Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben a történetben felelőtlen...

Ebben a történetben felelőtlenek a szülők vagy nem?

Figyelt kérdés
A gyerek nem tanult meg beszélni öt éves koráig. Orvosokhoz vitték azt mondták semmi baja. Ahogy nőtt barátai nem voltak, nem érdekelte a tanulás, munka. Felnőttként dühkitörései vannak, sok mindent nem úgy értelmez ahogy kell. Az intelligenciaszintje normális.
2016. aug. 30. 07:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötelessége tudni a szülőnek, hogy mi a legjobb út, ezért találták fel az orvost, akinek viszont kötelessége lenne tudni.

Ugyanakkor kötve hiszem, hogy egy orvos azt mondaná egy öt éves gyermek megkésett beszédfejlődésére, hogy semmi baja. A történet sántít.

Ha nem tudod mi történt valójában, akkor inkább azt írd, de ez biztos, hogy nem így történt.

2016. aug. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy orvoshoz vitték de nem találtak betegséget pl autizmust. Évekig jàrtak orvoshoz.
2016. aug. 30. 07:55
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem kizárólagosan a szülők hibája, de nagymértékben hozzájárul. Ismerek egy családot, ahol az anyuka és apuka magánvállalkozó, a negyedik gyerekük 3 éves. Külön cégeket vezetnek, ezért mindkettő el van halmozva munkával. A gyerek nagyrészt a testvérekkel és a dadussal nőtt fel (aki egyben házvezetőnő is, sőt inkább házvezető nő, így nem csak a gyerkefelvigyázás a munkaköre). A gyerek csak néhány szónak az első szótagját mondja ki és így kommunikál. Szerintem ha megfelelőképpen foglalkoztak volna vele a szülők, akkor már legalább szavakat mondana.
2016. aug. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Igen, akkor miért is a szülőt akarod elővenni?
2016. aug. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha évekig jártak orvoshoz, akkor megtették azt, amit egy szülő megtehet.
2016. aug. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért mert érdekel, hogy mi baja lehet. Miért nem kapott segítséget ahoz, hogy felnőttként tudjon élni, dolgozni?
2016. aug. 30. 07:59
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Akkor??Miért lennének felelőtlenek?Foglalkozz a saját dolgoddal,te biztos szuperanyu vagy és olyan gazdag,hogy svájci csodadoktorokat hozatnál,ha nem tudnád mi baja a gyerekednek.
2016. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyerekem. Az érintett màra már felnőtt gyerek rokona vagyok. Aggódom miatta, règen is aggódtam. Szeretnék neki segíteni hogy normális életet éljen, mert ez így nem jó neki.
2016. aug. 30. 08:04
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
sok híres ember életrajzában van, hogy nem beszélt 4-5 éves koráig (ilyenkor mindent ért, de nem beszél)... ha az intelligenciaszintje normális, akkor a dühkitörést más okozza- tényleg mi okozza? mi érdekli? mivel foglalkozik?
2016. aug. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Gyerekként lehetett szimplán introvertált, ami átmehet szociális fóbiába, de ez dühkitörést nem magyaráz. Vmi más pszichés betegsége lehet.
2016. aug. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!