Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondana valaki olyan szép...

Mondana valaki olyan szép angol/amerikai lánynevet ami itthon is anyakönyvezhető?

Figyelt kérdés
Mert még itthon fogok szülni de utána kiköltözünk ezért nem szeretnék neki tipikus magyar nevet adni mert nem akarom hogy a későbbiekben ezzel problémája legyen bemutatkozásnál hogy pl nem tudják kiejteni vagy hasonló. De olyat meg nem tudok ami kimondottan amerikai mert itt nem engedik anyakönyvezni maximum fonetikusan irva. Szóval valami olyan szép lánynevet szeretnék ami itthon anyakönyvezhető és kint is gond nélkül használhatja maximum írásbeli különbség van.

2016. okt. 20. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

A lányaink neve kinn is használható,bár nálunk ez nen volt szempont.

Lilien és Izabell.

2016. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan név van amit itt is és ott is tud használni probléma nélkül, nekem tetszik a Mónika, Veronika, Viktória, ezeknél csak írásbeli a különbség.
2016. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Emma.
2016. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Anna, Bernadett, Dóra, Evelin, Fanni, Gréta, stb. KB minden név ilyen, kivéve a dupla massalhangzos vagy ősmagyar nevek.
2016. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Liza, Emma, Zoé, Sára, Júlia, Anna, Hanna, Patrícia, Elena, Rita, Bella, Ella


Ezekkel szerintem nem lenne bonyolult élete USA-ban, van, ahol az írásmód sem különbözik :)

Biztosan van még sok, rengeteg nevet lehet most már anyakönyvezni - nekem ezek jutottak most eszembe. Biztos megtaláljátok az ideális nevet - ez nálunk is szempont volt, de kisfiam lett, így Olivérre esett a választás.

2016. okt. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Nenszi vagy Dzsenet.Viccen kivul Abigel,Izabella,Lena,Anna,Hanna,Lili/Lilia/Lilien,Szonja,Olivia stb.nagyon sok szep nev van.Nincs sok kulonbseg irasban(Abigail,Isabell(a),Hannah,Lily/Lillian,Sonja)

De akkor mar en inkabb olyat adnek ami teljesen ugyanaz leirva magyarul mint angolul:Laura,Bella,Emma,az Olivia is jo,csak ott ugye hosszu i van,Hannat azt nem tudom,hogy h betuvel irjak a veget,bar ezek nem akkora problemak.Amik nekem tetszenek es en adnam:Lilia(ez szerintem gyonyoru),Olivia(kislanyom neve),Ella,Liza,Szonja(masik kislanyom),Emma,Izabell(harmadik kislanyom).

2016. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A Magyarországon ismert nevek kb 80%-a megfelel ennek, legfeljebb a kettős betűket vagy tartalmazóak nem.
2016. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amiket előttem már leírtak azok mind teljesen jók, esetleg még Barbara, Gabriella, Tina, Kitti, Linda, Rita....


Vagy vannak azok a nevek, amik itthon anyakönyvezhetőek, de a fonetikus ejtés miatt számomra furcsán hangzanak - ugyanakkor külföldön teljesen máshogy ejtik és még az írásmóddal sincs gond, pl: Violet, Vanilla, Muriel.


Amúgy szerintem Amerikában is megbirkóznak majd bármilyen keresztnévvel :)

2016. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Anna, Emma, Lili, Mária, Sára, Júlia, Katalin, Klára, Heléna, Voila, Valéria, Rebeka, Mariann(a), Barbara, Tamara, Viktória... szóval a hagyományos nevek jó része szerintem ilyen.
2016. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*Viola* természetesen...
2016. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!