Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek melyik kisfiú név tetszik?

Nektek melyik kisfiú név tetszik?

Figyelt kérdés

Sokat segítenétek, hogyha elmondanátok a véleményeteket róluk, melyikek tetszenek, melyikek nagyon nem. Tudom, hogy nem az alapján kell nevet adni a picinek, hogy kinek hogy tetszik, csak kíváncsi vagyok :)


A vezetéknévvel együtt nézzétek: Bárdos

1. Ákos

2. Csaba

3. Mátyás

4. Zádor

5. Zsolt

6. Attila

7. Csongor

8. Zétény

9. Henrik

10. Álmos

11. Gellért

12. Csanád

13. Rafael

14. Zalán


Bocsi, kicsit sok lett :)


2016. okt. 12. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Vegigmondtam, a Matyassal a legjobb;)
2016. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Az Ákos, Zádor, Álmos kiesik a rímelés miatt, nagyon hülyén halatszik, ha a gyerek neve majdnem vers.


A Csaba, Csongor, Csanád nem jó, mert a vezetéknév S-re végzödik, ezután egy CS-t mondani elég nyelvtörö hatású.


A Mátyás, Zsolt, Attila, Henrik nekem tetszik a vezetéknévvel együtt.


A Zétény, Gellért, Rafael, Zalán nekem mint név nem tetszik, de ez csak az én magánvéleményem.

2016. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Ákos-tetszik, erős név, mégsem túl gyakori, legalábbis felénk, de a vezetlknévvel túlságosan összecseng, nem tetszik vele

Csaba-szintén tetszik, ugyan az mint az ákos

Mátyás-szintén tetszik, férfias név, de becézve igazi vagány, rosszcsont fiút látok

Zádor-nem tetszik, külön se, a Vezetéknevetekkel, meg kissé idétlen hangzású, bocsi

Zsolt-szintén tetszik, ugyan azért, mint a többiek

Attila-semleges, nem csúnya, de nem is tetszik

Csongor-nem tetszik

Zétény-mifelénk túl gyakori, meg számomra olyan átlagos. Semmi extra

Henrik-tetszik, nem gyakori, férfias, becézve pedig, mint Riki, igazán cuki, kópés

Álmos-Ugyan az mint a Zádorral, nem illik a vezetéknévhez

Gellért-ezt a nevet tudni kell viselni, szép, de nem mindenkihez illik

Csanád-nem tetszik

Rafael-ez tetszik legkevésbé

Zalán-mifelénk ez is tömegnév, nem rossz, de nem adnám


ez lenne az én sorrendem:

1. Henrik

2. Mátyás

3. Zsolt

4. Csaba

2016. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem tetszik: Csongor, Zétény, Rafael, Csaba, Mátyás, Zalán


Tetszik, de nem adnám: Ákos, Zsolt, Attila, Álmos


A többi tetszik és adnám is. A befutó nálam a Gellért esetleg a Zádor lenne.

2016. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem tetszik. Nagyon nem
2016. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a Rafael tetszik és nem érdekel ha azt mondják cigányos. És akkor mi van? Nekem tetszik és kész.
2016. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Amiket kizárnék:

Ákos, Zádor, Álmos rímel a vezetéknévvel így komolytalan mondóka/varázsigeszerű lesz a név.


A Zsoltot a vezetéknév utolsó S hangja és a Zs hang találkozása miatt ejteném ki. Kellemetlen kimondani a Csabát és a Csongort, Csanádot, Zalán is hasonló okok miatt.


Rafaelt pedig azért zárnám ki mert kissé hivalkodó és a kisebbségi névadásban gyakori, valamint kicsit sem illik a vezetéknévhez.


Bárdos Gellért nevetséges hatású. Bárd mint fegyver és Gellért ami gerely, dárda jelentést is hordoz. Mintha Kaszás Nyílvessző lenne.


Ami tetszik:

Bárdos Attila

Bárdos Mátyás

Bárdos Henrik

2016. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
A családnévhez egyedül az Attila, Mátyás, Gellért illik. A többi hülyén hangzik vagy nehéz kimondani. Zalánt akkor sem adnék, ha illene hozzá. Túlértékelt tucatnév. A zalai felvágott jut róla eszembe. A Gellértet is utálom, méghozzá a történelmi alakja miatt. A Mátyás szép, de túl egyhangú vele a családnév. Attila jól hangzik. Talán még a Miklós, Mihály is.
2016. okt. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Első három a listádon nagyon szuper, bár a Bárdos Ákos túlzottan komikus hatású a rím miatt. A továbbiak közül a Gellért esetleg.
2016. okt. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Már többen is írták, de a rímelõ neveket kizárnám:Ákos,Zádor,Álmos.


Az S,Sz,Zs,Z,C,Cs kezdõbetūjü neveket is:Csaba,Zsolt,Csongor,Zétény,Csanád,Zalán.


Maradék közül a Henrik, Gellért, Rafael nem jön be nekem, bár az utolsó jól hangzik a vezetéknévvel.


Tetszik: Attila, Mátyás, és az Attilát adnám.

2016. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!