Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő akinek...

Van itt olyan szülő akinek nagy a korkülönbség két gyerek közt? Hogy fogadta a nagyobbik gyerek, hogy testvére lesz?

Figyelt kérdés
Nekem enyhén szólva nagy a korkülönbsèg ,mertba nagy fiam most volt 15 éves,nagyon félek,hogy hogyan fogja fogadni ,hogy ennyi évesen testvére lesz.

2016. szept. 17. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 11 voltam, és nagyon örültem az öcsémnek.

De itt ezen az oldalon mindig azt látom, hogy a kamaszok kígyót békát kiabálnak a szüleikre, ha újabb gyereket mernek vállalni... o.O

2016. szept. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

12 év van közöttük, a nagyobb lány kisebb fiú. Nem volt ellene de nem hatotta meg a kistesó érkezése.

Eltelt 4 év és állandóan a kicsit nyúzza, tegnap együtt voltak moziban, utána együtt uzsiztak vásároltak.

2016. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a két szélső között 18 év van.

11L, 12F és 16F évesek voltak a nagyok, amikor a pici született. Nagy izgalommal várták, szívesen babáztak vele. A manuális dolgokból főleg a lányom vette ki a részét, fürdette, pekenkázta, a fiúk inkább játszottak vele.

Két év múlva öcsi született, hasonló volt a helyzet.

Most a kicsik 5 és 7 évesek, a legnagyobb már csak vendégségbe jár haza. Sokszor hiányzik a legkisebbnek. Ha ő megy érte az oviba, határtalan az öröme.

Összessêgében jó a helyzet. Néha a nagyok szàmàra idegesítőek a kicsik, de azért élvezik a nagytesó szerepet.

2016. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12 év. Amíg baba volt a kicsi, a nagy sokat segített, majd idősebb lett és élte a saját kis életét. Szereti mint testvérét, de sok "közük" így nincs egymáshoz. Most 20 a nagyobbik, az apjáék kitalálták, hogy gyereket akarnak, ezen mondjuk már nagyon kiakadt, de nem a testvér miatt, hanem hogy szerinte túl idősek már egy babához (ugyanígy én se vállalnék már)
2016. szept. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát...bevallom,nem terveztük.Az elsőt nagyon fiatalon szültem 18 évesen.,azóta sem vettem rá magam ,szerintem pont ezért mert korán lett.Agyilag most értem el szerintem arra a szintre,hogy másként látom a terhességet,mindent.A fiam még nem tudja,eddig megvolt amit szeme-szája kívánt,ő anyumék felől az egyetlen unoka,félek,hogy úgy fogja érezni háttérbe szorul.😟
2016. szept. 17. 10:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 8 év van, ami nem kicsi, de azért egy kamasszal szerintem kicsit más a dolog. Az én fiam nagyon örült, hogy testvére születik, nagyon nagyon szereti, minden reggel az az első dolga, hogy megpuszilgatja az öccsét, suliból hazajövet is ő az első neki, nagy a szerelem :)

Egy kamasznál szerintem nagyban függ a fogadtatás attól, hogy eddig hogy volt nevelve, mert sok tizenéves nyűgként éli meg a testvért, ki van akadva, hogy neki így kevesebb jut, meg hogy majd sírni fog, meg majd biztos a nyakába lesz varrva a kicsi, meg ilyenek. De szerintem sok múlik azon, hogy mennyire volt korábban minden a feneke alá téve, meg hogy ő amúgy valahol vágyott-e rá, hogy legyen testvére.

2016. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én 10 voltam és nagyon örültem
2016. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10 éves volt a nagy, nagyon boldog volt.
2016. szept. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!