Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez nagy hülyeség ugye?

Ez nagy hülyeség ugye?

Figyelt kérdés

Mindig is anya akartam lenni,nem voltak egyéb nagyratoro ambícióim,csak hogy a gyerekeimmel itthon lehessek.

Hála Istennek ez össze is jött,van egy csodálatos férjem,aki ebben támogat,mert neki is így jo es van 3gyerekunk.Es valószínű 3 is marad...viszont olyan gondolataim vannak hogy nem hoztam ki magamból a maximumot,hiszen körülöttem többeknek van 4-5 gyereke es ez frusztrál pedig tudom hogy nem kene.

Mondjuk nincs elvetve a 4.gyerek gondolata mert fiatalok vagyunk es a legkisebb gyerekünk meg nincs 1eves,de csak azert nem akarok meg egyet vállalni mert a környezetemben sokaknak több van...

Most ez lehet hülyén hangzik mert tudom hogy nem a gyerekek számától lesz valaki jo anya.


2016. szept. 20. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Most versenyezni akarsz masokkal, nem akarsz lemaradni vagy tenyleg ugy erzed hogy kene?


Amugy szerintem a 4-5 gyerekesek a ritkabbak.

2016. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi. A 3 is sok.
2016. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Az élet nem feltétlenül egy nagy verseny, ahol mindig ki kell hozni magadból a maximumot. Három gyermek is nagyon szép. Főleg akkor, ha nem versenyistállót rendezel be otthon, hanem megtanítod őket élni, és boldognak lenni.

Jó anya akkor vagy, amikor hazaérkeztedre összecsődül a ház az üdvözlésedre.

2016. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom hogy nem verseny,de mivel van egy hülye megfelelési kényszerem mar kiskorom óta amit tudom hogy le kell vetkőzzek,egyelőre nem tisztázódott bennem hogy valóban jo volna meg egy pici vagy ez csak a környezeti nyomás...Amúgy a gyerekeink kiegyensúlyozottak,nagyon tudatosan neveljük őket es úgy érzem minden területen megvan az összhang.Ferjemmel is mindig meg tudjuk beszélni a felmerülő nevelési nézeteltéréseket.

Ugyanakkor sokszor eszembe jut,hogy igenis 3gyerek felnevelése is "nagy teljesítmény" nem kell hogy kisebbnek érezzem magam ha nem vállalunk többet.....ugye?ebben azt hiszem erősödnom kell...

2016. szept. 20. 14:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Adjál egy kis időt magadnak, lehet átmeneti amit érzel.
2016. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Mi lesz ha nagyok lesznek a gyerekeid?


VELED mi lesz akkor?

2016. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a legnagyobb? Hozd ki agadból 3 gyetek mellett a legtöbbet úgy, hogy az iskolás közben nagyon jó tanuló, vagy mondjuk a középső kiváló sportoló. Nem tudom, érthető-e, mir utalok. Szerintem még nem látod át teljesen, talán még kicsik a gyerekek, de ne versenyezz másokkal, nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Nálunk is van 4-5 gyerekes, de ritka köztük az, aki előtt megemelném a kalapom, mert jó anyának tartom.
2016. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs, lett benne egy csomó elírás.
2016. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

A férjemnek 4 testvére van....és sajnos látszik, hogy nem minden gyermekre jutott elegendő idő. Ha kevesebb gyerek lett volna, több figyelem jutott volna egy-egy gyerekre és többre vihették volna az életben. Nem is beszélve arról, hogy támogatni sem nagyon tudták őket, ezért többnek el kellett mennie itthonról külföldre.....

A mennyiség nem minden.....csak úgy vállald, ha a minőségre is megfelelő figyelmet tudsz fordítani.....

....és gondold át azt is, ha a férjeddel vagy veled történik valami.....pl.: kiesik a kereső a családból....akkor 4 gyerekkel mit kezdesz.....stb........

2016. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm,igen nagyon szeretnek arra figyelni hogy mennyiseg ne menjen a minőség rovására...

Amúgy van végzettségem es terveim,de a 'most' a gyerekekről szól....

Most lesznek 6, 4 es 1 évesek év végen a gyerekek amúgy.

2016. szept. 20. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!