Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszokott vezetéknévhez ezek...

Megszokott vezetéknévhez ezek közül valamelyik keresztnév?

Figyelt kérdés

Elég gyakori vezetéknévvel rendelkezünk (Németh), ehhez szeretnénk egy nem túl mindennapi, ezzel együtt kellemes, használható fiúnevet keresni. Csak egyet, a kettőt feleslegesnek tartjuk. Ennek fényében az eddig felmerült nevek:

- hosszabb keresztnevek, amik szerintem tök jól kiegészítik a családnevet: Ábrahám, Boldizsár, Sebestyén (erre mondták többen, hogy a Németh-tel együtt túl mekegős), Jonatán, Kadosa, Amadeusz (ez lehet a legmeglepőbb, nekem megtetszett, a férjem szerint kérdőjeles)

- rövidebb, mégis talán különlegesebb nevek: Karád, Kolos, Amir, Jakab, Mirkó (aktuális kedvencem), Samu, Zádor


Ezek közül nektek melyik tetszik? Szerintetek inkább hosszabb, vagy rövidebb név passzolna? Esetleg milyen neveket tudtok ajánlani még?



2016. szept. 12. 16:39
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Kösziköszi, mindenkinek megy a zöld!
2016. szept. 12. 17:22
 12/26 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg egész jókat talàltál:-)

Kedvencem a Jonatán, de tekszik a Kadosa, Ágoston, Samu is.

Ami nagyon nem jön be, az Amadeusz és az Amir, de nem az eretedet miatt.

2016. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

Zador tetszik.


Esetleg Zerind, Lorinc, Rego, Vencel, Bercel, Abris.

2016. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
44%
Nekem tetszenek a neveid, a kedvencem közülük a Zádor. Mondjuk nekem a héber nevek is tetszenek, például Jákob fiainak nagyon szép nevei voltak: Lévi, Júda, Rúben, Aser, és nem vagyok zsidó zsárnazású, katolikus családból szarmazom, de a magam részéről inkább vagyok atesita, mint hívő. Nem ezen múlik, hogy milyen név tetszik.
2016. szept. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%
Ármin, Soma, Erik, Donát, Kornél, Bertalan, Benjámin, Raul, Domonkos, Lóránt, Lőrinc
2016. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
Főként mássalhangzóval kezdődőeket írtál, de a Németh-hez sokkal jobban passzolnak a magánhangzókkal kezdődők. A felsoroltakból az Ábrisra szavazok, esetleg még Ábel, Ármin, Edmond, Illés
2016. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
54%
Ezek közül a Jakab tetszik legjobban, egy ismerősöm fiát Jakabnak hívták, és Jaksiként emlegette, imádtam. A Mirkó sem rossz, de nekem a Némethtel együtt nem hangzik elég lendületesen. De jól hangozna vele például az Áron vagy a Andor.
2016. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a mirko vagány név lenne! Felüdülés látni, hogy valaki nem a Dani,Levi noel, Bence vonalon mozog! Még a Kolos is tetszik.

Ajánlani mondjuk a bekőt ajánlom.

2016. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%
Samu!:)Nagyon tetszik az Ábris,Mirkó és a Jakab is.Elárulod majd, melyik mellett döntöttetek?
2016. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%

Írtam egy hosszabb választ, ami eltűnt...

Szóval akkor rövidebben.

Ami tetszik és adnám: Sebestyen, Boldizsar, Kadosa, Kolos, Samu(Sámuel), Zádor.

Ami tetszik, de nem adnám: Mirko, Jonatán.

Nem adnam, és nem is tetszik: Jakab, Amir, Amadeusz.

Kisfiam Keve, tesoja Zente lesz, szoba jött meg a Damos, Domán, Zerind, Sámuel, Zolta.

2016. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!