Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg segítség...

Hogy oldjátok meg segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Kèt lànyom van. Nagy 5 kicsi 2. Nagyszülők dolgoznak,ill. Màsik vàrosban èlnek. Lassan el kell gondolkoznom,h ha a kicsi is ovis lesz, mennèk dolgozni. Règi munkahelyre nem tudok menni a tàv miatt. Új munkahelyen úgy kezdeni h 1 hónapban biztos min. 2 hetet betegek lesznek. Plusz szünetek. Ki hogy oldja meg ezeket? Körülöttem mindenkinek ott van a nagyszülő ès ő segít. Apuka is reggeltől estig dolgozik.
2016. okt. 3. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Hát igen, azok a fránya bölcsis/ovis/iskolás szünetek. Ez minden szülőnek elképesztően nagy teher. Én szerencsés vagyok, mert behoztam a gyermeket (könyvtárban dolgozok), de ez kivételes helyzet. És egész őszintén megmondom, fogalmam sincs mit tennék ha nem itt dolgoznék. Egyébként meg szabadság. Ami persze nem szabadság, mert a gyerkőccel van otthon az ember. Nagyon kemény helyzet. De ne aggódj nem vagy egyedül :)
2016. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Miért kellene betegesnek lenniük. egyik gyerekem se volt beteges ahogy kezdte az ovit. Már most kezdeni az immunerősítést+kimenni esőbe szélbe hidegbe!

Egyébként nehezen. Bár az enyémeim tényleg meg voltak edzve, mire ovi lett. Így nem volt hiányzás, én voltam hulla.

2016. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
+ apa is tud venni ki szabit. Máshogy nem is lehet.
2016. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Szabi a szünetre, esetleg nagyszülőkkel felesbe. Ha megengedhetitek esetleg babysitter. De nem szokott lenni valami ügyelet ilyenkor is? (Bocsi, mèg kicsi lányom.)
2016. okt. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Az én gyerekem nem volt beteges, bár én egész kicsi korától szoktattam hozzá, pl. nem dunsztoltam be 20 fokban 3 puloverbe mint ahogy a magyar anyukák szokták, 10 °-ban sem adtam rá sapkát, és otthon mindig mezítláb volt, soha nem volt beteg.
2016. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán megoldjuk ketten. Valamelyikünk otthon marad táppénzen, vagy szabadságon.
2016. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én június 1-jén kezdtem új helyen, mikor a harmadik is elkezdte az ovit. Nyáron felváltva vettünk ki szabit (én egy hetet), a szüleim is bevállaltak 2 hetet (messze laknak, hétvégén odavittük őket, következő hétvégén haza), és kerestünk egy baby sittert. Pl. mikor betegek lettek, én voltam itthon két napot, a férjem egyet, a baby sitter is kettő napot volt, de végszükség esetén anyukám is el tud jönni vonattal egy-két napra egy hónapban egyszer.

És szeptember óta tömöm őket vitaminnal, eddig még nem voltak betegek, bár a középső két napja kicsit fújja az orrát.

2016. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Baranka ***** válasza:
100%
Két ovisom van nekem is. Annyival fűszerezve, hogy egyedül nevelem őket. Csak téli szünet van oviban. Nem biztos, hogy betegesek lesznek. Nálam kicsi most 5 hetet birt betegség nélkül. Mindent nekem kell megoldani pl: téli szünet, táppénz stb. Apuka, nagyszülők vidéken.
2016. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
En csak ezert es csak ezert dolgozom iskolaban. (3 gyerek, 10 ev korkulonbseg a 2. Es 3. kozott. Ferjem nem csak hogy nincs itthon hanem kulfoldon van hetekig. Anyosek 3 orara.
2016. okt. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Mèg van 1 ève itthon, addig meg kitalàljuk a tutit:-)
2016. okt. 4. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!