Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha megkéred valamire a gyerkőc...

Ha megkéred valamire a gyerkőcöt és nem teszi meg, hogy oldod meg a helyzetet?

Figyelt kérdés

Fiam 15 hós. Az általa ledobott/lepakolt dolgok felvételével van gond. Néha felveszi, legtöbbször csak néz, vagy elmegy.

Én ismétlem a kérést-vagy bejön, vagy nem. Valamikor odaviszem/visszaviszem, nem hagyom elmenni, ilyenkor bömbölés.


Drasztikus megoldás kell, vagy van játékosabb módja?


2013. aug. 26. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly?

15 hónapos. Nem fog Neked még rendet rakni.

Játékosan persze próbálkozhatsz, de ne aggódj, ha nincs eredmény.


3 gyerekes anyuka (legkisebb 15 hónapos)

2013. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem rendrakásra gondolok. Hanem, hogy ha ledobja a vizét, vegye is fel.
2013. aug. 26. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért dobja le, mert nem kell neki, már nem szomjas, így adja a tudtodra. Ilyenkor elveszed a vizet és elteszed, kvázi vége az ivásnak. Ne add vissza neki, mert újra ledobná. Ez egyfajta játék.

Én semmi esetre nem követelném meg tőle, hogy vegye fel...

2013. aug. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kenyszeriteni nem kenyszeritenem, de megkernem vegyuk fel kozosen, ha segit nagy dicseret es probaltam magyarazni, ha vegzett adja oda vagy tegye az asztalra, de meg kicsi arra, hogy mindenben szot fogadjon. Eroltetni szerintem nem szabad, de rahagyni sem, itt az ideje, hogy ha valamit rosszul csinal figyelmeztetve legyen ra de ha jol csinalja akkor meg dicserve legyen
2013. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak játékosan,nekem ez jött be és lazán.Most hat éves a gyerek,de már magától pakolja a szobáját-igaz néha sajátos elképzelėse szerint-és szívesen segít mindenben.
2013. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!