Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megérzi ha valakit nem szeretek?

Megérzi ha valakit nem szeretek?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos mult, fogzàs miatt néha nyügi, de ezt leszàmitva nagyon vidàm kiscsaj.

Az lenne a kérdésem,hogy elöfordulhat e, hogy érzi,ha valakit nem szeretek? Vagy ha epp szeretek? Egy példa, anyósommal nagyon nem vagyunk egy hullàmhosszon, ha ö fogja, sír, nem nevet neki stb. Màsnàl, pl. Dédinél, vagy az én szüleimnél, baràtoknàl pedig olyan édesen elgügyög mosolyog. Ha rosszabb a kedvem àtérzi? Szopizik,gondoltam ennél fogva nagyobb köztünk az összhang... szerintetek? Egyébként nem nevelem senki ellen, mindegyik mamának ugyanannyi idő jut a babàra, stb.


2016. szept. 26. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Persze hogy megerzi. Ilyenkor kezdi el kialakitani az "enkep"-et abbol hogy masok hogyan neznek ra, mennyire szeretik, mennyire hangolodnak ra.
2016. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam igaz nagyobb 7 hónapos, de azt is megérzi ha én ideges vagyok valakire. Akkor sir. Ugyan úgy a nagylányom is sir ha ideges vagyok és bújik.

Érzik ki szereti őket és ki nem vagy nem annyira.

Akik kicsit idegenül bánnak velük úgymond.

2016. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Mégis miért lenne köztetek nagyobb az összhang? A tápszeres babák és anyukájuk között is ugyanolyan összhang lehet. Amúgy igen, a babák sokmindent megéreznek. Azt is érzékeli, hogy feszült vagy, mert utálod a nagyanyját és ő is átveszi ezt. Persze nem az anyatejjel szívja magába.
2016. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt nem az a kérdés, amit az 1.+2. válaszoló gondolt. Az a kérdés, hogy a gyerek érzi-e, hogy az ANYJA kire mérges. Nem azt, hogy őt ki szereti...


Én sem gondolom, hogy jobb lenne a kapcsolatotok, mert anyatejes. És ezért szerintem sem fogja érezni, hogy TE kit nem szeretsz. Azt viszont igen, hogy ŐT ki szereti. Szóval, ha a mama szereti, akkor gyűlölheted a mamát bármennyire és szoptathatod a gyereked bármennyiszer és bármennyire, akkor is érezni fogja, hogy ŐT ki szereti...

2016. szept. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék nem azt mondtam,hogy a tàpszeres babáknak kevésbé jo a kapcsolatuk az anyukájukkal .. olvastam,hogy talán emiatt lehet ez amit irtam, mert tobb az ugymond erintkezes.. elnezest ha valakit megbantottam ezzel.
2016. szept. 26. 20:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem biztosan nem :) Anyatejes volt a babám nagyon sokáig, legalábbis amíg szerintem normális.

Egyszerűen csak nem hiszek abban, hogy az anyatejjel együtt a negatív érzéseket is átvegye a baba... Ennyi :D

2016. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az érintkezés sem több.
2016. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Látom a mondandom kiforgatasa megy szepen. Akkor ugy teszem fel a kerdest. Mi az oka annak, hogy azoknal az embereknel sir a kislany akiket nemszeretek ?
2016. szept. 26. 20:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen megérzik, sőt, a hasonló típusú embereket, akiket nem szívlelsz, azokat ők se fogják.

Gyermekem már nagyobb, egyik gondozójával nem vagyok jóban, ha reggelente ő nyit ajtót(ő van csak jelen), be sem akar menni a csoportszobába, sír..

2016. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*míg a másik gondozó felé örömmmel "repül", aki nekem is a szívemben van.
2016. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!