Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek tetszik a Zsüliett név?

Nektek tetszik a Zsüliett név?

Figyelt kérdés
Egy olyan általános vezetéknévhez mint a Szabó elfogadható lenne? Mennyire gyakori név? Illetve még az érdekelne, hogy van több formája is, Zsüliett, Juliet, Juliette. Melyiket érdemes választani, ha gyermekünk többnyire nem magyar közösségben fog nevelkedni (értsd. ovi, iskola, barátok). Talán ez az egyetlen név amelyik megfogta a fantáziám, más annyira nem tetszik. Minden véleményre kíváncsi vagyok, illetve mindenre ami a névvel kapcsolatos. Köszönöm.
2016. szept. 14. 15:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Magyarországon csak Zsüliettként lehet anyakönyvezni. Így leírva egyenesen szörnyű.


Ha más országban éltek, akkor gondolom lehet Juliette-ként írni, viszont ha az apuka is teljesen magyar, te is, és ráadásul a vezetéknév Szabó, akkor indokolatlan és furcsa a Szabó Juliette.


Ezek alapján én teljesen kizárnám ezt a nevet.

2016. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha megtehetitek, hogy ne ilyen förtelmes módon, Zsüliettként legyen anyakönyvezve, akkor szerintem nem gáz, főleg, ha külföldön fogtok élni a kislánnyal.

Itthon mondjuk akkor is furán fog hangzani egy átlagos, magyar vezetéknévvel, de külföldön nem hiszem, hogy feltűnő lesz. Mármint ott csak egy külföldi vezetéknevű kislány lesz, akinek egy nemzetközileg ismert keresztneve van, ennyi, nem több.

2016. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. szept. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Magyarországon nekem a Júlia, Julietta is tetszik.

A Zsüliett nekem sehogy nem tetszik, a külföldi formáiban külföldi környezetben sem.

2016. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Így,magyarul nagyon nem....írd be a google-ba,hogy Fásy Zsüliett,és meglátod....
2016. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem olyan éjszakai-lokálos zöngéje van ennek a névnek...
2016. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!