Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pár hónapos babátok mellett,...

Pár hónapos babátok mellett, hogy van időtök sütni? Pl: pogácsát.

Figyelt kérdés
Milyen sütiket szoktatok csinálni?
2016. okt. 19. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

1. Egy ilyen pici gyerek még naponta többször alszik pár órát egyfolytában - azaz van idö böven akár a sütésre is.


2. Ha nem tudod beosztani az idödet, akkor várj vele, amíg az apa hazajön, add neki a gyereket, te meg menj a konyhaba.


3. Én minden gyerek mellett sütöttem mindefélét, amit máskor.

2016. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem pár hónapos mellett gyakorlatilag sehogy nem volt időm. 7 hónapos korig hasfájós volt, nem volt el egyedül semeddig, pihenőszékben sem. Aludni 20-30 perceket aludt.
2016. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ki mondta, hogy van idő? :) Amúgy ez úgy megy, hogy bármit meg tudsz csinálni, amit akarsz, csak tényleg akarni kell. Nyilván nem a baba rovására és ez a mondás nem is azt jelenti, hogy mindig mindent meg kell tudnod csinálni. Inkább a kényszer az úr néha vagy már a vágyakozás, hogy pl. ennél egy sütit vagy nagyon nem bírod a felgyülemlett kupit. Ilyenkor összejön némi erő, elhatározás, akarat, hogy az ember márpedig véghezvigye ezeket. A babák sem egyformák. Valamelyik napi kétszer két órát is alszik, némelyik egyszer egy fél órát és akkor is nyöszörög. Éppen ezért fontos, hogy kialakíts egy napirendet és ha valami extrát csinálnál pl. pogácsát, akkor azt is megtervezd, hogy miként fogod kivitelezni. Megjegyzem a babás korszak a szülés, az alak változása, önmagad elfogadása, egyedüllét, kialvatlanság stb. miatt nehéz korszak, és ezért tűnik extra programnak egy pogácsa megsütése. Később 8 óra munka után, amikor takarítani, főzni, leckét kikérdezni, gyereknek elmagyarázni kell dolgokat, megbeszélni és nem egy gyerekkel és ilyenkor bevállalni egy pogácsát...na, hát valljuk be, akkor is extrának számít, csak mások a nehezítő körülmények.

Szóval így két tizenéves gyerekkel felvértezve amondó vagyok, hogy babával könnyebb pogácsát sütni. :) Nyilván nem mindegyik babával.

Én úgy csinálnám, hogy kitenném az asztalra a hozzávalókat mondjuk reggel, amíg még a párom is otthon van, legyen kéznél a recept is. Legalább a tepsi legyen elmosogatva és legyen hely az asztalon. Nem tart sokáig begyúrni sem és indulhat a pogácsa kelesztése. Közben megy a szokásos napirend, gyerek eszik, alszik, fogni kell, vagy elmentek sétálni-vásárolni, amíg kel a tészta. Ha megkelt a tészta, addigra jó lenne, ha a gyerek már a délelőtti alvásával lenne elfoglalva vagy véletlenül jól ellene egy kicsit az ágyában. A szaggatás, megkenés, sütőbe rakás megint nem egy iszonyú hosszú folyamat. Ha a gyerkőc nem támogatja a pogácsakészítést a szobájából,akkor magadra is kötheted kendővel. Én sem voltam az a típus, aki mindenhová úgy viszi a gyereket és úgy szoptat, de bevallom, otthon is néha igen praktikus eszköz. Abban jól elvan, nem sír és közben haladok a dolgommal. Egy-egy negyedórás kendőzés nagyon sokat tud számítani a házimunka elindításában. Szóval aludj, kendőzz, tervezz előre és örülj, hogy otthon "lazsálhatsz", meg lesz ez még nehezebb is. :)

2016. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amíg pár hónapos volt, addig simán volt rá időm :) Evett-aludt, csak esténként volt egy kis hasfájós idősáv, ezen kívül tök jól elvolt. Ha ébren volt, dajkálgattam, de simán le is tehettem, neki jó volt úgy is. Később, 3-4 hónapos kora után már nem volt ilyen egyszerű, de hétvégén minden további nélkül megcsináltam ezeket, ha a férjem itthon volt. Most 8 hónapos, ha sütni akarok, és nincs itthon a férjem, akkor a hátamra kötöm, és úgy sütök (mármint csak ha nincs el az etetőszékben), vagy megvárom, amíg elalszik, és akkor alkotok. Mivel a konyhában nincs hová letenni, így az nem opció, hogy ő addig játszik, pedig jól elvan a földön is, de egyedül a szobában meg nem hagyom, mert sajnos vannak dolgok, amiket elér, de nem kéne velük matatnia, úgyhogy most ez van. Tavasszal költözünk nagyobb lakásba, ott már lesz külön szobája (most velünk van egy szobában, és a tesónak van külön szobája), az bababiztos lesz :)
2016. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kelt tésztát a legegyszerűbb. Közvetlenül dagasztás után is berakhatod a hűtőbe, ahol akár fél napot elvan. Vagy formázás után lefóliázva. Legutóbb így csináltam, este megformáztam, hűtő, szép lassan kelt reggelig, hideg sütőbe be és megsütni. Nem kell egyszerre csinálni az egészet. Vagy ilyenkor jó a kenyérsütő gép dagasztó-kelesztő programja, kalkulálható hogy mikorra lesz kész (alvásidőre).
2016. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy van időm rá mint bármi másra. Rendelésre csinálok tortákat, a babámat meg észre sem lehet venni
2016. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 hónapos mellett : nem alakult ki még napirend, van hogy a nap nagy részében alszik, csak enni kel fel, van, hogy 2*20percre alszik be csak nappal. Nem tudom még mitől függ, és kiszámíthatatlan hogy aznap épp melyiket "választja".

Volt, hogy főzni terveztem de semmit nem tudtam tőle, állandóan igényelte a figyelmemet, aznap csak hideget volt időm bekapni, de volt, hogy főztem, takaritottam, olvastam, sütit sütöttem egy nap, ő békésen aludt.

2016. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokszor levelestèsztákat használok. Vagy apa segit!:)
2016. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!