Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondana valaki olyan szép...

Mondana valaki olyan szép angol/amerikai lánynevet ami itthon is anyakönyvezhető?

Figyelt kérdés
Mert még itthon fogok szülni de utána kiköltözünk ezért nem szeretnék neki tipikus magyar nevet adni mert nem akarom hogy a későbbiekben ezzel problémája legyen bemutatkozásnál hogy pl nem tudják kiejteni vagy hasonló. De olyat meg nem tudok ami kimondottan amerikai mert itt nem engedik anyakönyvezni maximum fonetikusan irva. Szóval valami olyan szép lánynevet szeretnék ami itthon anyakönyvezhető és kint is gond nélkül használhatja maximum írásbeli különbség van.

2016. okt. 20. 13:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Anna, Annabell, Annabella, Bella, Ella, Georgina, Gemma, Elena, Jaina, Jenni, Korina, Lea, Lilian, Matilda, Nikol, Lorena, Loretta...


Nekem ezek tetszenek, és anyakönyvezhető nevek ilyen formában. De nézd végig a hivatalos listát, igazából csak az a szempont, hogy sz, zs, stb és ha lehet, ékezetes betű ne legyen a névben, vagy olyan betű, amit ők máshogy ejtenének, mint ahogy neked tetszik (pl S-Sz, vagy a Liza így z-vel írva más kiejtés, pl Liza Minelli - Lisa Kudrow). Azzal, hogy a Jenni i-re végződik, vagy a Korina eleje K, nem érdemes foglalkozni, sőt, egy ideje divat ugyanúgy kiejtendő nevet a szokásostól eltérően írva anyakönyveztetni kint. Egyébként mehet bármi, aminek egyértelmű az ejtése.

2016. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Nos, mivel 2016-os a kérdés, így már nem aktuális, de, ha valakit a jövőben ez érdekelne, akkor ezt is tudni fogja.

Fentebb említve lett a Szonja/Sonja név

Magyarországon a Sonja név is anyakönyvezhető, ezt onnan tudom, mivel engem is így hívnak, és így is írjuk z nélkül

Annyi problémám szokott lenni vele, hogy ha valaki le akarja írni nem szokott elég lenni ha csak annyit mondok, hogy z nélkül írom, általában úgy kell kiejtenem, ahogy leírjuk, bár néha még olyankor is van ember, aki rosszul írja le, de ettől függetlenül szeretem, és különlegesnek tartom.

2022. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!