Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól (hány hónapos kortól)...

Mikortól (hány hónapos kortól) lehet (kell) a babának vizet is adni?

Figyelt kérdés

Lehet buta a kérdés de első baba, tapasztalatlan vagyok ☺


A segítséget előre is megköszönöm!



2016. szept. 9. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Első pillanattól lehet, ha szüksèges, de ilyenkor mèg elèg az anyatej.
2016. szept. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Forralt vizet
2016. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm mindkét gyermeke nyàri születésű volt. A nagy melegben vizet ajànlottak neki a kórhàzban szomjoltàsra, mert kevés teje volt. Tehàt ezek szerint újszülött kortól adjató.

Vannak különböző babaàsvànyvizek, csapból csak forralt, lehűtött víz adható.

2016. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyaron adtam neki nagy meleg miatt 3honaposan
2016. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!☺Én is a babavízre gondoltam.3 hónapos lesz a babám (1 hónap kórház) de eddig még nem adtam neki vizet.
2016. szept. 9. 22:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha van bőven tejed akkor nem is kell. De megkínálhatod ha gondolod. Ártani ne ártasz vele.

Csak gondolj bele. Az újszülött csecsemők már első napon cukros vizet kapnak.. Csak fel kell forralni vagy babavíz.

Mondjuk nekem kevéske volt a tejem és csak 3 hónapig tudtam szoptatni, a kislányom a legelejétől kapott vizet és igénye is volt rá.

2016. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: nekem is kevès a tejem már pótolni kell tápszerrel régebb óta (vagy inkább a tápszert pótolom a kevéske tejjel☺).Nekem eddig még senki nem mondta és be kell valljam én meg nem gondoltam rá.Egyébként tiszta hülye vagyok, hamarabb is felmerülhetett volna bennem.
2016. szept. 9. 22:45
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Annyival kiegészíteném a többieket hogy ha babavizet veszel, 24 órával felbontás után azt is forralni kell. És állítólag a rendes 1,5 l-es szentkirályira is rá van írva hogy adható babáknak ( gondolom kb fele annyiért mint a babavíz ) :)
2016. szept. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindket gyermekem tapszeres lett vegul es az elejetol kinaltam vizzel oket. Meg az elso babanal a gyerekorvos mondta, hogy a tapszer mellett szukseg lehet vizre, az anyatej viszont higabb a szoptatas elejen es igeny szerinti szoptatasnal a szomjoltasra is az anyatejet "hasznalja" a baba. Tapszernel nyilvan mas a helyzet, mert azt nem adja az ember orankent. Etetesek kozott pedig szuksege lehet folyadekra.

Igy en kinaltam oket vizzel (forralt es szobahomersekletuvel), volt, hogy ittak, volt, hogy nem. Tehat tenyleg akkor ittak, amikor szomjasak voltak.

2016. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkortól kell, amikor már nem csak anyatejet kap. Feltéve persze, hogy igény szerint szoptatod. De szerintem nagyon melegben ilyenkor is jobb itatni kicsit.
2016. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!