Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkéred valamire és füle...

Megkéred valamire és füle botját se mozdítja. Amikor válaszol, akkor is csak annyit, hogy "nem", és rád se néz. Mit lépsz? 3 éves lesz.

Figyelt kérdés
Nem nagy dolgokra kérem, csak alapvető dolgok. Szandálfelvétel, jöjjön enni, tegyen el valamit amit kitett a folyosóra vagy ilyesmik. Rám se bagózik. Ha kiabálok, akkor ő is. Ha szépen kérem 23x se mozdul (eddig bírtam az ismételt kérést), ha megcsinálom helyette vagy erőszakkal viszem A-ból B-be, akkor meg mi értelme beszélni? Nagyon fáradt vagyok. Ti hogyan csináljátok?
2016. szept. 3. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem fogad szót, akkor bemegy a szobájába, ha ez sem használ, kap egyet a fenekére. A gyerekek hamar megtanulják, hogy semmi következménye nincs, ha az anyu "csak" dumál.
2016. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt csináltam.

"Anya, éhes vagyok" - alkalmi süketség.

"Kapok inni?" - Nem.

"Nézhetek tévét?" - Nem.

"Megvarrod a maci fülét?" Nem.

Egy idő után leültem vele megbeszélni, hogy, ugye milyen rosszul esik?

2016. szept. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dackorszak.Feszegeti a határait,és a tiéd.

Egyszerű,világos szabályrendszert kellene felállítani,egyenlőre csak két-három feladattal.

Csinálj a szobájába egy dicsőségtáblát.

Magyarázd el neki ha teljesíti a kérésedet kap egy jutalom matricát,kisvirágot..amit a táblára ragasztassz.Esetleg ha összegyűlik valamennyi,be lehet váltani valami kis ajándékra.

Büntetni csak akkor lell ha tényleg rosszat csinál..A kiabálás csak olaj a tűzre,tapasztalatból tudom.

A pakolást az ilyen korú gyerekek azért nem szeretik mert nem látják át a káoszt.Add ki neki a feladatot,hogy pl: te pakolod a fakockákat,anya pedig a kisautókat, vagy te a pirosakat,anya a kékeket.Fokozatosan kérj tőle egyre többet.Ha megteszi jöhet a jutalom a táblán.Apróságokért is dícsérd meg,előbb utóbb fogja motiválni.Igaz kicsi még de idővel egyre jobban fogja érteni.Az ő szintjén,magyarázd el a dolgokat,és lehetőleg kérdezz vissza,hogy'Mit kért tőled anya?'

2016. szept. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a világ legizgalmasabb dolgaként tálalni amit épp kell csinálni, nekem ez be szokott válni a fiammal.


Vegye fel a szandit, és akkor elindulunk es de jó lesz, jöjjön enni, mert nagyon finom, es milyen szuper nagy és erős lesz ha megette, vegye el az útból, nehogy ràlépjünk, összetörjön, stb

2016. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Mi sehogy. Nálunk ilyen gondok nincsenek. Ti viszont nagyon elrontottátok.
2016. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó,olyan jó neked,hogy annyi eszed van,hogy még osztogatni is ilyen sok marad belőle.Ti nagyon ügyesek lehettek,hogy mindent tökéletesen csináltok.
2016. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem akarlak elkeseríteni utolsó, de ha a gyereked nem esik át a dackorszakon most, és később tinédzserkorban, akkor a lelki fejlődése erősen kérdőjeles. Mert ahol nincsenek problémák és krízis, ott az utána jövő fejlődés sem lehetséges. Érdemes belegondolni.


Köszönöm a sok tanácsot, igyekszünk segíteni neki és magunknak is, hogy jól jöjjünk ki belőle végül :)

2016. szept. 3. 16:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Én voltam hogy felkaptam lányom és elvitem á-b mert nem akart jöni .hiába kértem .
2016. szept. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!