Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem kereszteljük meg a...

Ha nem kereszteljük meg a babát, szoktak/lehet keresztszülőnek jelölni valakit?

Figyelt kérdés
A keresztszülő tudom, hogy a keresztséggel jár, csak nem tudom másképp megfogalmazni, talán képletesen kijelölni valakit.

2016. szept. 6. 09:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Persze, nálunk is így van. Már miért ne lehetne?
2016. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És volt valami extra körülmény ahogyan felkértétek őket, vagy csak megbeszéltétek és annyi?

Gondolom, lehet, mert tulajdonképpen bármit lehet, csak érdekelt, hogy más is gondolkodott/gondolkodik -e hasonlóban.

2016. szept. 6. 09:22
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Fiamnak névadója lesz nemsoká, de születése előtt felkértük a "keresztszülőket". Tudom, nem pontos a megnevezés, de nálunk így szokás. Nem vagyunk vallásosak.
2016. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Első vagyok. Már a pici születése után megkértük a leendő keresztanyát, hogy vállalná-e. Mi terveztünk keresztelőt, csak később. Azóta elváltunk, így ez szóba sem jött, én továbbra is szeretném hogy legyen keresztelő de egyelőre nem lesz, főleg mert az én barátnőm lenne a keresztanya.

De ettől még ugyanúgy keresztanyának tekintjük, ha soha nem lesz megkeresztelve ez akkor is így marad.

2016. szept. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mi nem vagyunk vallásosak, így nem tervezzük, hogy meg legyen keresztelve a pici, viszont keresztszülőkben meg gondolkodunk.

2016. szept. 6. 09:45
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
De ha nem lesz megkeresztelve akkir mi szüksèg a keresztszülőkre??
2016. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Minek? Rabbit se választok, ha nem vagyok zsidó. Ahogy bérmaneve sincs a gyerekemnek, mivel nem vagyunk vallásosak. Vagy kedvenc templomotok is van, ahova eljártok, ateista létetekre? Milyen logika ez?
2016. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

"Mi nem vagyunk vallásosak, viszont keresztszülőkben meg gondolkodunk."


Ezt nem értem.

A keresztszülő "feladata", hogy vallásosan nevelje a gyereked. Ha nem vagytok vallásosak, nem is akarjátok gyakorolni, akkor minek keresztszülő?


Ajándékot bárki vehet a gyereknek, és szülinapjára is bárkit hívhatsz, bárki szeretheti, foglalkozhat vele, nem kell ahhoz semmilyen "titulus".

2016. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Az nem kereszszuloseg, ha nincs keresztelo. Dontsetek el, hogy vallas vagy nevado...
2016. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

Nyugi.

Nalunk sincs hivatalos keresztszulo.

Mindkettonek van "keresztapja,keresztanyja" de csak ugy siman.a mamak ragaszkodtak a keresztelohoz,mi nem szerettuk volna.igy ez a megoldas maradt.

A kutyanak nem kell azt tudnia,hogy hivatalosan nincs megkeresztelve.

Amugy pedig a csaladi szokas szerint lett valasztva keresztszulo.az elsonek batyam es apa testvere,a masodiknak ocsem es unokahugom.tehat kor alapjan,elobb a ket idosebb majd a fiatalabbak.

2016. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!