Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy macska megférhet az...

Egy macska megférhet az újszülött mellett vagy mindenképp mennie kell?

Figyelt kérdés
Van egy macskánk, perzsa, hosszúszőrű, csak szobai cica, az utcára nincs kijárása. Eddig ő volt nekünk az úgymond gyerekünk. Kicsit el van kényeztetve, a kanapén alszik, no nem rajtunk, csak kb. fél méterre tőlünk. Székre, ágyra felmehet, de asztalra kizárt dolog. Nagyon szeretem, de most, hogy hosszú idő után terhes lettem a férjem szerint a macskának mennie kell, nem véglegesen csak 1-2 évre legalább, amíg a gyerkőc cseperedik. Rokonhoz kerülne. A cica igazán csak engem/minket fogad el, ezt az időszakot biztos megszenvedné. Lehet tartani ilyen igényekkel egy macskát az újszülött mellett? Esetleg nagyobb odafigyelés kell, vagy ki kell zárni a cicát a babaszobából? Vagy mindenképp el kell vinni?
2016. szept. 3. 08:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

NEkem az első fiam a macskám mellé született, a macska 10 éve élt velünk, teljesen jól megfértek.

De kell a hely, hogy el tudjon majd menekülni, ha nagyobb lesz a gyerek és van a babáknak egy nagyon buta időszaka, amikor mindent de mindent megesznek. Szerencsés, ha nem, e volt, hogy a macskaalomból mentettem (amit azonnal takarítottam persze), meg a szőrét is egyenesen a macskáról ette... Ezen túljutva semm gond a gyerek+macskával szerintem, csak sajnos már a cicánk nem él. A nagyiknál játszanak a két benti macskával a gyerekek most csak.

2016. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Ha elviszitek, akkor lehet, hogy titeket utána már nem fogad el, a babát sem szokja meg, és a perzsa amúgy is jellemzően egygazdás állat: a befogadóknál nem fogja belopni magát a szívekbe.


Nekem kisgyerek korom óta van macskám, el se tudom, képzelni, hogy ne legyen.

Két gyerekem van, és nem volt gond.


Az biztos, hogy jó, ha a cica nem mehet a gyerekszobába, és rendszeresen kell utána takarítani, poszívózni. Ha keretes házban laktok, és nem szoktál ellopni a kiskedvenceket, ki is szoktathatod addig. Panelban ezt ugye nem lehet megoldani, akkor marad az, hogy ha a babaszoba kész, oda már nem mehet be!

A kiságy tabu!

A cicák szeretik a meleg, puha helyeket, és szívesen bújnak be a baba mellé is. Gond akkor van, ha rá is fekszik. Erre mindig nagyon-nagyon oda kell figyelni! Mikor a kiságy már megvan, onnantól kezd el szoktatni, hogy oda neki tilos menni.

A babával ismerkedhet, felügyelet mellett. Idő kell, mire összeszoknak, és nem tudom, milyen a macskád természete, ezt neked kell mérlegelni.

Nekem pl. van olyan macskám, amelyik csak látogatóba járt haza, mikor a gyerek elindult. :) A nagy böszme kandúrunk meg hagyta, hogy cipelje, nyúzza, ha nagyon ráunt, akkor otthagyta, de nem karmolta meg.


A gyerekek 2 évesen tudták, hogy kell bánni velük.

2016. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szerintem nem az újszülött+macska a kérdés, hanem majd amikor már mászik a gyerek, akkor kell figyelni :)

Az ikeás ragasztós henger+szárítógép+furminátor a szőrkérdést tök jól kezeli amúgy.

2016. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Macska és baba videó összeállítás:

https://www.youtube.com/watch?v=9LnTjz3hItk

2016. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A macska nagyon szelíd, lehet nyúzni órákig, max. pár rosszalló nyávogást ejt ki, de karmolni soha senkit, pedig volt már, hogy egy kisfiú 4 órán keresztül nyúzta-húzta. Köszönöm a válaszokat. Remélem meg tudom győzni a férjem, hogy a cica maradjon.
2016. szept. 3. 09:15
 6/22 anonim ***** válasza:
10%
Én megválnék a macskától egy kis időre. Nálunk kiderült, hogy nem vagyok immunis az általa terjesztett kórra(?) és már ekkor a macskamentes élet mellett döntöttünk. Szép állatok, családtagok, de van ami fontosabb.
2016. szept. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
Kifelejtettem, hogy terhesség alatt derült ki, amikor ugyanis veszélyesebb.
2016. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak macskám van meg egy keresztlányom. Azt tapasztaltam, hogy a macska megszagolgatta a feje búbját a babának és távolabbról figyelte. Majd rájött milyen hangosan tud sírni és onnantól kezdve kerüli.

A macska szőrt érdemes gyakrabban takarítani, higiéniára odafigyelni, illetve hogy a cica ne üljön a baba fejére. :D

Amúgy a macskának nagy stressz a babaírás, legalábbis az enyém teljesen kétségbeesett hogy csináljak valamit mert sír a baba. :)

Később pedig a macskának megfelelő helyet kell biztosítani ahol a gyerek nem éri el és nyugodtan pihenhet.

2016. szept. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó: a toxoplazmózisnak egy lakáscicánál az esélye gyakorlatilag nulla. Egyébként sem fertőz alapból a macska, csak egész élete során 1-2 hétig. Le lehet teszteltetni, hogy megkapta-e már a toxoplazmózist.

Én sem estem még át rajta, és van is macskám, de mivel ő már nem fertőz, nem tartok tőle terhesen sem.

2016. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Toxoplazmozis tesztet csinaltass majd, de ha az negativ, akkor ismaradhat nyugodtan , csak az alomhoz ne nyulj.


Szerinted egyebkent hany embernek van gyereke es macskaja ? Milliardnak .,. A férjednek nincs mitől aggódni

2016. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!