Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Horzsolást mivel lehet kezelni...

Horzsolást mivel lehet kezelni 1 évesnél?

Figyelt kérdés
2016. szept. 27. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Semmi ötleted?

Tényleg kéne egy vizsga gyerekvállalás előtt.

2016. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Először fertőtleníted, Betadin gondolom van otthon.

Aztán ha kell, tehetsz rá hámosító krémet (amit popsira is használsz, pont jó lesz), de ha nem nagy felület, teljesen felesleges macerálni, egy hét alatt eltűnik magától.

2016. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De, van ötletem. Mikor feljöttünk először vízzel megmostam aztán betadine-os oldattal is de pl azt mem tudom, mikortól szokás betadine gélt használni, vagy kell-e mást csinálni vele, pl én úgy tudom szabadon kell hagyni de hátha jobban tudja valaki.
2016. szept. 27. 17:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves második válaszoló, akkor kenek rá Sudocream-et!
2016. szept. 27. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Horzsolást csak megtisztitok,szellőzzön,nem kenem krémmel...ahogy nekem csinálták gyerekkoromban:)
2016. szept. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
horzsolást puszival és egy nagy öleléssel :)
2016. szept. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Bár én mindenkit felpontoztam,tuti,én is a le leszek pontozva...a kicsid 1 éves.Ok.Milyen idióta kérdés már,hogy mivel LEHET kezelni egy horzsolást?!Az elmúlt 1 évben hol voltál?!?!Soha nem hallottad/olvastad/informálódtál arról,hogy mit kell tenni,ha 1-2-3 éves gyereket sérülés ér?Egy semmi horzsolás miatt ki kell írni egy kérdést?Jézusom!Leülhetsz,1-es.Bezzeg aki nevelőszülő szeretne lenni hónapokig jár tanfolyamra,hogy bebizonyítsa:ALKALMAS szülőnek!De Te kicsit se vagy az.Ugatok úgy,hogy van 3 gyerekem,és érték Őket különböző sérülések(a korukból adódóan,mivel mára legkisebb is ovis).

De súgok Neked:Sudocreme,Neogranormon,Betadine(krém),Dermazine.

2016. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Először is.. egy ideje írogatok ide de soha semmilyen kezet nem adtam még, úgyhogy nem is pontoztam le senkit. Ahhoz képest, hogy az 1-es válaszoló pl a kérdésre nem válaszolt, szerintem egész jó százaléka van. A kritika nem érdekel, nem tudunk egymásról semmit sem. Tőlem jöhet, ha valaki legalább egyetlen sorba is beilleszti a választ már boldog vagyok.

Nekem a horzsolás, vágás, sokszor égés is a semmi kategória. Vágással a legnagyobb gondom mindig az volt, hogy összekenek mindent. Zsíros rozsdás vackokkal ha elvágom magam rakok rá sebtapaszt meg húzok kesztyűt, hogy tudjam folytatni a munkám. Sose mosom le, mert idő míg elmegyek a mosdóba, nagy gyár, vannak távolságok. Sűrűn megesett terhesség előtt. Itthon nem vettem észre, hogy lyukas a kesztyű úgy nyúltam a sütőhöz, bár tudtam, hogy hideg víz alá kellene tenni nem foglalkoztam vele, nem gondoltam, hogy ezzel húzom majd az időt. Persze amikor csúnyán összeégettem magam 300 fokos fröccshengerrel azért betettem víz alá.. 2 percre. A helye évek múlva is ott van. A horzsolás meg egy jelentéktelen esztétikai hiba, szót sem érdemel. A munkám nekem ilyen vágós, akár 300 fokkal égős, nekem ez megszokott. (Nem, közel se minimálbérért dolgozom. Van főiskolai diplomám de ezzel jobban keresek és sokkal jobban is szeretem a munkám) Mivel a gyereket nem így akarom ápolni, vele meg hajlamos vagyok túlaggódni mindent. És mint nekem azért elég megszokott minden ilyesmi, bár elméletben tudom mit kell csinálni vágással égéssel, a horzsolás meg eddig elkerülte a figyelmem, nem olvastam még utána. Van nálunk nagyobb baj is, amiről olvasok a "nagyon hosszú" alvásidejében. Gasztrora és nephrologiára járunk, eddig pár húgyúti fertőzés, tejallergia után a múlt héten derült ki, hogy fruktóz felszívódási zavara van. Mondjuk így nem csoda, hogy mennyire gáz a HT. Meg lehet másnak van ideje a gyerek mellett, nekem nincs, bár nem hiszem, hogy hasfájós baba mellett ezt részletezni kellene.

Azt meg, hogy ki milyen kérdést ír ki.. nem kell megnyitni, ha nem akarod. Ez hobbi, nem munka senkinek. Tovább lehet menni. Elsősorban annyira voltam kíváncsi, hogy neki gélt lehet-e használni, illetve kell-e mással kenni.


Annak meg, aki tényleg normálisan válaszolt tényleg köszi!

2016. szept. 28. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:

En csak lemostam mindig, mast nem tettem.

8, 13, 17 evesek.

2016. szept. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!