Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha adódna egy jó lehetőség...

Ha adódna egy jó lehetőség akkor meg vennéd a gyerekednek a házat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon jó lehetőség lakás vásárlásra. Jelképes összegért tudnánk hozzá jutni.

Nagyon gondolkodunk, hogy meg vegyük a nagylányunknak úgy, hogy a hitel törlesztő 60%-àt átvállaljàk a párjával.

Ti meg vennétek?



2015. máj. 6. 08:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Ha van rá pénzem akkor igen.
2015. máj. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

Tudnák fizetni ők a hiteltörlesztő 60%-át?


Amúgy igen megvenném.


Én kaptam egy pici lakást az anyukámtól. Az örökségéből vette nekem mikor meghalt a nagymamám. Hatalmas nagy előnynek érzem. Volt honnét elindulnom. Két évig laktam benne a férjemmel. NYáron adtuk el az árából vettünk egy másik nagyobb lakást (kevés hitellel) ami már alkalmas lesz családi otthonnak.


Én szeretnék majd félretenni pénzt a gyerekeimnek ha lesz rá lehetőségem és hozzásegíteni őket egy lakáshoz, mert látom mekkora előny a velem egykorúakkal szemben.


27/N

2015. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Lakást maga szeretné kivalasztani az ember és azt is csak ők tudják, hogy tudnák e fizetni a törlesztőt. Plusz az se mindegy, hogy milyen a kapcsolat a lányod és a párja között, mennyire örülne a férfi, ha a nő szülei ilyen ajándékot adnának a lanyuknak, ami azt is jelentené, hogy neki semmi köze a lakáshoz.
2015. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Természetesen előzetes beszélgetések alapján írtam ki a kérdést.

A lakás tetszik nekik és a pénzt is fizetni tudják.

2015. máj. 6. 08:57
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Termeszetesen igen. Nalunk ez az alap a ferjemmel, hogy gyujtunk a gyerekeknek, hogy egy lakast vagy majd legalabb az onreszt valamit tudjunk adni nekik a lakasukhoz, ez hihetetlen elony egy fiatal eleteben. Ha megtehetitek nem ertem a gondolkodast..

Amugy ha hitel es ok fizetik a 60%ot, akkor azert ne ugy eljetek meg, hogy vesztek egy lakast neki, hanem, hogy segitetek venni egy lakast neki.. mar bocs, csak ebbol szokott az lenni, hogy tolunk kaptatok, ezert cserebe ezt es ezt varom el.. nem adhatod el, mert ezt en vettem neked, stb.

2015. máj. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Igazából mi így tudunk segíteni.

A nevükön is lenne a lakás.

Kíváncsiságbol tettem fel a kérdést, környezetünkben volt egy két negatív hozzá állás ezzel kapcsolatban.

2015. máj. 6. 09:09
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Még jó hogy, a saját gyerekemről van szó.

Ismered szerintem a saját gyereked, tudod, hogy tudják e fizetni , simán megvenném. Azért leélni egy életet, hogy azért gürcölj, hogy CSAK lakni tudjál hol ,vagy hogy rákényszerít az élet arra, hogy belegondolj maaajd a szüleid háza egyszer...teljesen elveszi az életkedvet is a mai emberekből.

Kit érdekel a sok irigy, hogy "a seggetek alá tették" "nem dolgoztál meg érte" lüke ember?

De legalább élni tudnak valahol.

2015. máj. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vegyétek meg, ha valóban sokkal többet ér, mint az ára, akkor jó befektetés.


Azért annyit, még ha le is pontoznak érte: pénzdolgokban még akkor is érdemes észnél lenni, ha családtagról van szó. Ha jól értem, a hitel a ti neveteken lenne, ezek szerint az ingatlan is, amiben viszont lányodék laknának. Bármikor előfordulhat, hogy nem tudnak fizetni a törlesztőbe, én felkészülnék arra, hogy esetleg magam kell, hogy fizessem a részleteket. A gyerekedet gondolom, nem tennéd az utcára onnan, tehát gyorsan eladni se lehet, ha megszorultok. Gondold át, ez esetben mit tennél, van-e annyi tartalékotok, hogy fizetitek 100%-ban a törlesztőt, vagy annyi lelkierőd, hogy albérletbe küldöd a gyereket azért, hogy a hitel ne vigyen csődbe titeket.

2015. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy a nevükön lenne. És a hitel kinek a nevén van?
2015. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A hitel az én nevemen lenne, nagyon jó ajánlatot kapok a banktól amit jelenleg ők kb 10 év múlva se kapnának meg. A felvett összeget pedig 3 évre kérném.

Igen ezt is át rágtuk ha valami oknál fogva nem tudnának annyit fizetni, akkor sem lenne számunkra nagy veszteség.

2015. máj. 6. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!