Mi válthatja ki?

Figyelt kérdés
A kisfiam 15 hónapos. Kb 1 éves kora óta kűzdünk kiütésekkel. Az arcán, a combján, a vádliján és a karjan is apró pattanás szerű kiütések vannak. Már ott tartunk hogy mindent elhagytunk az étkezésünkből, csak sinemilt kap valamilyen gyümölccsel. Barackot és banánt egyáltalán nem kap mert a doktornőnk szerint allergének, nem kap semmijen terterméket sem, tojást sem, sem tojásport, glutént sem, komolyan semmit és mégsem múlnak el. Minden este 2,5 ml aerius kap az allergiájára. Nincs már ötletem min változtassak. A tápszere Milimil Pepti Plus2, ez is minden mentes. Valakinek van valamilyen ötlete hogy mi lehet a gond? A gyümölcs amit adok neki az is üveges, mert azokból elvileg minden allergén ki van vonva. Nem tudom számít e de én is ezzel a problémával kűzdök kb 13 eves korom óta és az apja is. Segítsetek!!!
2016. okt. 4. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg az öblítő-mosópor vagy bámilyen vegyszer is kiválthatja a környezetetekben, vagy a ruha műszál tartalma.

Egyik ismerős gyerekénél ez volt. nagyon sokára jöttek rá.

2016. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Öblìtő, mosószer, ruha anyag, fürdető, az àltalad hasznàlt dezodor, parfüm, apa aftershave-je, wc illatosìtó, tisztìtószerek, mosogatószer, gyümölcslevek, vegyszermaradvàny a gyümölcsön, tartósìtószer, naptej, olaj, krém, akàr popsikrém, pelenka,törlőkendő. Plusz kaja,szinte bàrmi répa,zeller stb. Illetve ezek keresztreakciója,bàrmilyen kombóban. Hisztaminra is érzékeny lehet,az a dinnyében magas koncentràcióban van.



Viszonylag könnyű belőni, hogy hol keresd,aztàn az adott területen nagyon sok idő hogy mitől van...

Hol van kiütése és mikor?

Ha az arcàn van az többnyire étel vagy az is.

De mivel a comb vàdli kar az ruha vagy olyan dolog ami nagy felületen érintkezik a testével,talàn belefér ide az arc is.


Zàrd ki a ruhàit, illetve azokat amik alvàs közben hozzàérnek. Ez a legegyszerűbb,aztán lassan a többit,a végére hagyva a te illetve az apuka tisztàlkodószereit.


Lehet betegség is, torok mandula fül vagy bàrmilyen tünetmentes gyulladàs,vidd el vérvételre. Ha bàrmi nem stimmel akkor ki kell vizsgàlni.


Lehet gomba,érdemes lenne bőrgyôgyàszhoz is elvinni, mert egy félrekezet gombàs fertőzés egész életre megmaradhat. ( baràtnőm is ìgy jàrt 15 év volt kiderìtenie,hogy egy sima gombàja van, azóta ha előjön neki tudja mivel kell kezelni,nem szenved vele hónapokat, de a hosszas kezeletlenség miatt sosem szabadul màr meg tőle).


Kajàból,meg mindent adnék neki és figyelném. Az ha nem adsz neki semmit de esténként antihisztaminnal tömöd,azmarhàra nem segìt, de sokat ront a helyzeten. Amaradék természetes védekezését is elnyomod a gyógyszerrel. Ha nem életveszélyes, azaz torokfeldagadàsos stb allergia akkor ìgy a tüneteiből gyorsabban rà fogsz jönni.

Mondjuk nem is értem miért aeriust ìrtak fel?! Sokkal jobb a fenistil a pici gyerekeknek.

2016. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A fürdetője Babe, az is a doktornő tanácsolta. Mar ne is haragudj azert a "tömöm" szó eleg erős, azért adom mert EZT mondtak es nem vacsora helyett adom. Ra van irva h 2,5 ml este. Nem en talaltam ki. Ezert esik rosszul ahogy irtad :( mar igy is el vagyok keseredve.

Szerintem mososzert es oblitit fogok valtani. Esetleg van valami tippetek, tudnatok javasolni valamilyet? Lehet h meg a sensitiv se lenne eleg hanem valami bio talan? Mindenkeppen elviszem borgyogyaszhoz, eleg ijeszto amiket irtok.. :(

2016. okt. 4. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Ne sértődj meg, biztos nem bántásból írta a hozzászóló, hogy tömöd... Elég sok hasznos tanácsot adott, te meg egy szó miatt megharagszol.

Azért a dokitok sem lehet a helyzet magaslatán, ha 3 hónap alatt nem adott bőrgyógyászatra beutalót. Nekünk a dokink rögtön ad, ha úgy ítéli meg, hogy ő nem tudja a kiváltó okot kezelni, hiszen ő nem bőrgyógyász. Kísérletezgettek, a bőrgyógyászaton meg lehet, hogy ránézésre megmondja a doki, hogy mi baja van. Vagy elküldi allergiatesztre, vérvételre... De szerintem sem ételallergia lesz, hanem mosószer, kozmetikum.

Fiamnak is voltak kiütései, neki a folyékony arielre jöttek elő, azt nem bírta a bőre.

Mosószer helyett mosószóda, öblítő helyett ecet, pár csepp illóolajjal.

2016. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom másfél éves és hasonló dologgal küzdünk március óta, neki az arcán nincs csak a karján lábán. Nem változtatunk srmmin amikor kijöttek, ellenbrn februárban volt egy nagyobb vírusfertőzése. Utána kezdődött...Már két bőrgyógyász is látta nemsokára a harmadik is fogja. Abban biztosak, hogy nem allergia és egyetértenek abban, hogy fertőzés miatt van. Az egyik krémet írt nem használt, a másik azt mondta naponta többször hintőporozam be és az immunrendszerét erősítsük fel.

Szóval nálunk még nincs meg a megoldás, de addig megyek amíg meg nem találom.

Mindenképp szakorvoshoz vidd el, ha kell többhöz is!

2016. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!