Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen esélyeim vannak a...

Milyen esélyeim vannak a felügyeletre?

Figyelt kérdés

Az anyuka vagyok. Tarthatatlanná vált a kapcsolatunk a párommal így a különélés mellett döntöttünk. A gyerekünk két hónappal múlt egy éves.


ő kizárólagos felügyeletet akar heti kétszer láthatnám a kicsit, nem vihetném el, nem kér gyerektartást, nem szólhatok bele úgy kb semmibe.

Munkahelyet váltott kb 200 nettóval, plusz igényelhetne gyedet, de az adósságai lefoglalnak belőle 75 ezret. Nem sokára költözne hogy közelebb legyen a munkahelyéhez, így a szülei messzebb lennének tőle nem tudnák úgy támogatni, nem tudnának úgy felügyeletet biztosítani. A lakás amiben most élünk hiteles de a saját tulajdona, ha költözne kiadná.


Én tanulok, jelenleg nappali tagozaton. Egy évet kihagytam az alatt diplomás gyedet kaptam.

Ami jövedelmem van az egy félárvasági havi 52, a gyest kéne igényelnem, meg a csp (eddig 95e) , plusz a diákmunka. A tavaszi félévtől tudnék levelezőre menni onnantól az árvajáradék nem járna, de el tudnék menni dolgozni.

Az anyám és a családom tudna segíteni a felügyeletben plusz ugye bölcsi (suli miatt járhat). Ehhez vagy haza kéne költöznöm (nem tudom mennyire lenne jó ötlet mert bár a ház tényleg lakható stb attól még helyenként fel kéne újítani volt egy beázásuk megjavították de ott penészes a plafon, plusz van egy nagy repedés az egyik falon ez igazából csak esztétikai hiba. vidéki ház 3 szoba plusz konyha fürdő jelenleg az anyám plusz párja és 3 testvérem lakja. Van még egy házunk ugyanabban az utcában de az beköltözhetetlen mert fel kell újítani, vakolás plusz festés illetve nyílászáró csere az egy négy szobás plusz konyha fürdős ház, de legkorábban is tavasztól tudnánk felújítani meg azt hiszem le is van terhelve..) vagy ami még szóba jöhet hogy vagy az egyik dolgozó testvéremmel vagy igazából egy lakótárssal kéne albérletet kivennem, ettől függetlenül időnként ha úgy adódik vigyázni tudnak a picire mert megoldható távolságban laknak.


Azért aggódom mert neki rendes munkája van és lakása szóval messze biztosabb egzisztenciája én meg ugye diák vagyok, de ha megkapná a felügyeletet szinte kizárna a gyerekem életéből, mert makacs és egyedül akar mindent megoldani és nem akarja elfogadni hogy ha szakítunk is attól még a kettőnk gyereke és ugyanúgy jogunk van mindkettőnknek nevelni őt.

Meg attól tartok hogy egyszerűen csak beújít valakit és akkor még jobb helyzetben lenne azzal hogy egy pár nevelné a picit..


2016. szept. 29. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Eddig te voltál otthon a picivel, igaz? Ennek fényében én kétlem, hogy az megtörténik, amit az apuka szeretne, hogy téged teljesen kizárjon a gyerek életéből. Egy egyéves gyereket nem fognak elválasztani az anyjától, ha eddig is ő gondozta egész nap. Van hol laknod, van valamennyi jövedelmed, arra elég, hogy megéljetek.

Egyébként egyáltalán mi az indoka arra az apának, hogy ennyire nélküled akarja nevelni a gyereket? Mert az nem indok, hogy ti már nem szeretitek egymást. Ellened, mint anya ellen mi kifogása van?

2016. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mint anya ellen nincs kifogása azt hiszem, mondjuk azzal volt baja hogy nincs mindig rend, van amikor csúszik az kajakészítés stb

Mindig én voltam itthon én voltam aki passziváltatott pedig gyeden is lehetett volna, szóval neki kényelmesebb volt hogy én hoztam igazából ilyen téren áldozatot.

Igazából ebből is lett elegem, hogy semmit nem tudunk megbeszélni, mert nem beszélget velem (komolyan ha problémánk van nem szól hozzám), és hogy mindig elvárja hogy csak én vegyem ki a részem a picivel való foglalkozásban pl két hétig itthon volt bölcsis beszoktatás megnáthásodott, nem mehetett. Nappalin tanulok, egyetem nem hiányozhatnék ennyit, de mégis nekem kellett itthon maradnom, a szüleit nem akarta megkérni hogy segítsenek nekem, ez a két hét alatt tehát én is hiányoztam egyetlen egyszer lett volna szükség arra hogy valaki figyeljen a picire mert van egy órám amiről nem hiányozhatok mert elbukom a tárgyat és a 60kmre tőlünk lakó anyám oldotta meg mert nem akart szabadnapot/ lecsúsztatást kérni a munkahelyén, a szüleinek meg olyan korán nem lehetett kivinni a picit.

Értem hogy az egyetemen nem kap fizetést az ember de nem hiszem hogy emiatt kevésbé lenne fontos mint a munkája (ugye gyeden is lehetne) hiszen ha ebben a szakmában akarok dolgozni el kell végeznem, szóval tényleg a jövőm alapja. És igaából a suli miatt lett egy veszekedés amikor megpróbáltam megértetni vele mennyire fontos ez nekem, és próbáljon egy kicsit partner lenni, segíteni, de ott el is csattan egy ütés és szerintem ezek után felesleges bármit várnom..


Azt se tudom nélkülem hogy oldaná meg a felügyeletet hisz a bölcsi 5kor nyit ő viszont 4 kor ha délelőttös már vonaton van, ha délutános akkor meg este 11re ér haza és a szüleinek (nevelőszülők 6 gyerekkel) van elég elfoglaltsága hogy ne legyen idejük a gyerekem anyját játszani, szóval nem értem hogy gondolta ezt, sajnos nem fejtette ki.

2016. szept. 29. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Egy anyatol komoly indok eseten vesznek el 3 even aluli gyermeket, ezek : alkoholista, drogos, beszamithatalan on- es / vagy kozveszekyes betegseg miattpszichiatriai gondozas alatt all.


Az, hogy tanulsz, meg, hogy beazott a szuleid egyik szobaja, nem indok , ne aggodj !!

2016. szept. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de elképesztő,hogy egyszer belőled is diplomàs ember lesz...


Nem nem fogjàk elvenni tőled a gyereket. Pàrodnak ha kacsalàbon forgó palotàja van egy kiràskisasszony új feleséggel, havi többmilliós keresettel akkor sincs 10% esélye sem.

A magyar joggyakorlat az, hogy 3 év alatti gyereket az anyànak ìtélnek automatikusan, ha ebbe beleköt a pàrod,akkor megvizsgàljàk, hogy drogos/ alkesz/ pszichopata vagy e, ha nemakkor bukta. 3 év alatti gyereket el sem vihet làthatàson az anyja mellől. A pàrod meg kb 30-50 E Ft gyerektartàst lesz köteles fizetni. A helyedben pedig perelném a lakàsért, mert ha önként nem mész,a bìrósàg dönthet a lakàshasználat megosztàsàról a javatokra a gyerekkel, mert kb apuka és a gyerek között kell igazsàgot tenniük, hiszen a gyereknek is joga van ott lakni( te meg a plusz sallang vagy ami ilyenkor a gyerekhez tartozik). Az màs kérdés,hogy ki akarna egy ilyen exel együtt lakni. De ha pl nem megosztható a lakàs, akàr ti is megkaphatjàtok a gyerekkel. Ilyenkor kevesebb a tartàsdìj.


Kicsit nézz màr utàna,kismillió ilyen fórum, jogsegély,esetismertetés van a neten.

2016. szept. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ui:

Olyan nem nincs hogy kizàrólagos felügyeleti jog mellett làtogatod a gyereket,mert a kettő kizàrja egymàst.

A kizàrólagos annyit jelent, hogy a te jogaid minden szempontból megszüntek csak kötelességed van, pl gyt fizetése.

Eddig úgy volt csjt szerint, hogy közös felügyeleti jog, de ez a különélø szülőnél szünetel,azaz csak az dönt,akinél a gyerek van,kivéve pàr olyan döntésamit mindenképpen együtt kell meghozni( ovi,suli stb)

Ez tavaly úgy vàltozott, hogy a különélő szülő jogait nem szünetelteti a bìrósàg,azaz nem mondja ki,hogy anya vagy apa a gyerek gondozója, csak hogy ott lakik a gyerek. Ezzel adtak lehetőséget a vàltott gondoskodàsra. Azaz hogy a gyerek mindkét szülőnél egyformàn lehessen. Persze egyedileg úgy egyeztek meg ahogy akartok.


Na az meg màs kérdés,hogy ez kb 10 év mìg àtmegy a gyakorlatba,ahogy a begyöpösödött bìrósàgokat ismerem. Arról nem beszélve, hogy majd mennyi plusz munka lesz az amúgy sem egyet értő szülők között igazsàgot tenni,plàne ha mindkettőnek ugyanolyan jogai vannak... De ezt majd ha kialakult az új gyakorlat, akkor lehet felmérni.

2016. szept. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!