Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 hónapos babának még mindig...

14 hónapos babának még mindig szükséges a kb fél liter tápszer vagy tej naponta?

Figyelt kérdés

Reggelire és vacsira evett 270/270 ml-t,de pár napja nem nagyon akar inni belöle (max a fele/negyede),inkább jön,hogy hama-hama,mutatva a mi reggelinkre,szoktunk is neki adni.Valószínűleg az jobban ízlik neki.

Nem igazán akartam még bevezetni a tejet(csak ételekben)de ha nem issza meg a kellő mennyiséget a tápszerből akkor muszály?Vagy tejital?


2016. jan. 9. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálj meg másik tejitalt/tápszert.

Az enyém rá szokott unni, Most milupát vettem, mert nagyon le volt árazva és újra beveri a 210ml-t reggel este.

Egyébként engem megnyugtat, hogy elég vitaminhoz stb. jut hozzá a tejitalokból, 3 éves korukig azt kapnak az enyémek, tejet csak az ételekből ők is.


14 hónaposan már azt választod neki, ami téged megnyugtat, a tej alapú étkezés kell nekik még persze.

2016. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy ilyenkor még szükséges nekik a tej. Szoptattam, de 1 éves korában a reggelit ki akartam váltani tejitalra, azonban se a natúr, se az ízesített verziókat nem volt hajlandó meginni, így müzlivel (Hipp, Milupa különböző ízekben) összekeverve, kanalazva kapja reggelire a mai napig (1,5 éves). Napközben eszi, amit mi is (tejjel, tejföllel, tejszínnel stb.), illetve amikor 13 hónaposan magától abbahagyta az esti szopit, egy ideig kapott tejpépet vacsira, lefekvés előtt pedig már csak vizet.
2016. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,ennyi idősen még bőven!Én szerencsés vagyok,mert a 2 nagyobb jóízűen megitta még 3 évesen is(persze akkor már gyerektejitalt adtam(vaníliásat),a kicsi 2 éves koráig szopizott+ivott tejitalt is.Most 3 éves,és még mindig megvan a napi 3-4 dl csak tejitalból(reggel és este iszik 150-200 ml-t).Már a 36+ issza(Milupa Junior Tejital).
2016. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 acelsziv ***** válasza:
A miénk 8 hónaposan magától lejött a szopizásról, tápszert nem fogadta el. Azóta normális kaját eszik. Szóval nem, nem kell neki. Inkább a rendes ételekre lenne már szüksége
2016. márc. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!