Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kell kötözni a császáro...

Meddig kell kötözni a császáros heget?

Figyelt kérdés
Pénteken volt a császár, hétfőn vették le a rendes kötést és vágta le a doki a bogot a két végéről, felszívódós (vagy kipotyogós - ugyan az?), tettek rá ragasztós gézlapot, azt mondta a doki 5 db-ot vegyek, zuhanyzás után cseréljem. Elég akkor 5 napot kötni? Fura nekem, hogy ilyen hamar meggyógyulna? Ti meddig kötöttétek?
2016. szept. 15. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
48 óra után szabadon kell hagyni, sokkal gyorsabban gyógyul, nem kell kötözgetni, ez egy régi elavult módszer.
2016. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
legfőképp a zuhanyzás miatt mondták, hogy ne érje a víz, de így is félek zuhanyozni még
2016. szept. 15. 09:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első császár után hazaengedés napján lecserélték a kötést, szintén felszívódó varratom volt. Azt mondta a doki, hogy 2 hét után vegyem le, közben nem kellett cserélnem.

Most a 2. császárom után (pénteken császároztak, hétfőn engedtek haza) hazaengedés napján lecserélték a kötést, 1 hét múlva kellett mennem varratszedésre, közben nem kellett cserélnem. Akkor lecserélték, mondta a doki, hogy 4 nap múlva levehetem, de már akkor is szépen be volt gyógyulva, csak mivel friss volt, ezért mondták, hogy legyen leragasztva, hogy a nadrág, bugyi nehogy kidörzsölje. Így a lányom 2 hetes korában vettem le végleg, akkor már alig látszott a heg. Nem rózsaszín, nem piros, teljesen begyógyult.

2016. szept. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már nem kötöttem ilyenkor. A kötést leszedték 1-2 nap után, utána már csak gézlapot kellett odatenni, amit a bugyi tartott ott.

A zuhanyzára, megmondom őszintén nem emlékszem, pedig csak 2 éve volt. De kis víz biztos érte már a kórházban is, hisz már ott sem volt bekötözve.

2016. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanígy volt, 4-5 napig tettem rá a széles fedőtapaszt. Leragasztva érhette víz az elejétől. Utána szépen gyógyult, nem zavart a ruha se rajta.
2016. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem csak rajtahagyták ami volt,mondták ne érje víz,és a varratszedésen került le a 10.napon
2016. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem másnap levették a kötést, és zuhanyozhattam is, csak azt mondták direktbe ne tartsam oda a zuhanyfejet, ami oda ment víz azt itassam fel ,ne töröljem.
2016. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!