Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen foglalkozást képzelsz...

Milyen foglalkozást képzelsz el a gyermekednek/kisbabádnak? Miért pont azt?

Figyelt kérdés
Mennyi idős most?
2016. okt. 15. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
2 és fél éves és olyan szakmát amiben ő boldog és nem kényszerből megy dolgozni majd.. ha kőművesként érzi boldognak magát akkor azt... ha orvosként akkor azt...
2016. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
1.5 éves és nekem mindegy, életrevaló legyen, akkor nem érheti baj.
2016. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

2 éves lesz! Őszintén szólva ezen még nem gondolkoztam!

Remélem azt fogja csinálni amit szeret,amiből megél majd,ami nem korlátozza,ami mellett lehet és lesz is ideje majd a jövendőbeli családjára!

Mindegy mi az! Csak tegye boldoggá és ne rokkanjon bele.

Amit én fontosnak tartok és ezt amennyire lehetséges eröltetem, hogy tanuljon nyelvet! Ez szerintem nagyon fontos. Akár többet is ha megy neki,mert ha innen indul akkor sokkal többek lesznek a lehetőségek!

Én azt is pártolnám (magam miatt nem) hogy menjen és dolgozzon külföldön! Egy jó nyelvtudással nagyon jól eléldegélne! Milliószor jobban boldogulna mint itthon! Hogy ő az on belül mit csinál..( természetesen ne ku...va és társai legyen) már az az ő szíve joga kitalálni! :)

Én támogatni fogom.

2016. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

nagyon foglalkoztat engem is, hogy vajon mi lesz a fiúkból. azt már most tudjuk hogy jó nyelvérzékkel születtek.


abban biztos vagyok, hogy bármit is választanak támogatni fogom őket. és bízom abban hogy semmilyen anyagi helyzet nem fog közrejátszani abban hogy ne tudják megvalósítani önmagukat.

2016. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Erre a kerdesre ugyis mindenki azt irja,hogy az, ami szeretne lenni - aztan tudjuk, a valosag meg mas lesz.


En inkabb csak azt kivanom, legyen egeszseges felnott.

Mondom ezt ugy, hogy gyerekkorhazban dolgoztam , nemegyszer haldoklo gyerekekkel, kisbabakkal.

2016. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

5 éves ikerfiaim egyikének szokatlanul jó logikai képessége van. Képes egy ültő helyében bármit megcsinálni, megoldani, kitalálni. Tengernyi legójuk van, abból nagyon érdekes gépeket szokott építeni, amiket ő talál ki. Nem kizárt, hogy egyszer beáll apa ipari vállalkozásába, és mondjuk tervezőmérnökként sikeres lesz.


Ikertestvére nagyon muzikális, szeret szerepelni, a hallása, hangja nagyon jó. Én is zenélek, s ő is szívesen próbálkozik, jön velem próbálni (persze ilyenkor alig hallom, ami én magam csinálok, olyan lendülettel játszik..). Szóval belőle zenész is lehet, de minimum egy zeneszerető ember...


Öccsük három éves, nyitott, vidám kisfiú, aki mindenkivel megtalálja a hangot, szerintem titokban mindenki kedvence az oviban... neki mondjuk a kommunikációs terület lenne megfelelő.


De ezek csak gondolatok, nem lehet még tudni ebben a korban, hogy kiből mi lesz. A szülőknek mindent meg kell tenniük, hogy a gyermek magabiztos és motivált legyen, hadd lássa, mi minden van a világban, hadd fedezze fel, mire van képessége, kedve, no meg lehetősége.

2016. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Semilyet. Nem a középkorban élünk.
2016. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy látom egyelőre, hogy igazi kisfőnök típus, pattog, szeret irányítani, ugyanakkor szívesen eljátszik monoton dolgokkal.


Ezek alapján valami középvezető irodistának tudom elképzelni, esetleg könyvelőnek, informatikusnak, vagy bármi olyannak, ahol ugyanazt végzi a nap nagy részében, és tartoznak alá emberek.


Művészi érzék még nem jött elő, nem kifejezetten barátkozós, de persze ez még változni fog gondolom az évek alatt.


Imád szerelni lány létére, nyit csuk csavaroz megvizsgál szétszed és összerak dolgokat, szerelőnek esetleg mérnöknek is alkalmas lehet.


Majd folyamatosan figyelem ahogy nő, és amiben jó, arra erősítünk, és onnan választ majd valószínűleg foglalkozást.


Amit máshogy fogok csinálni, mint a szüleim velem, az az, hogy figyelem és pályaválasztáshoz szükséges információkat gyűjtök, amint felsőbe megy. Azt választ elsőre majd, amit szeretne, ha melléfog és meggondolja magát sem fogom piszkálni miatta. Középsuliban majd diákmunkára küldöm, hogy legyen motivációja a továbbtanulásra.


Egyébként úgyis azt fogja választani, amiben jó lesz, ezt pedig megjósolni nem tudom, hiszen csak 2 éves.

2016. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
10 és 2 évesek. Nekem mindegy, abszolút mindegy csak őket tegye boldoggá.
2016. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Úgy igazán semmit nem képzelek el. Mindig is úgy gondoltam, hogy tanuljon, legyen célja az életben. Hogy mit választ, azt meg majd ő eldönti.

De ő most határozottan tűzoltó szeretne lenni. :) 6 éves amúgy.

2016. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!