Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok gyereket a helyünk...

Vállalnátok gyereket a helyünkben?

Figyelt kérdés

23 éves fiatal házaspár vagyunk.

Mindketten dolgozunk, albérletben élünk.

Férjem fizetése 250-300e közt, enyém 68e, de jövőre lejár a szerződésem. Lehet, hogy maradhatok, de még nem biztos. 90%, hogy lesz munkám.


Kiadásaink:

3 szobás felújított szép lakás garázzsal: 20e

rezsi: nyáron 30e, télen 35-40e

tv+net+telefon: 5e

DH: 6e

Tömegközlekedés: 10e (kettőnknek)

Kondibérlet: 5e

Benzin: 10e (szülőkhöz havi 1-2x megyünk)

Kajára olyan 60-70e megy el, főként csirkemellet eszünk, csirkehúst. Sok dolgot kapunk otthonról, befőttek, nyáron zöldség, gyümölcs, lekvár stb.


Alapból a nagyobb dolgokat szeretném megvenni (kiságy, szekrény, ilyesmik), de ruhát, meg ilyen apróságokat a család mindig összeadja az épp 'rászorulónak'. Nem arról van szó, mert meg tudnánk venni, csak gondoltam leírom, mert ezt is szoktátok kérdezni.


Szóval, ilyen háttérrel vállalnátok babát? Most csak erre a részére vagyok kíváncsi, nyílván nem ezen fog múlni, csak érdekel, kívülről hogy látjátok ezt.


2014. máj. 14. 22:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Én várnék. Egyrészt, hogy lesz e tényleg munkád, másrészt, keresnék valami rendesen fizetőt. Ez így igen szükös.
2014. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
így 170-180 körül marad havonta. Erre azért már lehet nyugodtan alapozni!!
2014. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt: Ennyi pénz elég egy babához, még akkor is, ha a te pénzed mondjuk csak a gyes lesz, ha kirúgnak. Főleg, hogy a család megvesz nektek mindent, az albitok meg nem nagy tétel. Mit jelent az, hogy DH?


Másrészt:Szerintem könnyelműség a mai világban úgy szülnöd, hogy gyakorlatilag most is a férjed tart el. Vagy, ha mégis így döntesz, akkor a GYED alatt képezd magad tovább, és akkor már lesz hová visszamenned. Ez a kevés fizetés annyiból "jó", hogy a GYES nem lesz nagy különbség a GYED-hez képest, így 3 évig is otthon maradhatsz, az pedig egy BA/BSC képzés teljes ideje.


Nézz pótjelentkezésben szakokat, mindig hirdetnek, ha pedig nem, akkor februárban is indul sok helyen keresztféléves szak. :)


Ha vidékiek vagytok, akkor vállaljátok be, én Budapesten nem vállalnám ennyiből, de szerintem vidéken meg lehet ebből élni kényelmesen hárman!

2014. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
DH=Diák Hitel
2014. máj. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha ennyi bevételünk lenne, már rohannék szülni. Főleg, hogy kajára nem költünk ennyit, tömegközlekedés nekünk cafeteriából, a netet a cég téríti (mert otthonról is dolgozunk), kondi céges.
2014. máj. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

igen, a DH a diákitel, bocsánat :)


van diplomám, a másodikat már nem támogatná az állam, ha meg fizetős, még rosszabbul járnék :/ gyed+csp+adókedvezmény több lenne, mint a mostani fizum (ezen nem tudom, ogy sírjak, vagy nevessek...)

Ja, és az általam végzett munához FELTÉTEL volt a diploma... :( Szar ez a mai helyzet, az biztos :(

2014. máj. 14. 23:48
 7/21 A kérdező kommentje:
nem Bp, Baranya megye
2014. máj. 14. 23:49
 8/21 anonim ***** válasza:
6%

Mi az, hogy van diplomád és ennyiért melózol? Jobb is, ha kirúgnak...úristen, 200 nettóért se vállalnék el munkát diplomáimmal, nemhogy ennyiért. Nagyon megalázó. És te ebben a megyében akarsz berendezkedni egy életre? Ide szülsz? Hogy a párod tartson el örökre?


Én továbbra is azt mondom, hogy nem szabad csak a párod fizetésére szülnöd, és te most ezt tervezed. De persze nem kell rám hallgatni, csak majd mindenki gondoljon vissza erre a kérdésre, mikor beadja az adópapírjait, hogy hova fizetjük a zsét!

2014. máj. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
14%

Még egy kérdésem van. Azt írod, hogy 23 éves vagy. És van diplomád (tehát 2013-ban szerezted), akkor az csak egy BA/BSC lehet, viszont szintemelőt (MA/MSC) igenis támogat az állam! Szóval ezt benézted, te csak nem akarsz tanulni ebben az esetben. Msc-d ugye ilyen idős korban még nem lehet.


Viszont a Bsc-det sem szerezhetted 2013-ban, hiszen már egy éve dolgozol, hiszen gyereket terveztek és szeretnél GYED-et kapni, amihez ugye kell egy év munka. Szóval 2012-ből való a Bsc-d, amikor 21 voltál. Tehát ideális elkezdeni egy támogatott Msc-t, majd nem nyafogni, hanem egy fejlett régióba költözni és nem 68 ezer Forintért melózni, hanem 400-ért (nem kamu), miközben a férjed is rendes pénzt tol haza.:) Te is megtehetnéd ezt a leendő családért.


Kérlek, magyarázd meg nekünk ezt a diploma sztorit, mielőtt kamunak nézzük a kérdésedet:)

2014. máj. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én keresnék egy jobban fizető állást, ahol normális gyed-et tgyást kapnék. Mert ez így kevés. Dolgoznék még egy évet legalább az emelt fizuval.
2014. máj. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!