Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két gyermekes anyukák, hogyan...

Két gyermekes anyukák, hogyan oldjátok meg hogy a nagyobbik gyerek ne legyen féltékeny?

Figyelt kérdés
hogyan élitek àt ezt az idöszakot?nekem a nagy 7 éves a pici 4 honapos,de nincs olyan nap hogy a 7 évessel ne legyen valami vitàm!leirnàtok részletesen a napjaitokat?
2012. nov. 17. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megkértem, hogy segítsen. Vond be a kistesó gondozásába, hogy ő is érezze, hogy szükséged van rá.

Én még elmagyaráztam neki, hogy azért kell a tesóval kicsit többet foglalkoznom, mert őt még meg kell tanítanom pl. fürödni, enni, öltözni, stb. Nálunk ez bevált

6,3 éves fiú anyukája, 34 hkm

2012. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nálunk ez nem vált be:( Ugyanazt csináltam mint az első, segített, ő választotta ki a ruhákat, stb. stb.

Azt hittem minden rendben, hiszen imádja a kicsit, kéri, hogy hozzam oda, ahol vagyunk, nézze, hogy játszunk, stb. Aztán derült égből villámcsapás: kezelhetetlen az oviban, tesz a szabályokra, egy csomó veszélyes helyzetbe keveri magát, stb, stb. Megnézte a pszichológus, azt mondta tipikus testvérféltékenység. Kedden megyünk hozzá, utána megírom, mit javasolt:)

2012. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
huuu amig kismama voltam addig nem volt vele semmi gond,amig a pocakban van persze megértik utànna kezdödtek a gondok.ha szépen szolok nem a vàlasz,üvöltöznöm kell meg büntetéseket osztogatni,hogy végre normàlis legyen,de nem vagyok benne biztos,hogy ez a jo megoldàs,de sajna nem tudom mi a jo megoldàs :(((( nincs olyan nap,hogy ne bosszantana fel valamivel.koràbban ö is mindig azt mondta,hogy én vagyok a legjobb mami,de most ellenem fordult!:(((amit nem akarok.nem akarom,hogy a büntetések legyenek tul nyomo többségben!de pillanatnyilag nincs màs ötletem.
2012. nov. 17. 11:05
 4/13 A kérdező kommentje:
kedves 2. välaszolo,köszönöm nagyon vàrom a fejleményeket a pszhiologus véleményéröl!
2012. nov. 17. 11:07
 5/13 A kérdező kommentje:

jah és még valami nàlunk az iskolàban szerencsére nincs probléma,azt mind otthonra tartogatja!tudom,hogy valahol ki kell adnia magàbol és nem is akarnàm,hogy az iskolàba legyen probléma,csak az arany középutat szeretném,ha van ilyen:)

pedig jàr focizni uszni is hetente.

2012. nov. 17. 11:12
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal indítottam, hogy ajándékkal jöttünk haza a kórházból. (a kicsitől kapta a nagyobbik, azzal a szöveggel, hogy nagyon örül, hogy ő lehet a testvérkéje, s nagyon szereti őt, nagyon kíváncsi volt már rá....) Akkor volt a nagyobb 2 éves. Többször szóba került az ajándék, amit a kistesójától kapott.Együtt örültünk neki.


Igyekeztem a nagyobbal sokat foglalkozni, elhalmozni szeretgetéssel. A rokonoknak megmondtam, hogy először a nagyobb tesót örvendezzék, utána jöhet a kicsi (neki úgyis mindegy volt, általában aludt).


Már 3 év telt el, de még mindig nem vettük észre, hogy lenne testvérféltékenység. Eljutottunk odáig, hogy kollektív büntetés van. Bármelyik sír, együtt vannak leszidva. Így nincs becsapás, és másik vádolása. Úgy tűnik jó testvérek, és szeretik egymást>ez biztos. Szoktak veszekedni, verekedni, de ilyenkor sem teszek igazságot, hanem mind a kettőt leszidom. Míg a kicsi kisebb volt, azért én voltam az igazságosztó, de most már "oldják meg".


Rengeteget foglalkoztam a nagyobbal (csak vele, addig a kicsivel az apja volt, vagy éppen aludt), s soha nem mondtuk azt hogy te vagy a nagyobb, hagyjad, vagy te vagy a nagyobb, te kell legyél az okosabb....Ha a kicsi bántott a nagyobbat, ő is le lett szidva. Egyformán bántunk velük, legalább is igyekeztünk. A férjem és én is nagyon szeretgetős típusok vagyunk, így jut bőven a gyereknek is, sok ölelgetésben, puszilgatásban van részük. Nincs oka féltékenynek lenni.

2012. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Azt még kihagytam, hogy amikor a nagyobb bele akart ülni a babakocsiba (ő kisbaba), hagytam. Mindent hagytam, amivel "kisbaba" akart lenni. Még ringattam is, és énekeltem is. Egyetlen dolgot nem engedtem, hogy bántsa a kisebbet. De hamar megtanulta, mert rájött, hogy a kicsi imádja őt, utánozza mindenben. Jó szövetségese lett. :)
2012. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
én azért elég nehéz helyzetben vagyok,mert nincs segitségem,külföldön élek, pàrom mindig este jön haza munkàbol,anyosom meg magàtol nem jön.probälok leülni vele jàtszani amikor a pici alszik 5-10 percig nyugisan jàtszunk aztàn elkezd provokàlni(dobàlni össze vissza a jàtékot példàul).ti hogyan reagàlnàtok ezt le?àllandoan provokäl és nagyon nehezen viselem,azt mondja hogy én kaki vagyok ös sajna nem tudok nem reagälni ezekre a dolgokra!
2012. nov. 17. 21:01
 9/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Ha elkezd provokálni, kérdezd meg, mi a baja, tereld el a figyelmét. Ha megdob, akkor ne leszídd, vagy legfeljebb mond azt, hogy ez anyának fáj, de ha kedve van dobálózni labdázzatok, vagy dobjatok célba. Bábozzatok el egy ilyen szituációt, legye ő a gyerek, vagy legyen ő az anyuka. Fessetek, fesse le a problémáit (nem baj, ha nonfigauratív), vagy meséljen egy mesét, vagy te mesélj. Ezek mind-mind feszültségoldó "terápiák". A bábozás nagyon nagyon jó. Sok mindent megtudhatsz a lelkéről, a bábozások során.

2012. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Adnàl kérdés tippeket bàbozàsra,hogy mégis hogyan folyon le a jàték?
2012. nov. 18. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!