Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam a gyerekemet...

Hogyan tanítsam a gyerekemet idegennyelven?

Figyelt kérdés
Szeretnék neki alapokat megtanítani, mivel nyáron külföldre költözünk, ősszel pedig ovodába fog járni. Szeretném ha lenne egy kis fogalma, de nem tudom milyen módszert használjak egy 4 éves gyereknél? Kártyák?
2016. márc. 9. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

ha nem tanár akkor sehogy.

érdekes lesz neki a külföldi ovi, meg gyerekek, ha egy szót se beszél :(

2016. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem érdemes sokat elöre tanítani, mert - hacsak nem az az anyanyelved -, nem tudod hibátlanul, így a gyerek eleve rosszaul tanulja meg töled, és utana korrigálni sokkal

nehezebb lesz.

Ekkora gyerek még képtelen szabályosan tanulni nyelvet (nyelvtan meg szavak), hanem ugyanúgy, mint az anyanyelvét, hallás után jegyez meg mindent.


Amit érdemes megtanítani neki, az a neve, (új, ottani) lakcíme meg a telefonszámod.


Ha bekerül óvodába, ott nagyon hamad - pér nap alatt - megérti, ami szükséges, és ö is meg tudja magát értetni! Ott helyesen tanulja a nyelvet és soklla könnyebb lesz neki, mintha te próbálsz elöre valamit belesulykolni.

2016. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ne izgulj az oviba megtanul beszélni idegen nyelven nekem is van ismerösöm aki gyerekkel jött ki de a gyerköc jobban beszélt németül 1 év mulva mint a szülö. Teljesen más hangsúlyan beszélik a nyelvet mind mi. max tényleg annyit hogy hogy hivják és hol lakik.
2016. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem anyanyelvi szinten beszéled és nincs pedagógiai tapasztalatod, akkor nepróbálkozz. Vannak idegennyelvű mondókák, videók gyerekeknek, azokat lejátszhatod neki.


A tényleges tanulás akkor fog elkezdődni, amikor idegen nyelvű környezetbe kerül. Bitang gyorsan felszedik a nyelvet, főleg ennyi idősen, kár előre készülődni.

2016. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nem akartam perfekt megtanítani, csak néhány alapvető szót, egy-két könnyebb mondatot.

Hogy ne legyen teljesen idegen számára.

2016. márc. 9. 15:48
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én jól beszélem a nyelvet, de nem vagyok pedagógus, és nem találtam mellé tanárt, mivel itt nem igazán van erre lehetőség, kevés a tanár vagy nem vállalta.
2016. márc. 9. 15:51
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. Mindenkinek ment a zöld. :)
2016. márc. 9. 15:51
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Mi is nemrég költöztünk külföldre, az 5 éves fiamat előtte beírattuk egy napközis angoltáborba, csak hogy lássa, ilyen is van. Itt a lakcímét tanítottuk csak direktben, meg amit kérdeznek, mit jelent, azt elmondjuk.

Arra azonban készülj fel, hogy a legendától eltérően idegen nyelvi környezetben sem lesz pár hónap alatt perfekt. A fiam 5 hónapja jár itt suliba, még csak alapvető kifejezéseket tud, a kislányom két hónapja ovis, ő még csak köszönni tud angolul. A pedagógusok is mindkét helyen azt mondták, átlagosan egy év, mire kommunikációképes szintre fejlődnek ennyi idősen. Szerencsére az ő korukban ez még nem tragédia, mindketten szépen beilleszkedtek, sokat játszanak a többi gyerekkel.

2016. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
A 2. vagyok, nekem a gyerekeim 4 évesen kerültek külföldi óvodába és egy év múlva ugyanúgy beszélték, mint az ottani gyerekek.
2016. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Szia. Az en gyerekeim most keztek el szeptemberben az ovodat 3 es 4 evesek. Es folyekonyan beszelnek mindent megertenek mar. Mondokakat verseket is tudnak. En nem tanitottam oket otthon.
2016. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!