Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg elrontom így az...

Tényleg elrontom így az alvási szokását?

Figyelt kérdés
Fiam 16 hónapos. Eddig úgy aludt el, hogy letettem az ágyba felhúztam a zenélőjét és elaludt. Viszont amikor beteg akkor altatom kézben. A kedves szomszéd azt mondta így teljesen elrontom az alvási szokását.(itt volt mikor altattam, sokszor itt volt és látta eddig hogy csináltam) Igaz hogy mikor meggyógyul kell 1 hét mire visszaszokik az egyedül elalváshoz, de ilyenkor nem alszik el egyedül. Most pár napja azt csinálom, hogy kicsit ringatom kézben leteszem majd simogatom a hasát míg elalszik. Erre megint beszólt hogy ez sem jó, tök sokáig tart míg elalszik. Ringatni sem tudom mert 15 kg nehéz egy idő után. Szerintetek is elrontom így és hagyjam hogy betegen is magától de küszködve aludjon el?
2016. szept. 29. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én "elrontottam" már sokszor. Általában fogzás vagy betegség miatt. Valahogy vissza szokott találni az eredetire, hogy éjjel egyedül alszik el. Én úgy vagyok vele nem hagyom sírni és nyűglődni sem, mikor tudom, hogy rossz neki fogzás és/vagy betegség miatt. Volt mikor egymás után jött 4 foga és beteg is volt, 1 hónapig altattam, mondjuk nappal amúgy is de akkor éjjel is kellett. Aztán azonnal nem is állt vissza az egyedül elalvásra, aztán valahogy mégis..
2016. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen én is így vagyok vele, hogy nemhagyom nyüglődni mert neki rosszabb.
2016. szept. 29. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A babával foglalkozz, ne a szomszéddal! :) Jól csinálod! Az a fontos, hogy szeresd, a többi adja magát!
2016. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól csinálod, mert a kisfiad igényét nézed, mikor szüksége van rád, mert beteg akkor segítesz neki azzal hogy ott vagy, mellette vagy és nyugodtabban alszik el. Amikor meg minden oké akkor meg alszik egyedül is. Ne a szomszédra hallgass hanem a szívedre és csináld továbbra is így. Ez nálunk is így van. Igaz kisfiam nem ringatom de úgy alszik el hogy mellette fekszem és van hogy éjszaka is oda kell bújni hozzá hogy vissza aludjon. Sőt van hogy ő jön át hozzánk éjjel ha olyanja van és akkor meg ő alszik közöttünk. Ennek ellenére mikor nincs semmi szépen alszik egyedül a helyén.
2016. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár, az én fiam mindig a mellkasomon alszik el. Amíg nem kényelmetlen a helyzet, addig semmi gond. Itt nem a súlyra gondolok, hanem pl. nekem egyetlen gyerek, totál ráérek így altatni. Más meg hogy mit gondol....ez legyen a legnagyobb gondunk az életben. :D
2016. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A sajat fiambol kiindulva, nem, nem rontod el. 2 eves a fiam, mindig egyedul aludt el. Viszont kb fel eve lazas volt egy hetig, minden kulonosebb ok vagy egyeb tunet nelkul. Eleg nyomott volt a hangulata es nemcsak hogy altatni kellett, de konkretan egesz nap fogtam es csak a mellkasomon aludt nappal es ejjel is. Ha leraktam, akkor sirt. Pedig alapvetoen nem egy bujos gyerkoc, soha nem kellett altatni, soha nem aludt a mellkasomon, ha ott vagyok vele a szobaban, akkor keptelen elaludni, es kozottunk sem tudott soha aludni. Amint elmult a laz, minden visszaallt. De azt az egy hetet vegig uvoltotte volna, ha nem az o igenyeit nezem, hanem elvarom, hogy ugy viselkedjen, mint maskor. Igy konnyen atveszeltuk.
2016. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor ő a hülye nem én ) van egy 3 éves lányom őt sajnos "elrontottam" kb 1 éves koráig altattam majd magam mellé vettem és úgy aludt el plusz még az orromat fogja.közben. szóval őt a mai napig altathatom.
2016. szept. 29. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!