Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le róla?

Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

3 éves a lányom. Jövő héten kezdi az ovit. Úgy alszik el minden este, és délben, hogy fogja az orromat. Délben van mikor 1 óra kell hogy elaludjon.

Van macija, rongyija azokkal is alszik de közben fogja az orromat. Erre 1 évesen szokott rá, tudom én voltam a h*lye hogy engedtem neki.

Sokszor próbálkoztam, hogy nem engedem meg neki de csak sírtvagy hisztizett én meg megsajnáltam, nem akartam, hogy sérüljön a lelke. De már szinte fák az orrom. Nem tudom az oviban hogy fog elaludni, bár már beszéltünk róla és mondta, hogy egyedül fog ott aludni. Várjak és majd leszokik róla vagy szoktassam le én. De hogy? Nem akarom hogylelkileg megviselje.


2016. okt. 18. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Az oviban nem leszel ott, így ez az opció fel sem fog merülni.

Ha eddig nem szoktattad le, akkor szerintem ne most "lökd el" magadtól mikor az oviba is "lepasszolod".

2016. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Őrület ez a "lelkileg megviseli a gyereket" divat. Lassan már fingani sem lehet, nehogy a gyereket megviselje. A gyereket sok minden nem viseli meg, de nyilván ha valamit akar vagy valami nem tetszik neki, annak hangot ad. Ez nem jelenti azt, hogy lelki beteg lesz.


Senki sem gondolhatja komolyan, hogy valaki attól szorul majd kezelésre, mert nem foghatta az anyja orrát elalváshoz. Ja, de. A pszichoterapeuták nyilván ebből élnek, hogy bemagyarázzák ezt a marhaságot mindenkinek.


Nonszensz. Ennyire nem lehet életképtelen egy faj.


De akkor ne szoktasd le.

2016. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is erre gondoltam, hogy nem most kéne elkezdeni amikor oviba megy. Lehet az a módszer jobban fog tetszeni ahogy az oviban altatják őket és így akar majd este is elaludni.

Utolsó van gyereked? HA igen akkor gondolom nem a gyerek kívánságait tartod előnyben.

2016. okt. 18. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem is tudom, valamennyire igaza van az utolsónak. Te vagy a főnök, nem a gyerek.
2016. okt. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém mindenkinek a könyökével szórakozott, de nem csal elalvás előtt. Az oviban az óvónő könyökét szadizta míg el nem aludt. Nem lett leszoktatva róla, magától elhagyta.
2016. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy az ovónők odaülnek mellé hogy.megfoghassa az orrukat :)
2016. okt. 18. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Igen, van gyerekem. De nem értem miért kéne a kívánságait előnyben részesítenem, ha az a kívánság hosszú távon fájdalmas és kellemetlen nekem és neki sem létszükség. Nem is értem. Ha a gyerek azt kéri ugorjak kútba, azért nem fogok kútba ugrani, mert különben jaj lelki beteg lesz.


Ha azt szerinted megérti hogy az oviban nem tud majd így aludni, akkor azt miért nem érti meg, hogy neked ez fáj és ne aludjon így? Egyiktől lelki beteg lesz, a másiktól nem? Logikátlan.


De ha szerinted lelki sérült lesz, mert azt mondod neki néha, hogy nem, akkor ne mondd. Aludj fájó orral, végül is a ti dolgotok.

2016. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!