Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért öltözteti túl a legtöbb...

Miért öltözteti túl a legtöbb szülő a gyerekét?

Figyelt kérdés
És miért fogok erre a kérdésre csupa olyan választ kapni, hogy ez nem az én dolgom?
2016. szept. 17. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tuloltozteti? Ugy erted, sok ruha, sok reteg?
2016. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Mert a szülök többsége képtelen felfogni, hoyg a gyerekre sem kell több ruha, mint saját magára, emellett azt hiszik, a gyerek "megfázik" és azért lesz beteg. NEm tudják, hogy a megfázás fertözés, és a túlöltöztetet, túl meleg (20 fok fölötti) lakásban tartott gyerek sokkal könnyebben elkap fertözéseket, mert ezzel legyöngítik az immunrendszerét.

Emellett ha beleizzad a gyerek a túl meleg/túl vastag ruhákba, akkor sokkal könnyebben "meg tud fázni", mert az átizzadt, nyirkos ruha lehüti a testét.

2016. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Mert még vagy nem tudják vagy félnek hogy megfázik.

Nem olyan ugye a hőháztartásuk a kicsiknek. De pl én ha hüvösebb volt +1 vékonyat kaptak. Nyáron meg aztán szinte mindkettő pucin. Télen meg szintén egy hosszú ujju póló és kabát de csak azért mert Én izzados is vagyok.

Nem tudják hogy kell pedig ha megkérdeznék sokkal könnyebb lenne. Nekem anno a védőnőm mondta hogy még nagyon kicsik +1 réteg. Azt megfogadtam de ahogy nőttek picit úgy hagytam abba.

2016. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Valóban nem a te dolgod.De miből gondolod,hogy túl vannak öltöztetve?Mit jelent ez nálad?
2016. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom a kerdezo arra gondol,mikor 20 fok van oktoberben/februarban pl. akkor sok gyerek latni teli kabatban,teli csizmaban,sapkaban,salban...ezt En sem ertem.sok anyuka honap szerint oltozeti a gyereket.

Engem regen azert neztek ki az orvosi rendelobol mert az akkor egy evesemen februarban egy farmer dzseki volt.volt kb 18fok.En is lehuzott vekony puliban voltam.

A rendeloben (tanacsadas) meg a sok gyerek trli cuccban.ugy neztek ram,mintha minimum olnem a gyerekem 😂😂😂

Sokszor latom,hogy a babakocsiban vastag pleddel be van takarva a baba es meg a labzsak is rajta van a mozesen.nyaron,30fokban.es kb 1-2hos gyerekek voltak mert kb utanam szultek 1-2 honappal.a gyerek meg ordit a kocsiban es nem tudjak mi baja...

Kerdesre a valasz,azert mert sok szulo egyszeruen hulye.nem tudom miert hiszik azt,hogy ha Ok jol rrzik magukat rovid ruhaban,akkor a gyerekre miert kell hosszu...mondjuk mert oktober van.

En onkabb mondog viszek valami melegebb ruhat,es ha ugy erzen raadom.

2016. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Én sem tudom, de van egy barátnőm, aki bundazsákban sétáltatta mellettem a gyerekét, mikor az én egykorú gyerekemen kordgatya és kis átmeneti kabát volt. Volt vagy 16 fok. És akkor döbbentem le végletesen, mikor bementünk valahova, kivette a bundazsákból a gyereket és kb 1 óra múlva levette róla a nadrágot és harisnya volt alatta.
2016. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem mindegy, mekkora gyermekről beszélünk. A kicsik hőháztartása még fejletlen, így teljesen normális, ha több ruha van rajtuk, mint egy felnőtt emberen.
2016. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
a kicsik hőháztartása valóban fejletlen, ami nem csak azt jelenti, hogy fázósabbak, hanem nyáron sem tudnak úgy hőt leadni. 35 fokokban én is láttam zokniban, vastag(passzos) bodyban + kisgatya, felhúzott kupolás magasfalú babakocsiban babát, és éktelenül sírt, és nyugodtan tologatták mint sem törődve vele..
2016. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Az enyém speciel azért, mert azt nem nagyon tudja jelezni, ha fázik, azt viszont igen, ha melege van, és levenni jelentősen könnyebb róla ruhát, mint ráadni, ha mondjuk nincs nálunk. Van még kérdés?
2016. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Jah és azért kapsz csupa olyan választ, hogy nem a te dolgos, mert nem a te dolgod.
2016. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!