Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa leszek és kicsit beparázta...

Apa leszek és kicsit beparáztam. Ez ugye nem egyedi eset?

Figyelt kérdés

A tegnapi napon két terhességi tesztet is csináltunk barátnőmmel, és mind a kettő pozitív lett. Első hallásra madarat lehetett volna fogatni velem, nagyon örültem, bár nem terveztünk még gyereket, de szó volt már róla.

Pár óráig minden rendben is volt, fülig ért a szám, agyoncsókolgattam páromat; de most, hogy tényleg belegondoltam, elkezdtem feszült lenni és aggódok, hogy most mi lesz, hogy lesz, mit csináljunk. Természetesen szeretném a kis lurkót, de jelenleg egy 1 szobás "legénylakásom" van, ami 3 embernek semmiképp nem elég, és a keresetünk is csak átlagosnak mondható. Most lesz lehetőségem feljebb lépni és jól keresni, de nincs nagyon félretett pénzünk, főleg nem annyi, hogy mindent meg tudjak adni a gyereknek, amit szeretnék.

Emellett megijeszt, hogy nagyon hirtelen történik minden: párom már pakolja át a szobát, hogy a gyerekcuccok elférjenek, 1 napja csak babaágyakat nézünk, ami valahol örömmel tölt el, de bevallom kicsit beparáztam, mert bár gyerekcentrikus vagyok, és magam részéről nagyon jó a kapcsolatom szüleimmel is, nem tudom hogy lesz pénzünk, vagy hogy egyáltalán mit is kell csinálni. Barátnőm sokkal gyakorlottabbnak tűnik, én csak nézek ki a fejemből bárgyú mosollyal és bólogatok :D

Más is van ezzel így? Tényleg igaz, hogy nem kell aggódni, hiszen nagyon szeretjük egymást és nem egyik napról a másikra élünk, szóval nem lesz gond? Elmúlik ez az aggódás pár nap múlva? :P

Másrészről normális, hogy tegnap óta kb betegesen próbálom óvni a páromat? Sétáltunk este és attól rosszul voltam, hogy le kellett menni egy lépcsőn, ahol nem volt korlát és mi van ha elesik?!

Nem vagyok túlságosan aggódós, de most nyugtalan vagyok kicsit :S



2016. ápr. 13. 10:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaj, az lemaradt, hogy én 29 éves vagyok, barátnőm pedig 23.
2016. ápr. 13. 10:47
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Az aggódás sosem múlik el :) Amíg élsz, aggódni fogsz a gyerekeid miatt :) Amúgy szerintem normális, de az kicsit fura, hogy a párod már így készül. Mármint hogy ez még kicsit korai. Nem ijesztgetésként, de ilyenkor még bármi lehet, minden 4. terhesség vetéléssel végződik sajnos. Adja isten, hogy minden rendben legyen nálatok, de én még nem mertem magam így beleélni. Amúgy használtam pl jófogáson nagyon sok mindent meg lehet venni olcsóbbért, mint az újat, és teljesen jók. Szinte semelyik babacucc nem képes elhasználódni, ha csak egy baba használta. Minden rendben lesz, ne aggódj.

21hkm

2016. ápr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 acelsziv ***** válasza:
96%

Ezzel mindenki így van - vagy legalábbis majdnem mindenki.

Nekem is voltak kétségeim, félelmeim. Bele fogsz jönni. Ha meg nincs sok pénzetek akkor Vaterázzatok. Használtan is érdemes cuccokat venni és töredékéből kijön, mint az új. Főleg a babakocsi. Ruhákat csomagban is árulnak párezer forintért, ami szintén jó dolog. Kiságyat is lehet használtan kapni max matracot érdemes bele újat venni. Abból is jó a szivacs, ne szórjátok a pénzt kókuszra.

És ne féltsd a párodat. Vigyáz ő magára.

Ja és a vásárlással is várjatok még legalább a 12. hétig. Addig sok minden történhet és a spontán vetélések is ekkor történnek.

2016. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Nekem is picit gyorsnak tűnik a tempó, de még nem szólok érte, elképzelhető, hogy csak kezdeti lelkesedés :)
2016. ápr. 13. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
véletlen úgy maradt a kislány?
2016. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

A para tök természetes. Meg tulajdonképpen bármikor jön a gyerek, mindig úgy érzed, bármid van már, hogy jó jó, de még mindig lehetne több. Több fizetés,nagyobb lakás, nagyobb autó stb.


Pont ideális sosem lesz, mert olyan nem létezik.


Van kereset, van lakás, akkor kb oké. Nehézségek milliomoséknál is vannak, mert a gyerek ott is csak gyerek. Az aggódás meg örökre megmarad.


De a vásárlással, pakolással én is várnék, még dokinál sem volt a barátnőd. Vásárolni, rendezkedni ráértek félidőtől kezdve.

2016. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek 20 év múlva is 'hatást' kelt majd, de nagyon gratula nektek:)

Kicsit tényleg várjatok mert ott a sok ha... De ne legyen baj!

Beszélj erről a pároddal.kellemes várást és készülődést ne aggódj.

2016. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez normális :) Mi másfél évet vártunk a babára, ráadásul úgy, hogy a férjemmel közösen neveltük akkor már három éve a nagyfiamat, szóval nem volt teljesen tapasztalatlan a kisgyerekek terén, mégis betojt egy kicsit :D Persze örült neki nagyon, hogy végre sikerült, de azért meg is ijedt, hogy most mi vár ránk, hogy meg tud-e felelni, mint kétgyerekes apa, hogy tényleg eleget keres-e ahhoz, hogy kijöjjünk négyen belőle (pedig nekem is van munkahelyem, és adókedvezménnyel, családival együtt igazából nem lett kevesebb a csed-em, mint amennyit eddig kézhez kaptam), neki meg pont akkor emelték a fizetését, és amúgy meg eléggé biztosnak mondható az állása, mégis aggódott. Meg azért is, mert "csak" albérletben lakunk, pedig korábban ez nem volt probléma, meg amúgy is, következő évre terveztük (azaz idén év évégére), hogy veszünk lakást. De valahogy mégis megijedt, hogy mi lesz, amikor valósággá vált a dolog.

Nem csoda, hogy te is megijedtél, ha egyszer nálatok nem is mostanra volt tervezve. Ez teljesen normális. De ne aggódj, van még 9 hónapotok mindent elrendezni, na meg egy újszülött mellett is még lesz sok mindenre mód. úgy értem, amíg picike, hidd el, nem fogja zavarni, hogy mekkora a lakás. Mi is egy szobában alszunk a kéthónapossal, könnyebb is így. Amúgy is majd csak később akarjuk külön szobába tenni, úgyhogy nem gond, hogy egyelőre még nem költöztünk nagyobb lakásba.

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell amúgy meg :) Nem lesz semmi gond, szerintem elbírtok a feladattal, csak elsőre tűnik félelmetesnek, hiszen még nem voltatok ebben a helyzetben. De belejöttök.

A férjem pl. amennyire be volt tojva a kisbabás időszaktól, most annyira mondja minden gyerektelen kollégájának, hogy ez mennyire jó :D Szinte reklámozza a dolgot :D Pedig aztán akár panaszkodhatna is, mert jóval kevesebbet alszunk, mint előtte, de úgy látszik, ez egyáltalán nem zavarja :)

2016. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megnyugtattok, szerencsére párom nagyon rendes ember, mindent meg lehet vele beszélni, örülök, hogy Ő lesz a gyerekem Édesanyja :)
2016. ápr. 13. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!