Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokkal nehezebb később a...

Sokkal nehezebb később a babákkal, mint az első félév?

Figyelt kérdés
Egyelőre nem tűnt semmi nagyon nehéznek, igaz, nem nagyon sírós, jó alvó babám van. Nem mondom, hogy nem vagyok fáradt néha, de nem olyan vészes, mint ahogy beállították. Mindenkitől azt hallom, hogy várjam csak ki, míg nagyobb lesz, sokkal nehezebb lesz minden. Tényleg annyival nehezebb később?
2016. okt. 13. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is mindig azt mondták, hogy bezzeg majd amikor elkezd járni, elkezd beszélni, az milyen lesz, futni utána, meg majd azt kívánom, h bár hallgatna egy kicsit stb... hát nem tudom, kétéves elmúlt, jár, beszél, nem érzem olyan booorzasztóan nehéznek.
2016. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hasonlót akartam kérdezni én is. 3hos babám elég jó alvó,nyugodt, attól tartok ez majd változni fog
2016. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 klopusz ***** válasza:
51%

Én ezzel soha sem értettem egyet.

Három gyerekem van (már régen nem babák), így tapasztalatot is szereztem bőven. Legtöbb "gond" a középsővel volt kicsi korában, ugyanis nem volt hajlandó aludni. Persze ez is elmúlt egy idő után.


Én sem értettem a panaszkodós anyukákat, hogy semmire nincs idejük a baba mellett. Hát, nem tudom. Én nyugodtan tettem a napi dolgaimat (takarítás stb.), kézimunkáztam, olvastam mellettük békésen.

A környezetemben azt tapasztaltam, hogy azok az anyukák vannak kifacsarva, akik úgy gondolják, hogy a gyerekkel állandóan foglalkozni kell és megállás nélkül kell fejleszteni. Ha valaki ezt komolyan csinálja, hát az valóban stresszes és fárasztó lehet.


Hozzáteszem: nem passzoltam le egyik gyerekemet sem nagyszülőknek, bár anyukámék közel laknak hozzánk. Egy évig két gyerekkel voltam itthon (a nagy hároméves, a kicsi újszülött volt az elején), hogy elkerüljem a testvér féltékenységet, ráadásul szopni sem volt hajlandó a kicsi, így fejtem és üvegből etettem. Mindezt 10 hónapon keresztül. Na, az fárasztó volt, amikor a nagyobbal társasoztam, miközben a kicsit etettem.


Szóval, szerintem nem nehezebb, egyszerűen csak más.


Remélem, segítettem.

2016. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Mázlid van. Ez ennyi. Az első gyerekem nekem is ilyen volt. A másodiknál 10 hónap után már az is megfordult a fejemben, hogy kinyírom magam. Hosszú hónapokat üvöltött át, és a leghosszabb egyben átaludt időm 3 óra volt. Adj hálát az égnek a szerencsédért!
2016. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első fél év nehezebb volt mint a második. Nagyon sírós volt, 6 hónapos koráig éjszaka 5-6x ébredt. Mikor kezdtük volna átaludni az éjszakát 8 honaposan megindult a fogzás, 1 hónap alatt 6 foga bújt ki. Azóta sokkal nyugisabb minden, amióta pedig megtanult járni egy szavam sem lehet, lefárasztja magát rendesen a jövés menéssel. 😊
2016. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen a mondàs kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.


A fiam egy tünemény volt 6 éves koràig... Kiskamaszként egyszerűen megőrjìt.


Szóval nyugtàval a napot,akkor lehet mondani, hogy minden oké,sose volt vele gond, ha a fiad/ lànyod kb 3. unokàja születik majd. :-)

2016. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én rokonomnál úgy láttam, hogy az eleje sokkal rosszabb volt, mint most. Jelenleg 1 éves a kicsi.

Ameddig baba volt, csak kínlódás volt minden. Folyton sírt, ki kellett találni mi baja, állandóan ment a stressz mindenen (fázik-e, éhes-e, aludt-e eleget, evett-e eleget, megfelelően gyarapszik-e a súlya stb.)

Most is csomó dolog van vele, de már nem annyira monoton.

A dackorszakot még nem érte el, kíváncsi leszek arra is.

2016. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

1-es vagyok.

nézzétek, minden kornak megvan a "nehézsége" meg a jó oldala. Jó, egy pci baba még sokat alszik mondjuk, könnyebb mellette manőverezni ellátni a háztartást, stb. De nekem pl egyáltalán nem hiányzik a hasfájás meg a bukós korszak, a fogzás. A para az első évben, jól fejlődik-e, minden oké, és a súlya, és a havi kontrollok, stb. Nyilván most már nem úgy néz ki, hogy lerakom, és elnézegeti a kezeit, vagy órákig alszik, nézelődik a babakocsiban, hanem jön-megy, szalad, kérdez, vannak apróbb balesetek, stb. De ott van az is, h most már meg tud állni a saját lábán, ami bizonyos helyzetekben azért hatalmas könnyebbség. El tudja mondani, ha nem is irodalmi magasságokban, hogy mit szeretne (enni, inni, pisi, stb). Szóval nem feltétlen van ilyen, hogy markáns jobb vagy roszabb.

2016. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Attól függ.. a kisfiam 7 hónapos korig hasfájós volt, rengeteget bukott is addig. Most 1 éves. Fogalmazzunk úgy, hogy nekem a köztes idő volt a legkönnyebb. A 8 fogával együtt. Most egyre erősebb az akarata, sír ha valami nem megy neki, ha tiltok valamit, ha olyat gondoltam amihez nincs kedve pl pelenka csere, nem tudom egy percre se magára hagyni mert most mászott fel az ülőgarnitúrára és hiába le tud jönni véletlenül is legurulhat, minden játék, még az altatás is. Ezzel szemben az első fél év szintén sok sírásból állt, állandó pukigondok, altatási gondok, éjszakai ébredések. Nem tudnám eldönteni melyik volt a könnyebb. Amikor elkezdett mászni az eleinte jó volt de aztán ahogy egyre erősödött az akarata, a kíváncsisága nehezebb lett pl főzni, szeparációs szorongás idejében lépni is.. fogaknál 1-1 hét extra nyűgösködés, nem alvás.. szerintem sose igazán könnyű. Míg egy ismerősöm akinek szintén 1 éves a gyermeke nemrég mondta, hogy szerinte most sokkal könnyebb. Van baba akin nem látszik szeparációs szorongás, vagy éppen a fogzást viseli könnyen, van nagyon kiegyensúlyozott és nem állandó harc a pelenkázás pl, biztosan nagyon babafüggő. De általában azért elmondható, hogy az ébrenléti idő folyamatosan növekszik és egyre kevesebbet alszik, ahogy egyre többet mozog annál inkább kell a sarkában lenni, ilyen szempontból nyilván nehezebb a második félév. A többi pedig babafüggő.
2016. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez anyukától függ. van, aki a kialvatlanságot tűri nehezen és van, aki a dackorszakot nem bírja türelemmel. személy szerint nekem is az eleje volt legnehezebb, aztán hónapról hónapra könnyebb lett (most lesz 6 a nagy).illetve a kicsi és újszülött felállás volt strapás. utána minden egyszerűnek tűnt :) amikor elkezdenek járni, akkor mozgalmasabb lesz az élet és eleinte minden pillanatban figyelni kell rá.
2016. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!