Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tanítsam meg neki, hogy...

Hogy tanítsam meg neki, hogy értékelje amilye van?

Figyelt kérdés

A saját szobáját,hogy van egy szép lakásunk,kijövünk a pénzünkből és hasonlókra gondolok.

Mikor én gyerek voltam,nagyon rossz körülmények között éltem.

Egy nagyon pici lakásban laktunk a szüleimmel és a testvéremmel,sokszor nem volt mit ennünk.

Nem tudtam áthívni magamhoz senkit,olyan undorító volt a lakás.

Félre ne értsetek,boldog kisgyerek voltam,együtt tudtam élni ezzel a helyzettel,nem sajnáltatni akarom magam.

De akkor számomra elképzelhetetlen volt az az életszínvonal amiben most nevelem a kislányomat és úgy örülnék,ha ezt ő is meg tanulná értékelni,ha nem is úgy ahogy én,legalább egy picit.

Még csak 16 hónapos,de sokszor eszembe jut ez a dolog és gondoltam megkérdezem a ti véleményeteket is.:)



2016. okt. 3. 10:53
 1/6 A kérdező kommentje:

*amije

Bocsánat.

2016. okt. 3. 10:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt meg ugysem erti.
2016. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg adni. Adjatok oda pár játékot, könyvet a Mikulásgyárnak télen, vagy vigyétek be a helyi kórházba ha van játszószoba. És ne halmozd el, mert minél többet kap az ember, annál többre vágyik. Ha keveset kapsz, megtanulsz azzal élni.

Annyira nem tudja majd így sem értékelni, mint te, mert sose fogja tudni, reméljük, hogy milyen, amikor nincs, de végül is ezért dolgozol. De az együttérzés készségét segítheted kialalkulni.

2016. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne halmozd el, ha egy böffentésre mindent megkap, semmit nem fog igazán értékelni. Később, nagyobb korában ha valamit szándékosan tönkretesz, ne kapjon másikat. A te példádból többet fog tanulni, mint gondolnád. Ha azt látja hogy te megbecsülsz mindent magad körül, legyen az akár bútor, akár ruha, akár a rend és tisztaság, felnőttként ő is erre fog törekedni. Az adományozás fontosságát is már kicsi korban jó ha megtanulja a gyerek.
2016. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek pont olyan dolgok, amik teljesen természetesek lesznek neki. Minden embernek más a természetes, én is sokáig egy szobában éltem a szüleimmel és mikor külön szobám lett még mindig túl kicsi voltam ahhoz, hogy olyan szinten értékelni tudjam a dolgot, ahogy kellene.

Ne ilyen alap dolgokat várj el tőle, hogy értékelje, mikor ebbe nő fel, ez neki a normális...

2016. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha normalis ertekrendet lát tőletek,ertekelni fogja..ha nem azt latja,hogy leneztek másokat,stbstb...kelljen várni dolgokra(pl. Csak szulinapra kapja meg az adott jatekot)ja es azt se vard tőle,hogy ezeket gyerekkent ertekelje..ha felno ezek akkor fognak elojonni...a gyerekek eloszor onzok,aztan meg kamaszok...szerintem csak bizonyos kor után jon ra az ember,hogy mi mindene van,amit ertekelhet
2016. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!