Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás a nagymamá...

Mi lenne a megoldás a nagymamával?

Figyelt kérdés
Lányom lassan 2 éves, eleven, mozgékony gyerek. Anyósom folyton panaszkodik, hogy olyan mintha nem is lenne unokája, mert alig van nála. Születése óta minden egyes szombat délutánt (délutántól estig) nála töltünk. Nekem az a problémám, hogy ilyenkor egész nap csak a kis lakásban ülünk. Míg egész pici volt, addig ezzel nem is volt igazán gond,bár inkább sétáltattam volna a friss levegőn, de kibírtuk. De amióta megy, azóta nagy igénye van a lányomnak a kint létre. Napi kétszer megyünk játszóterezni, plusz egyéb programok. Az a gondom, hogy mikor nála vagyunk, csak ülünk 4 órán keresztül bent, az elején még elnézegeti a játékokat, amik ott vannak, de elunja magát a lányom, nyűgös lesz. De ő nem ajánlja fel, hogy menjünk ki a ház mellett található játszótérre, sőt ha én mondom már a vége felé, hogy lemennék fél órára, mielőtt fürdetés lesz, látom rajta, hogy nem tetszik neki, hogy vinnénk a gyereket. Ő amúgy ebben a lassan 2 évben sose keresett meg azzal, hogy elvinné valahova játszani,max szóvá teszi, hogy átvihetnénk. Úgy vettem észre nem akar játszótérre menni, mikor arra járt, csak távolról nézte a lányom,mert ő nem megy homokba, meg nem mászik utána. De bevallom, így is lefárasztanak agyilag a szombatok, nem ülnék ott végig más délutánokat is. Ha meg csak átviszem, nem tudom ott hagyni, mert lányom sírni kezd utánam. Szóval szerintetek mi a megoldás? Azt akarom, hogy béke legyen.
2016. szept. 30. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
mielött oda mentek a nagyihoz vidd le egy fél órára /órára játszó térre és utána menjetek a nagyihoz. vagy menjetek pl 2 hetente, nem muszáj minden szombatot ott tölteni...
2016. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Azért jó lenne, ha megszokná, hogy nem rohangálhat naponta többször kint, mert lassan oviba megy.
2016. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem megy el néha csak az apa a kislánnyal? Nem gondolom, hogy ez problémaforrás lenne.
2016. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De, muszáj minden szombaton menni, abból lenne csak igazán sértődés, ha akkor se mennénk.

Baj, ha napi kétszer kb. 1-1,5 órát legalább kint van? Az oviban is kimennek nem? Nincs ovis tapasztalatom, így nem tudom. Én örülök neki, hogy így szeret kint játszani.

Én is azt mondtam a férjemnek, hogy menjen át vele ő, de mikor hazaér mindig jön, hogy ő olyan fáradt és úgy pihenne most...

Jó, tudom, itt igazán csak az megoldás, ha én beáldozom magam a családi nyugalomért és átviszem. Csak nekem az jobban leszívja az agyam, mint bármelyik pörgős hétköznap.

2016. szept. 30. 21:25
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Tudod, mikor mennek minden szombaton! Miert nem jartok helyette kirandulni stb.?
2016. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hidd el, nekem is jobb lenne úgy...
2016. szept. 30. 21:40
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Meg kell neki mondani, mama unatkozik, azért nyűgös, így viszont kìnszenvedés itt lenni, ès nem fogom minden héten ezt csinálni. Jöjjön menjünk le a játszóra, sétálni, akármi. Vagy menjen minden 2.héten ő hozzátok.


De moat akkor a férjed otthon pihenkél, míg te anyósnál kínlódsz? 😮

2016. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát nézd, ha gyereket vállalsz, akkor ilyen és ehhez hasonló problémákat is vállalsz. Mire 18 lesz, hozzászoksz. :D
2016. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Biztos nem mennèk minden szombaton.

Èn anyósom is ilyen üljön a gyerek ès maradjon csendben. Èn konkrêtan szoktam mondani, hogy gyere öltözünk megyünk a játszóra. Mama jössz? Ha jön jön, ha nem nem , èn nem csinálok már ebből gondot

2016. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Menjetek játszóházba a mamával, ott nem lesz koszos.


És tényleg nem kell minden szombaton menni. Ha annyira szeretne unokázni, akkor tegyen érte ő is.

2016. okt. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!