Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyünkben?

Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
Férjemmel fél éve próbálkozunk a babával, eddig sajnos sikertelenül, de már megkezdtük a kivizsgálásokat. Közben felmerült bennünk a külföldre költözés lehetősége, elsősorban Londonba mennénk. Jelenleg mindkettőnknek van munkája, azonban a fizetésünk nem túl magas. Én néztem a végzettségemnek megfelelő munkát, rengeteg hirdetés van Londonban az adott szakmába. De közben a babára is nagyon vágyunk. Nem tudjuk, mi legyen. Ha itt maradunk, az anyagi helyzetünkben valószínű, hogy nem lesz változás, sőt még kevesebb lesz, ha én már nem dolgozom. Vagy inkább menjünk ki minél előbb, és ott ha jön a baba, akkor jön? Annyira nagy dilemmában vagyunk emiatt :(
2016. szept. 4. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék!
2016. szept. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig menjetek, amíg nincs baba!
2016. szept. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ott sem esnék rögtön teherbe...ha szeretnél kinti Gyedet, na meg ugye a TB. Tavaly elsõ kérdésük h mióta dolgozom!
2016. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Megkerdezhetem, mi a szakmad ?

Van tapasztalatom, 10 eve itt elek, es bizony MARHA NEHEZ !!!

Az, hogyhirdetes van ... Kb semmit nem jelent. Hacsak nem orvos vagy , vagy egyeb kutato , anyanyelvi szintu angollal ...


A terhesgondozas jo, a gyeshez 1 ledolgozott ev kell, es a gyes 9 honap , utana vagy visszamesz dolgozni, vagy elveszted a munkahelyet, es a ferjed fizetesbol eltek.

2016. szept. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mennék ki, hogy egy-két év alatt megszedjük magunkat, amiből itthon tudunk indulni valamerre, és van ötlet, milyen vállalkozást szeretnék.

Azt jó, ha tudod, hogy sehol sincs kolbászból a kerítés. :(

Nagyon járjatok utána mindennek. Ráadásul mindenképp kell kezdőtőte: kiutazás, lakhatás, megélhetés az első hetekben.


Ha jól értem, neked lenne munka. És a párodnak? Mert ha ott vállaltok babát, nem mindegy.

Kalkuláld bele, hogy nem lesz nagyszülő a közelben.


Sok buktatója van. Én nem mennék. Mondjuk én alapból nem szeretnék külföldön élni, ezt hozzáteszem.


Itthon, más régióban lehet, hogy jobban élnétek. Elsőre ebben gondolkodnék.

2016. szept. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szakmám fogorvosi asszisztens, és valóban számtalan hirdetést láttam Londonban. Persze ez nem jelenti azt, hogy lenne egyből munkám. Egyébként mást is dolgoznék, nem feltétlen ragaszkodom a szakmámbkz, csak abban mégis több lenne a fizetés. A férjemet nem féltem, szerintem hamar találna munkát. 10 évig külföldön élt, többfelé a világban, köztük egy rövid ideig Londonban is. Csak miattam költözött haza. Nehéz megemésztenie, hogy itt egy hónap alatt keres annyit, mint kint egy héten, és nem jutunk egyről a kettőre.
2016. szept. 5. 08:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóan voltunk három évvel ezelőtt. Menni akartunk, de babát is egyre jobban szerettünk volna. Végül úgy döntöttünk, hogy maradunk, mert ha nem is kerestünk itthon túl sokat, mégis fix munkahelyünk volt mindkettőnknek, és láttunk rá esélyt, hogy később a bevételeink is magasabbak lesznek. Kint meg nem tudhattuk előre, hogy mikor lesz ugyanígy alkalmas az idő, a helyzet arra, hogy belevágjunk. Amúgy nekünk sem jött könnyen a baba, most féléves a kisfiam, pedig ugye már három évvel ezelőtt meghoztuk a döntést, hogy itthon maradunk, és jöjjön.

Nem bánom, hogy így döntöttünk, ha akarunk, később ugyanúgy kiköltözhetünk majd. Jó, az igazsághoz hozzátartozik, hogy van egy nagyobb gyerekünk is, ő most 9 éves. Három éve neki pont a sulikezdéssel esett volna egy időbe a költözés, ebbe nem akartam bekavarni neki. Vagy akkor lett volna jó menni, amikor még kisebb volt, vagy majd akkor, amikor már nagyobb. Szóval ha majd a kicsi ovis lesz, a nagy meg már 12-13 éves, akkor sokkal jobb szívvel vágnék bele, mint egy épp iskolát kezdő, angolul nem tudó gyerekkel. Most harmadikos, pár év múlva már simán vinném, mert ha nem is perfekt, de már tud annyira angolul, hogy meg tudja magát értetni. De persze titeket ez nem érint, mert még nincs gyerek. Nyilván az ő szempontjából az a legideálisabb, ha ott születik, de kérdés, hogy ti mennyit tudtok várni. Mert ha már nagyon szeretnétek babát, és kint nem úgy jönnek össze a dolgok, hogy hamar tudjátok vállalni, akkor évek telhetnek el, ami kínszenvedés lesz. Viszont ha félre tudjátok ezt tenni egy kicsit, akkor tényleg jobb, ha úgy mentek, hogy még nincs gyerek, úgy valóban könnyebb, és így rögtön együtt is ki tudtok menni. Gyerekkel már biztos, hogy nem mennék úgy, hogy őt is visszük, ilyenkor az egyik szülő általában előre megy, dolgozik addig, amíg nem tudnak megfelelő lakóhelyet intézni maguknak, aztán megy utána a család.

2016. szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok. Akkor a ferjed tudja a dolgokat.

A baratnom epp fogorvosi asszisztens. Egy masik most vegzi. Itt vegzett. Itt kell vegezned, hogy elismerjek a vegzettseget, es felvegyenek a kamaraba, anelkul nem tudsz dolgozni. Folyekony angol kell, fogaszati szakszavak. Tomerdek van beloluk, nehez talalni munkat, a baratnom tobb kint ker eve ugynokseggel dolgozik.

A fizetes nem sokkal tobb mint a minimalber, ugyanis ez csak mezei kozepfoku vegzettseg, nem diploma.


Meg annyit , ha terhes leszel, itt nincs tappenzcsalas, nem irnak ki.

Pekda: engem verzessel, veszelyeztetett terheskent, cisztaval es miomaval nem irtak ki, vegig KELL dolgozni ( vagy fizetelen szabi) . Diplomas apolokent, 12 oraztam a kohazban vegig, veszelyeztetett terheskent.


Aok ev kellene, hogy elerjetek egy szintet amivel nyugodtan vallalhattok itt gyereket.

2016. szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó, nem tudtam, hogy ott kell elvégezni a szakot hozzá, bár a hirdetésekben láttam, hogy elvárják, hogy tagja legyek a GDC-nek, ám azt gondoltam, hogy az itthoni bizonyítványomat is elfogadják ahhoz.
2016. szept. 5. 09:11
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Különbözeti vizsgát kell tenned, itt írják. Csak az itt szerzett végzettséet fogadják el automatikusan. A közepe felé találod meg.

2016. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!