Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek felneveléséhez...

3 gyerek felneveléséhez mennyire kényelmetlen egy háromszobás lakás?

Figyelt kérdés

Van egy nagy belmagasságú, 105 nm-es lakásom. Hosszú előszoba, abból nyílik 3 db egyenként 20 nm-es szoba, egy fürdőszoba, egy konyha, spájz, plusz a konyhából nyílik egy gardróbszobának használt cselédszoba.

Eddig ketten laktunk itt a most hétéves lányommal. A 3 szoba közül az egyik gyerekszoba volt, a másik háló, a harmadik egy tornaszoba (bordásfal, légtorna eszközök, szivaccsal bélelt padlószőnyeg, ilyesmi, és nuku bútor). Vendégeket nem nagyon szoktunk fogadni, ezért nem is került kialakításra olyan tér, ahová le tudnánk ültetni pl. családtagokat.

Most viszont párra találtam. A páromnak van egy egyéves gyereke. Villámgyorsan hozzám költöztek. Amúgy sajnos a baba csak heti 3-4 alkalommal alszik itt, és tölti velünk a napot, a másik 3-4 napon az igazi anyukájával van.

A tornaszoba lett az ő része, hisz az a legbababiztosabb tere a lakásnak, sehol egy bútor, vagy veszélyes holmi. Kialakítottunk neki egy matracos alvósarkot, és elkezdték a babajátékok birtokba venni a padlót, szóval most úgy néz ki, hogy a 3 szobából kettő a két gyereké lett, egy pedig a szülői háló. Ez így elég kényelmes, bár továbbra sem tudok vendégeket hívni, mondjuk karácsonyra, vagy ilyesmi, és noha ez eddig nem zavart, a család bővülésével valahogy mégis feltámadt az igényem rá, hogy mondjuk egymás szüleit elhívjuk, vagy a barátainkat. Amúgy azt tervezem, hogy a két gyereket mondjuk a kicsi 2 éves korában közös szobába költöztetjük (a nagy alig várja a közösködést, imádja a kicsit), és a tornaszoba visszanyeri funkcióját. Ám további terveink is vannak: kb. a kicsi 4 éves korára tervezünk egy közös gyerkőcöt is. Igen ám, de hova tesszük? Nincs több szoba, és nekem már így is hiányozna plusz egy szoba. Ha minden a terv szerint halad, a legkisebb érkezésekor a nagyobbak 4-5 és 10-11 évesek lesznek. Hogy alakítsuk a szobáikat, és a lakást? Lehet 3 gyerekkel komfortosan élni egy ekkora lakásban? Elgondolkodtam azon, hogy eladhatnánk a lakásainkat (a páromnak is van egy kisebb), és vehetnénk egy kertes házat egy külsőbb kerületben, de sajna a két lakás árának megfelelő pénzből még így is csak a rosszabb házak közül válogathatnánk (Budapesten élünk, 60 M alatt nehéz jó házat találni, és nekünk csak 30+12 lenne erre). Ráadásul a Városliget vonzáskörzetében lakunk jelenleg, és ha itt tényleg megcsinálják a Ligetprojektet, azt gyanítom, hogy akkor ugrásszerűen megnőnek majd az ingatlanárak, nem volna bölcs dolog azelőtt megválni ettől a lakástól. Azt viszont nem tudom, hogy kényelmesen tudnánk-e itt élni 3 gyerekkel. Nektek mik a tapasztalataitok? Mit gondoltok? Mit tennétek a helyünkben?


2016. okt. 8. 18:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

"A cselédszobába nem költöztetnénk gyereket, elég méltatlan lenne szegénykének, bármelyik gyerekről is legyen szó."


Miért, annak nincs ablaka? Ha van, szerintem egy kamasz még direkt élvezné is, hogy elszeparáltabban lehet a kisebbektől. Szóval ha van ablaka, akkor nem zárnám ki ezt a variációt sem.

2016. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Van egy kicsi ablaka, de az a gangra néz. Elég kényelmetlen lehet abban a sötét szobában kucorogni, míg a család minden tagja tágas világos szobákat birtokol. Ha kifejezetten ezt szeretné a majd kamasz lányom, felőlem lehet, de tervezni ezzel nem tudok.
2016. okt. 8. 21:31
 13/18 anonim ***** válasza:
35%

Mi jelenleg egy 53nm es,1+2 fel szobas lakasban elunk.

A 9 es 7 eves gyerekek a kockaszobaban,a fel eves pici a csoszobaban.magunknak a konyhat csinaltuk meg hallonak,igy a nagyszoba egy konyha nappali lett.

Egyenlore kenyelmesen elvagyunk.

Sacper 4-5 ev mulva szeretnenk nagyobbat,hogy a nagyoknak is legyen egy-egy sajat kis kuckojuk.

Az a baj a lakasoddal,hogy rossz az elosztasa.oriasiak a szobak,egy gyerek elveszik egy 20nm es szobaban.

En mindenkepp varnek a helyedben,aztan ha oda kerul a sor,hogy tenyleg johet a kozos gyerkoc akkor eladnam a lakast,es inkabb mennek picit messzebb,de jo elosztasu hazba.ahol van 4 pici halo,es egy nagy konyha nappali,ahol lenyegeben toltod a napod nagy reszet.

Azert 42 milla nem keves penz.ki tudja mi lesz 4-5 ev mulva.

2016. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%
én maradnék a mostani lakásban, míg nem jön a közös baba, akkor esetleg kiadnám a két lakást albérletbe, és a befolyó összegből bérelnék egy házat, ahol később szívesen vennétek is. És ha felmennek az árak, akkor el is lehet adni, ha szeretnétek.
2016. okt. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%

Ket ev mulva kezdtek el probalkozni, annyi, de annyi minden lehet meg addig, tok felesleges ennyire belemelyedni. Lehet mar reg egyutt sem lesztek!


1 eves a masik gyerek, mikor hagyta ott oket az apa? Mikor par honapos volt ? Csak azert mert nekunk ugyanez volt, az exemnek lett gyereke, hamar szetmentek, 6 hos volt, nem dolgozta fel, aztan minosszejottunk es egy evre ra mar csalt engem a regi novel ... ugy hogy kozben a kisbabannkal voltam itthon.


Szerintem ne eld bele magad ennyire.


Lehet 3--4-5 vagy 10 ev mire egyaltalan terhes leszel, ha kicsi lesz, eladjatok.

2016. okt. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
16%

Tökelets lakás 3 gyerekhez ,én torna szobát megszüntetném és 2 kicsit össze költöztetném ,ha lesz közös gyerek akkor ha nem veletek lakik egy szobába majd neki megcsinjátok a másik szobát ,mi 74 nm panelba lakunk az egyik szobába galériát csináltatunk 2 fiunknak mikor kisebbek voltak kislányunknak meg ott mi szobánk az inkább az ő szobája mert ott vanak játékai ruhás szekrénye és idén kapott egy ikeás kuckos ágyat ,de mivel nagy a szoba mi ágyunk is ott van ,van dolgozo/tv szoba és egy nagyobb konyha elférünk szépen mindenkinek van saját kuckoja tere.

Mindent meglehet oldani csak fantázia kell hozá és akarat.

2016. okt. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%

Úgy kell gondolkozni, hogy két azonos nemű és inkább kis korkülönbséggel érdemes őket egy szobába rakni L alakú ágyakkal.

A nagy lany igenyelni fogja a magánszférát mert mindig volt neki saját birodalma. Az hogy most hirtelen örül egy dolog de hosszú távon egyébként sem egészséges.

Nálunk 2 van úton a 3. meg a nemét nem tudjuk de aszerint lesznek egy szobába, mert egy lányom van meg egy fiam. A mi házunk 75nm amibe 3 sziba van és egy étkező. Mosokonyha. A konyhánk külön van 40 nm.

Azt azert nem irom. A 2 szobánk 20 nm körül vannak. A kicsi szoba olyan 15 nm. Mivel a lányom szeretik a csecsebecséket és igénylik a különlétet egy idő után övé lesz majd a kis kazános szoba a 15 nm. Persze előtte át kell epiteni a mosokonyhába a kazánt. Ha a 3. gyerek kislány akkor mennek a lányommal együtt az amúgy is gyerekszobának készült nagy 20 nm -be.

Ha fiú lesz akkor szintén a két fiam a mostani gyerekszobába fog menni ami most ugyan lányos de azon könnyen lehet segiteni. Így a haló megmarad nekünk.

De!

Van a házhoz épitve meg egy ház ami kicsi 40 nm. Ez 1 szoba, konyha,fürdő ami teljes felújitast igényel.

Ha minden gyerekünk nagy lesz addigra megcsináljuk a kisházat magunknak és minden gyereknek lesz saját szobája. Ez igy kivitelezhető. Falakat nálunk se lehet bontani, húzni, mert az ablakok középen vannak amúgy se akarom szűkiteni a teret.

290 belmagasságunk van talán a galéria elférne.

Jobb lenne ha arról a tornaszobàról lemondanátok es vagy gyerekszobává vagy az ajtót kivéve egy kis igazitással nappalit csinálnátok belőle.

Vagy ha a konyhábol nyilik a cselédszoba akkor a cselédszobaból egy főzőfülkét csinálni es a konyhaból meg nappali/étkezőt.

2016. okt. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a tornaszobát nyugodtan be lehet áldozni a gyerekekért. És egy 20m2-es szobát, nyugodtan ketté lehet osztani pl.gipszkartonnal, így kisebb szoba lesz, de legalább saját!
2016. okt. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!