Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszokott vezetéknévhez ezek...

Megszokott vezetéknévhez ezek közül valamelyik keresztnév?

Figyelt kérdés

Elég gyakori vezetéknévvel rendelkezünk (Németh), ehhez szeretnénk egy nem túl mindennapi, ezzel együtt kellemes, használható fiúnevet keresni. Csak egyet, a kettőt feleslegesnek tartjuk. Ennek fényében az eddig felmerült nevek:

- hosszabb keresztnevek, amik szerintem tök jól kiegészítik a családnevet: Ábrahám, Boldizsár, Sebestyén (erre mondták többen, hogy a Németh-tel együtt túl mekegős), Jonatán, Kadosa, Amadeusz (ez lehet a legmeglepőbb, nekem megtetszett, a férjem szerint kérdőjeles)

- rövidebb, mégis talán különlegesebb nevek: Karád, Kolos, Amir, Jakab, Mirkó (aktuális kedvencem), Samu, Zádor


Ezek közül nektek melyik tetszik? Szerintetek inkább hosszabb, vagy rövidebb név passzolna? Esetleg milyen neveket tudtok ajánlani még?



2016. szept. 12. 16:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Abraham, Boldizsar nagyon tetszik, ismerek is Boldizsart, cuki kisfiú.

Zádor, Kadosa is tök jók, a Kolos nálunk nagyon divatnev.

Amir és Jakab amit nem adnék, Samut Samuelnek adnám, (esélyes volt nálunk ez a név), Mirko nem igazán tetszik, nem rossz név, de nem adnám. Karadot sem adnám.

Zerind is tetszik, gondolkozunk azon is, végül Zente lesz a fiunk. Amadeuszt biztos, h nem adnám, ez az egyetlen ami egyáltalán nem tetszik. Jonatán semleges, nem adnám. Első kisfiam Keve, még tetszik a Damos, és a Domán.

2016. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Meglett az előző, hosszabb válaszom is, de a másik után, bocsi, így az utolsó kettő én vagyok. 😂
2016. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Az én személyes sorrendem (most a férjem verziója nélkül) valahogy így néz ki:

1. Mirkó: ahogy említettem, a jelenlegi kedvenc, szerintem felnőttként is simán jó.

2. Zádor

3. Ábrahám: maradnék ennél az alaknál, Ábrisként becézve

4. Sebestyén, Boldizsár: az előbbitől a csupa e-é tántorít el kicsit, az utóbbi ellen nincs kifogásom.

A többi nagyjából egy szinten van. A Jonatánt régen imádtam nagyon, aztán "megtartottam". A gimiben egy nálam 3 évvel idősebb, jóképű, okos és szimpatikus srácot hívtak így, akinek nem mellesleg remek hangja volt. Megdöbbenve tapasztalom, hogy rajtam kívül szinte mindenkinek az alama jut erről a névről eszébe. Szerintem tökéletesen el lehet vonatkoztatni.

A Zerind is gyönyörű, valahogy eddig még nem akadt meg a szemem rajta. Az Ágoston sem rossz, nekem egyszer az Arnold is átfutott az agyamon.

Kissé zűrzavar van még, de amimt sikerül döntést hoznunk, megírom! :)

2016. szept. 12. 23:23
 24/26 A kérdező kommentje:

*alma, *amint - késő van

A Samu Sámuelként szintén jól hangzik, az is igaz. Egy picivel talán még mindig jobban vonz a Samu.

Fel van adva a lecke, de hát lehetetlen olyan nevet találni, ami tetszik az egész családnak, rokonságnak, baráti körnek, országnak, világnak egyaránt.

A másik felvetett témához kapcsolódóan, csúfolódásban és becézésben nagyon kreatívak a gyerekek, nincs olyan név, amiből ne lehetne gúnyt űzni - vagy épp valami poénos, cuki rövidítést alkotni...

2016. szept. 12. 23:36
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
A Németh az egy egyszerű vezetéknév. Ha adsz hozzá valami általad "különlegesnek" gondoltat, attól csak erőltetetté, viccessé válik... Németh Amir, Németh Karád, Németh Amadeusz pfffffff... Helyedben én inkább Nándort, Andrást, Illést, Mihályt, stb..választanék, az lenne az igazi különlegesség, hogy felnőttként is gyönyörű, vállalható neve van! Egy történet: ismerősöm nemrég szült, kérdezték amikor kibújt a pici, hogy mi lesz a neve: András lett :) Mondta is a szülészorvos, hogy végre egy értelmes ember, aki normális nevet ad a gyerekének!!!
2016. szept. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Boldizsár
2016. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!