Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elítélendő,...

Tényleg ennyire elítélendő, hogy nem szeretnék egy öt éves gyerek mellett több műszakos munkarendben dolgozni?

Figyelt kérdés

Van egy öt éves gyermekünk, aminek a gondozása leginkább rám hárul, segítségünk egyedül a 70 éves anyósom. Sokat segít, minden hajnalban jön hozzánk, ő viszi a gyereket minden reggel az oviba, ha beteg, ő vigyáz rá, szünetekben sokat van vele e gyerkőc,de lássuk be, azért egy öt éves gyerek már nem neki való hosszútávon. Na meg mi vagyunk a szülei, nem a mamának szültem.


Dolgozom, napi állandó délelőttös műszakban 6-14 óráig, de sajnos ez csak minimálbéres munka.


A munka nehéz, a fizetés kevés, de legalább a délután nagy része a miénk, munka után van idő a bevásárlásokra, posta, gyógyszertár, egyéb hivatalos elintéznivalókra, mielőtt fél négykor a gyerekért megyek.


Gyakran nézelődöm más, jobban fizető munkalehetőség iránt, de csak olyanokat lehet találni, amik 3-4 műszakos munkarendben dolgoznak.

Legutóbb is, egy rokon segítségével kerülhettem volna egy olyan helyre, ahol két műszak van, de vidéken, vonattal kellene eljutni az adott településre (kb. fél óra a vonatút), onnan pedig egy laza 3 km-es séta lenne az üzem. És mi is 2 km-re lakunk az állomásunktól. Nem vállaltam el...


A férjem megvádolt azzal, hogy egy lusta disznó vagyok, mert ilyen felfogással esély sincs, hogy előre lépjünk anyagilag.

Hiába magyaráztam, hogy lehet, tényleg lusta disznó vagyok, de őszintén, valahogy tényleg nem szertnék télen, este tízkor, fáradtan, egy 3 km-es sántikáláshoz az állomásra, majd várni a vonatra, hogy jöjjön, majd itt még egy 2 km-es gyalogtúrához, mindezt csak azért, hogy 20.000 Forinttal többet keressek.

Ráadásul, a gyerek jövő szeptemberben iskolába megy, nem szeretnék így nekimenni az iskolakezdésnek. Szerinte ez csak kifogás, és a gyerek háta mögé bújok, mindig vele takarózom, csak hogy ne kelljen dolgoznom (mert szerinte én nem dolgozok)


Ti ezt hogy látjátok?


2016. okt. 10. 18:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jól teszed. A férjed meg nyugodtan mutassa meg, hogy milyen, aki szerinte nem lusta, vállaljon ő több munkát. Valakinek a gyerekkel is foglalkozni kell, ez leszel te.
2016. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván mindenki azt fogja írni, hogy neked van igazad, mert leírtad a történet egyik oldalát. Tulajdonképpen én is azt gondolom, hogy jól látod, én sem vállalnám el a saját helyzetemben. Viszont nem tudjuk, hogy nektek milyenek az egyéb körülményeitek, mennyit keres a férjed, mennyit dolgozik, van-e tartozásototk, stb. A minimálbér még vegetálásra is kevés és a minimálbérhez képest a +20eFt jelentős különbség. Lehet, hogy nektek szükségetek lenne rá, lehet hogy a férjed csak azért mondja, mert már kivan a mindennapos gürizéstől, te meg kényelmesen végzel délután 2-kor. Ezeket gondold át.
2016. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
Ennek semmi köze a gyerekhez, csupán nincs kedved több műszakban dolgozni. Egy 5 evést már nem kell állandóan patyolgatni, nem egy kisbabarol van szó.
2016. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Bocs az offért de 3-as,te hülye vagy???
2016. okt. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Ha a férjed ennyire szorgalmazza a jobban fizető állást, gondolom anyagi problémáitok vannak, ami nagyrészt az ő vállát nyomja, mivel a te fizetésed nagyon kevés. Szerintem ha anyagi gondok állnak fenn, akkor eléggé luxus azt mondani, hogy én 20 ezer forintért nem fogok este 10-kor vonatozni. Fél óra utazás amúgy szerintem nem olyan hatalmas dolog, én évekig 2 órát utaztam oda, aztán még kettőt vissza, mert nem volt más. Szar volt, de ha elkezdtem volna nyafogni, hogy én nem akarok ennyit ingázni, és nem vállalom el, elég komoly gondjaink lettek volna.

Ha viszont az van, hogy nincs anyagi probléma, és valóban csak az böki a férjed szemét, hogy te hamar végzel, akkor nem szóltam, ez esetben viszont kicsit beszélgethetnétek a kapcsolatotokról...

2016. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

3: Azért ez nem így van. Mi lesz egy 5 évessel, ha az egyik szülő délutános és 11 után ér haza, a másik éjszakás, és 9 előtt indulnia kell!? Nem maradhat egyedül éjjel 2 órán keresztül. Igen is kell valaki, aki "pátyolgatja", akkor is, ha csak ott alszik.

Ráadásul minden cég más munkarendben dolgoztat. Pl. egyik szülő 6+2-ben, a másik meg 2-2 váltásban 12órázik: lesz olyan, mikor egész éjjel nincs otthon egyik se, mert összeforogtak.

Külső segítség nélkül nem lehet megoldani. És azt ugye nem tudjuk, hogy a 70 éves nagyi mit fog vállalni: ha nem bírja/akarja ennyit vállalni a kisgyereket, akkor a kérdező a munkahelyét bebukta.


Kérdező: ha a nagyi vállalja, és a férjed hajlandó terhet levenni rólad, akkor a folyamatos éjszakás megoldás lehet. Reggel hazaérsz, elviszed a kicsit oviba, alszol, aztán hazaviszed. A délután szabad, este fürdeted, lefekteted, mész dolgozni. Vagy a férjed vagy a nagyi lenne vele, de tényleg csak aludni kell.

Kérdés hogy van-e ilyen munka a környéken, és bírnád-e az éjjeleket. Az egész biztos, hogy anyagilag ez a legjobb.

2016. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

Nem, 4, en nem, de te ezek szerint igen. Semmi köze a történetnek a gyerekhez.Olvasd el az utolsó bekezdést. Nincs kedve az állomásához santikalni, vonatozni, gyalogturazni.

Ennek mi koze a gyerekhez?

2016. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6%
Ugyan már, nyilván nem lenne egyedül a gyerek, hiszen a férj se hülye, hogy eroltessen egy olyan munkát, aminél a gyerek felügyelete nem megoldott.
2016. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Bocs az off-ért.

A fiam 2 éves korában visszamentem dolgozni.

Vidék, kétszeri átszállással, bizonytalan munkaidővel.

Se bölcsibe, se oviba, se iskolába nem tudtam vinni.

Du. ugyanez.

Most Hiába van párom, ő se tudja vinni.

Ha a Tata nem lenne....

A fizetés jó... de már beérném kevesebbel...

2016. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
89%

Őszintén szólva, én el se tudom képzelni, hogy egy kisgyerekes anya (minimum óvodás korig, de ha lehet, akkor tovább) ne legyen délután és este otthon a gyerekkel a lehető legtöbbet. Mindig is sajnáltam az eleve több műszakban melózó nőket, mert nekik ezt dobta az élet, nem tehetnek nagyon mást (mondjuk egy ápoló).

De azért lássuk be, ez nem normális. Egy 5 éves gyereket össze-vissza dobálni, hol apuval leszel este, kisfiam, hol a nagyival, legritkábban anyuval... Amíg megtehetitek, és nem azon a 20eFt-on múlik, hogy felkopik-e az állatok, addig ne vállalj több műszakos melót.

2016. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!