Mi lesz anyuval?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden.Én egy 24 éves nő vagyok,még anyával lakom.A testvérem már tíz éve kirepült,megházasodott.Nekem is van párom,és én is lassan haladnék előre.Apát korán elvesztettük,már 15 éve,anyunak azóta nem volt kapcsolata soha és nem is akar.A lakás önkormányzati,lakbért kell fizetni,plusz rezsi,távhős lakás,52nm.Ugye ezt ketten fizetjük,viszont anyut valószínűleg leszázalékolják,világ életében mozgási gondjai voltak,de dolgozott,közalkalmazottként.Kb.60-65 ezer,amit kézhez kapott.Mi lesz vele,ha én is elköltözök?Komolyan erre van ítélve a magyarok többsége,hogy egyedül nem tud boldogulni?Komolyan támogatni kell a szülőt,mert (elnézést érte) nem tanult tovább rendes fizetésért,nem tudtak egy saját lakást szerezni,mielőtt mi megszülettünk.És ezért mi szívjunk.Nem tudom elindítani a saját független èletemet,gyereket szülni,mert anyát kell támogatnom?Kilátástalan a helyzet.Hogy lesz ezután?

2015. aug. 25. 15:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Ja, milyen szemét egy Anyad van, hogy se diplomaja, se lakasa, es meg is mert ozvegyulni, de azért felnevelt téged meg minimum meg egy gyereket. Te se jutottál olyan sokra ugye, ha 24 évesen még otthon élsz. Tan csak nem eltartott amíg te iskolába JÁRTÁL?
2015. aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Anyukád költözhetne egy kisebb lakásba, ott kevesebb a lakbér és kisebb lesz a rezsije is, ha már egyedül van.

Ha rendel magának kaját, amit a futár naponta kivizs, akkor nem kerül sokba a napi ebédje sem.

Esetleg testvéreddel közösen ki tudjátok néha segíteni, ha nem jön ki a pénzből.

2015. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kedves bunkó 1-es,képzeld el,azért élek otthon,mert nem hagyom ott,pontosan azért,amiket a pofámba vertél.De most elgondolkoztam,hogy komolyan ennyi jut nekem?És még csak nem is tehetek róla.Mikor apu élt sem volt jobb,mert ő meg depressziós volt,inni is szeretett,albérletről albérletre vándoroltunk,mire kaptunk egy önkormányzati lakást.
2015. aug. 25. 15:50
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező! Én 28 évesen pontosan ezen okok miatt lakom még Anyámmal. Pedig már én is anyuka vagyok.
2015. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is keressetek kisebb lakást. Ha gondjai vannak a mozgással, akkor rendben tartania is egyszerűbb lesz egy kisebbet.

Ha te is a tesód is támogatjátok egy kisebb összeggel havonta, akkor szerintem már megoldható a dolog.

2015. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De nem tudjuk támogatni mi sem.A tesómék is napról napra élnek szinte,minden fillér ki van számolva nekik,pedig még gyerek sincs nálunk.Én meg,ha elköltöznék,minimálbérből,akkor ne örüljek neki,hogy önálló vagyok,esetleg ami marad,abból semmit ne vegyek,mert oda kell adni anyának?Ne értsetek félre,nagyon szeretem,és hálás vagyok,hogy felnevelt,akárhogy is,de ezt igazságtalannak tartom.60 ezer forintos fizetés után a rokkant nyugdíj semmi nem lesz neki.Ha átmegyünk kisebbe,annak is minimum 30 ezer lesz a fenntartása.Alapdíjat mindehol kell fizetni a fűtésre,vízre
2015. aug. 25. 16:01
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenkor teso félreáll és nem tud támogatni.Tipikus struccpolitika.Amiről nem vesz tudomást az a probléma nem is létezik.Ne bántsátok őt.Nem ő tehet erről a nyomorult helyzetről.Én is beleestem ebbe a helyzetbe.Nehéz na.Külön család mellett visszajárni az egyik szülőhöz, aki nem tudja ellátni magát és a másik szülőhöz, akit ápolnak mert úgy döntött megunta az életét.Anyagilag is nehéz mert nincs olyan magas nyugdíjuk.Nekem meg munkahelyem nincs, Átképzések , iskolák épp vissza akartam menni dolgozni, de közbeszóltak az öregek.Igen, naponta győzködöm magam, hogy tudjam csinálni mert én sem vagyok szabad ember így. A lábam lejártam és pokoli fárasztó ezt tartósan csinálni.Muszály.Nem tudok tiszteséges munkahelyet így találni , velem mi lesz majd?Nekem hogy lesz nyugdíjam?Senkit nem érdekel.
2015. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Én csak egyet mondhatok, lehet durva lesz, de ez a véleményem:

CSAK EGY ÉLETED VAN! Hát éldd!

Anyádnak is, nem lehet ennyire önző!

Egyébként beszéltetek erről?

2015. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
A magyarok többsége nincs erre ítélve. Viszont mióta világ a világ a gyerektől el van várva, hogy támogassa a szülőt, mivel az világra hozta és felnevelte. Manapság ha valaki szép karriert csinál, nincs erre szüksége. A te esetedben viszont nem így van, azt gondolom anyád a betegsége ellenére tisztességesen dolgozott, felnevelt. Kicsit irritáló ahogyan írsz róla, azért kaptad azt a bizonyos első választ. Igen, nem tanult tovább, mert lehet, hogy nem volt rá lehetősége, és nem tudott saját lakást szerezni, én is ismerek ilyet és képzeld támogatja a lánya, bármilyen hihetetlen. Esetleg keress annyi pénzt, hogy beleférjen pár tízezressel anyádat támogatni és a saját családodat is eltartani, nem hiszem, hogy ez annyira lehetetlen dolog lenne. Ha igen, akkor tanulj tovább és majd több pénzed lesz, elvégre te is ezt vártad volna el anyádtól.
2015. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

Nézd, nem vagy köteles támogatni, éld az életedet, neked is csak egy van. Elvégre ha el tudott tartani két gyereket a kis semmi fizetéséből, akkor most önmagát is fenn fogja tudni tartani valahogyan.

Bizonyítsd be, hogy lehet jól csinálni a dolgokat: csípj meg jó munkát, csinálj karriert és keress sokat! Ha neked sem jön össze, és még csöpp összeget sem tudsz nélkülözni, hogy támogasd, akkor semmi jogod rá morogni, hiszen te is csak olyan lúzer vagy, mint ő. Egy dolgot tehetsz ilyenkor: ne kövesd el az ő hibáit és ne vállalj gyereket. Teljesen felesleges rá áldozni a nehezen megkeresett fizetésedet, meg a felnevelése miatt áldozatokat hozni, hogy aztán amikor már nincs rád szüksége és kirepülne, esetleg csak támogatandó koloncként árnyékold majd be a szépreményű jövőjét, ahogyan most a te anyád is a tiedet...

2015. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!