Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem vállalhatnánk...

Miért nem vállalhatnánk fiatalon gyereket? Miért mondja mindenki, hogy ezzel elrontom az életemet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

19 éves, főiskolás lány vagyok, részmunkaidős állással. Vőlegényem 24, nemrég fejezte be a tanulmányait, ügyvédnek készül, de közben dolgozik (neki jól fizető, teljes állása van). Együtt lakunk majdnem egy éve, öt éve vagyunk együtt. Pénzügyileg is jól állunk, nem kell szűkölködnünk. Persze, azért mi sem engedhetünk meg minden magunknak, de átlagosan élünk. Kertvárosban, társasházban lakunk, SAJÁT lakás, nem béreljük. Szülők nem támogatnak, viszont a ház árának felét, és a berendezések negyedét ők fizették (ezért a mai napig hálásak vagyunk nekik:).

Nagyon szeretem a páromat és mindig mondja, hogy szeretne már egy kis lurkót. Igazándiból már én is nagyon szeretnék, imádom a gyerekeket, sokszor bébiszitterkedek, a legkisebb húgomra (15 év van köztünk)is sokszor vigyáztam, volt amikor napokig. Még is mindenki azzal támad minket, hogy túl fiatalok vagyunk a babához. Ebben talán az a legviccesebb, hogy sok 30 évesen szülő nő sokkal rosszabbul neveli a gyermekeit, mint néhány húsz éves... A fősulival nem lenne gond, megtudnám oldani többféleképpen is. Szerintetek mi lenne a helyes döntés? Várom a válaszokat. :-)



2013. szept. 16. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Ne foglalkozzatok senkivel :) Ha ti jónak érzitek,akkor nyugodtan!!!


22 hetes kismama

2013. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

19 éves vagyok én is!

Első voltam.

2013. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ez a beállítottség kérdése. Valaki még negyven évesen sem akar. Én is 19 évesen szültem.
2013. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Esküdjetek meg, és jöjjön a baba. Azért mondják, mert ma a nők többsége szerint ki kell élned magadat, minél több pasival lefeküdni, és majd 30-35 évesen szülni. Igaz, akkor már nehezebb teherbe esni, és sokkal több beteg baba is születik.

Ne hallgassatok senkire, tegyetek úgy, ahogyan szeretnétek.

2013. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, nagyon hasznosak!

Azt kifelejtettem a szövegből, hogy már egy ideje nem védekezünk, szóval nemsokára tesztelek, hátha...

Első válaszoló:

Boldog babavárást! :-)

2013. szept. 16. 18:00
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Hasonló helyzetben vagyunk, mint ti, én 22, férjem 24. 1 éve próbálkozunk a babával, aki sajnos egészségügyi okok miatt még nem jött össze (ami a sors fintora, mert mindketten EÜ-sök vagyunk, én még tanulok). Nem is mondtuk direkt senkinek, mert jönnek a negatív beszólások (sokak szerint terhes voltam, azért házasodunk fiatalon, bár azóta talán lenyugodtak, hogy fél év eltelt, azóta sincs baba :D). Azt javaslom, ti se mondjátok, csak csináljátok, mert mindenki bele akar szólni... És sok boldogságot hozzá, kívánom, hogy hamar sikerüljön a baba! :)
2013. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell senkivel foglalkozni. Mindnig lesznek olyan emberek akiknek nem tetszik a döntésetek. Ahogy írtad minden happy és szeretnétek is akkor nincs akadálya.

Én is 19 évesen estem teherbe és 20 évesen szülök

37 hkm Sok sikert :)

2013. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
18 vagyok es 2 hos a babam.Bar nem tervezet volz cseppet sem bantam meg, paromnak van egy jo munkahelye, kulon elunk. Sulit estin fejezem be.. Ha ugy erzitek, hogy az a bebi jonni akar es ti is igy vagytok vele akkor nincs is tobb kerdes :)
2013. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Akik ezt mondják,azt hiszik,ha valakinek gyereke van annak nincs élete,nem dolgozhat,nem érheti el a céljait,vágyait,nem tanulhat,nem lehet magánélete.

De rosszul tudják,20 voltam mikor teherbe estem bár 2-3 évvel későbbre terveztük,megtartottuk,és egyátalán nem bántuk meg,lassan államvizsgázom,mindketten dolgozunk,egyelőre apukám lakásában élünk,amit nem használ és mi rendbe tettük 2-3 év múlva szeretnénk majd építkezni.vannak álmaink,céljaink amiket szeretnénk megvalósítani,szeretnénk utazgatni,nyaralni fiunkkal és nélküle is.Biztosan nem várnék 30-35 éves koromig a gyerekkel ha megtaláltam a társamat,és megtaláltam immár 4 éve szeretjük egymást.

2013. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Ez a Ti dolgotok. Én biztosan nem szültem volna 19 évesen és nem azért, mert minél több pasival le akartam feküdni, mint írta itt egy kedves válaszoló. Azért, mert én akkor még szinte gyerek voltam, akkor kezdtem az egyetemet és ami a legfontosabb nem vágytam egyáltalán gyerekre. 30 évesen szültem, de abban biztos vagyok, hogy én már nem fogom megbánni, hogy szültem, hogy megváltozott az életem, mert átgondoltan, biztos házasságba, Gyedre, felnőtt fejjel szültem. Nem kellene sértegetni azokat, akik nem akarnak szinte tiniként szülni, attól Ti nem lesztek jobbak.
2013. szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!