Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csak 1-2 percig játszik...

Kriszta858585 kérdése:

Miért csak 1-2 percig játszik egy játékkal ( 2 éves kisfiú)?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiam, aki már bölcsibe jár, több gondom is lenne az egyik, nagyon pörög( néha annyira, hogy esik-bukik)nem képes egy helyben még 5 percet sem ülni, nem köti le semmi játék, pedig próbáltunk rajzolni( firkálni),gyurmázni, könyvet nézni/olvasni, épitőkockázni, autózni, labdázni, pötyi játékozni,az egyik pillanatban ott van a másikban már feláll és teljesen mást csinál. Hogy tudnám rá vezetni vagy rá szoktatni arra, hogy csak 1 valamivel foglalkozzon, ne pörögjön, futkosson állandóan. ? Nem hiperaktív, mert tud néha lassan is tevékenykedni de nem köti le a figyelmét semmi.
2016. okt. 20. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Van lehetőséget eleget mozogni, rohangálni, kiugrálnia magát?

Mert ugye a bölcsiben ha bent vannak a csoportban, ott nem lehet szaladgálni, akkor utána otthon persze hogy inkább pörögni akar, mint üldögélni.

Játssz vele mozgásos játékokat, kússzatok, másszatok a földön, alagútban, csúszdázzon, ugráljon ki trambulinon, hintázzon, ugráljon egy lábon, páros lábon, talicskázzatok, ugrájon nyuszi ugrásban stb.

2016. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

A figyelme milyen?


Nálunk a bölcsiben csak esőben/havazásban nem viszik ki a gyerekeket az udvarra, amúgy napi 2órát rohangálnak kint, hogy alvásra kidőljenek.


Mit mondtak a 2 éves státuszon?


A lányomnak a figyelmével vannak gondok, ő is csak rövid ideig van el egy játékkal, nekem tanácsolták(persze a fejlesztésen kívül), hogy ne engedjem abbahagyni a tevékenységet, amit végez, hanem egy kicsit próbáljam rávenni a folytatásra, tegyem érdekesebbé a dolgot valamivel, mert erre a képességre nagyon rá kell gyúrni.

2016. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként értelmes, jó eszű/képességű gyerek szerintem nincs ezzel semmi gond.

Az enyém most szeptemberben volt 2. Szépen beszél mondatokban (pl a bátyja még 2,5 évesen is alig akart beszélni), értelmes, nagy gógyis, de neki sem köti még le sokáig a figyelmét. Néz egy kicsit valamit, elkezd valamivel játszani majd néhány perc után továbbáll, aztán egy idő után megint vissza. Szerintem ez teljesen normális a bátyja is ilyen volt (meg még egy kicsit ilyen is :), ne tudd meg mi van nálunk délután mikor mindketten otthon vannak, ricsaj, rohangálás, belekezdenek valamibe majd mást csinálnak stb). A nagy már 5 éves ovis, ott csinálgatja a feladatot (meg néha otthon is képes leülni és csináljuk a foglalkoztatóból a feladatokat), de ez ritka. Annak ellenére, hogy az oviban is kinn vannak sokat, illetve pl hétvégén itthon is képes egész nap kinn lenni, nem fárad le estére.

2 évesen szerintem ezzel nincs is semmi gond, a nagynál látom, hogy ő is 5 éves korára mennyit komolyodott és most már tud fél 1 órát is eljátszani magában, ha van partner akkor többet is.

Szerintem ne fogd vissza. Hadd mozogjon majd eljön az az idő is amikor ülni fog és egy valami leköti.

2016. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Ennyi idősen min 5, de inkább 10 percet már tudni kellene játszani. Az, hogy rendben van,-e így látatlanban nem lehet megmondani. Lehet, hogy van nála egy kis idegrendszeri éretlenség, amit szenzoros tornával gyönyörűen lehet fejleszteni.

A figyelemzavart ennyi idősen még nem lehet diagnosztizálni, de pontosan ez a csapongád az, ami a tünete. A lassan ütemű tevékenység nem mérvadó. Szociálisan milyen? Érdeklik a gyerekek? Kommunikációja? Beszél már valamennyit? Vannak nem verbális jelei? Játékára nem jellemző, hogy a csapongás ellenére belemélyed részletekbe és nehéz kizökennteni?

Magát a játékot is lehet fejleszteni. Ha hirtelen váktani akar, akkor egy kis ideig nem engeded, de az újabb játékra, ami érdekli megígéred, hogy ha az előzőt befejeztétek, akkor következik máris.

Ha bármi rossz érzésed van, akkor érdemes egy vizsgálatot kérni a korai fejlesztőben.

2016. okt. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, egy kicsit megnyugtattatok. Voltunk már ezzel a problémával neurológián, azt mondta a Doktor Nő, egy picit figyelem zavaros, meg éretlen a társaihoz képest( Nála sajnos kicsiként a kúszás-mászás kimaradt) Most kezd gagyogni, meg próbál szavakat mondani kisebb nagyobb sikerrel, hozzá kell tennem én is 2 éves múltam mikor kezdtem beszélni. Bölcsődében sokat mozog, nagyon sokat vannak kint is, meg itthon is ha nem eszik vagy nem alszik járkálhat. 2 éves státuszra most fogunk majd menni jövőhéten, mindenképpen jelzem majd a Doktor Nő felé is ezt a problémát. Itthon többnyire motorozik, néha rá tudom venni, hogy másszunk négykézláb,van csúszdája is, azt is szokta használni, nemrég kezdett el páros lábbal ugrálni, tehát ugy gondolom, hogy le van mozgatva eléggé, alvásnál 3 perc alatt elalszik. Visszatérve a bölcsire, eddig 2 alkalommal volt mozgásfejlesztő órán de egyenlőre még a foglalkoztató is megfigyeli, hogy mit csinál, leginkább itt jön elő az, hogy nem akarja azt csinálni amit kéne, pl. képkirakozni, labdázni vagy éppen amit csinálnának, szétpakolt neki rendesen :) Amugy nagyon okos, értelmes gyerek de olyan jó volna ha egy kicsit tudnék vele játszani és nem csak 3 mp-ig :(
2016. okt. 21. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!