Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Zöld és barna szemű szülők,...

Zöld és barna szemű szülők, milyen lett a gyerekeitek szeme, a gyakorlatban a százalékok h nyilvánulnak meg?

Figyelt kérdés
2016. aug. 31. 09:46
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%

nálunk az ikreknek

egyik zöld szemű a másik barna szemű!

az arányokat nemtudom :)

2016. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A szem szin orokles eleg bonyolult, az is lehet, hogy kek lesz, mert visszaut egy nagyszulo szemszine. Igazabol ezt igy nem nagyon lehet megmondani, van errol egy egesz konyvem, szoval nem tul egyszeru dolog. Barmilyen lehet. Ahhoz, hogy pontosabban meg lehessen mondani, tudni kene a nagyszuloket is legalabb. De akkor is csak szazalekos eselyt lehet irni:)
2016. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

köszönöm, százalékokat Én is tudok

van 1 fiam és 1 lányom, mindketten barnaszeműek mint Én, most várjuk a harmadikat- nem tudom az apja szemét örökölnéé- érdekes lenne :)

2016. aug. 31. 09:59
 4/28 anonim válasza:
Anya zöld,apa sötétbarna szemű.Két nővérem apa szemszínét örökölte,nekem sötétkék lett.megjegyzem nincs a családban kék szemű(nagyszülők,dédszülők,senki)
2016. aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
nagyjából 50 % barna 37,5%zöld 12,5% kék
2016. aug. 31. 10:01
 6/28 anonim ***** válasza:
Férjem családjában van ez a felállás, anyósom szeme zöld, apósomé barna. Öt gyerekükből kettőnek zöld szeme van, kettőnek barna, az ötödiket nem tudom, csak azt, hogy biztos nem barna, talán neki is zöld lett.
2016. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Apunak barna a szeme, anyunak zöldes-barna.

A húgomnak sötétbarna szeme van, nővéremnek világosabb barna, nekem tengerkék :D

2016. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
nálunk egyik barna szemű, a másik meg a nagyapja "fura" szemszinét örökölte, ami igazából acélszürke. Így született, már ott is mondták ígymarad, mondtam tudom, apámnak ilyen volt. Szerintem a zöld szem tán majd unokán üt ki újra.
2016. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Apa barna szemű, anya zöld. Az én szemem zöld, az öcsémé barna.


Egyébként sok ember a nagyszülőkre, dédszülőkre üt. (Nálunk kb. egyharmad-kétharmad arányban vezetnek a barna szeműek.)

2016. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
20%
Ha te mindkét szülődtől a barna szemszín-gént örökölted, akkor a harmadik gyerek is barna szemű lesz, mert a barna elnyomja az összes többi gént. A te szüleidnek milyen színű a szeme? Ha egyikőjüké zöld vagy kék, akkor elvileg a gyerek is lehet zöld vagy kék szemű.
2016. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!