Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki segítsen hogyan kezeljem?

Valaki segítsen hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Üdv. Van egy 5 éves fiam. A viselkedése felháborító számomra nem birom tovább. Szóval a következő a helyzet. Az óvodában semmi gond nincsen vele. De itton annál inkább. Elindulnánk az oviba szétpakol ordibál a ruháit dobálja. Aztán engedi nekem a csapot végtelenségig. Hiaba szolok akkor is. Elindulunk az oviba rohan mint akit puskábol löttek ki hiaba szolok rohan. Aztan beérünk a földön fetremg ugyanez van amikor érte megyek.Szemtelen orditozik beleröhög az arcomba. Az apját sose haggya meg telefonálni sem. Ha itt van valaki akkor sem hagy senkit megy magyaraz ugrál szóval mindent elkövet. Nem bírom mar a hugat is piszkalja az meg visitozik niatta ezt élvezi. Valaki segitsen.
2016. okt. 21. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Dackorszak.

Az se érdekli, ha leszidod, de addig is vele foglalkozol.

A megoldás is ebből adódik: üljetek le néha játszani, és ha így viselkedik, akkor ott hagyod.

Ha valamit jól csinál, akkor megdicséred, megpuszilod. Ha rosszalkodik, akkor csinálj úgy, mintha láthatatlan lenne, akkor se foglalkozz vele, ha fejre áll.

Az utcán pedig ne engedd el a kezét, esetleg egy babahámot is beszerezhetsz, mielőtt baleset történik. Neki ebben a korban már ciki lesz a hámmal oviba menni, de akkor magyarázd el neki, hogy saaajnos, amíg nem tud közlekedni szépen, addig szükség van rá, ha szépen jön melletted, akkor nem lesz szükség rá.


Az oviban pont azért tud viselkedni, mert megszokta, hogy nem kap kizárólagos figyelmet senkitől, így nincs is értelme ennek a hisztinek.

2016. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az en fiam meg csak 2 eves, tehat nem ertek az ovis koru gyerekekhez, de eleg figyelmet kap? Eleg idot toltesz vele, jatszol vele eleget? Vannak programok, ahova csak kettesben mesz vele a hugi nelkul? Nekem abbol, amit irtal abszolut az jon le, hogy fel akarja hivni magara a figyelmet.
2016. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Öszinte vagyok arra gondoltam hogy voselkedes zavaros a gyermek
2016. okt. 21. 16:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Otthon vagy vagy dolgozol?
2016. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom ha szepen szolok nem jo ha kiabálok az sem miután már minden ötlet kimerült. Akkor mintha ott sem lenne ugy teszek. De ez sem jó. Nagyon szeretem a gyerekemet de ez már sokk
2016. okt. 21. 16:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha viselkedészavaros lenne, akkor az oviban is jeleznének, hidd el.


Szerintem pusztán a következetlen nevelés eredményét látjátok nála. Beszéljétek át először a férjeddel, mit változtattok, milyen szabályokat hoztok, minek mi lesz a következménye. Ha megegyeztek, akkor hármasban üljetek le, és beszéljétek meg.

Öt évesen tudják, ismerik, elfogadják a szabályokat. De! Mindig tartassátok be vele, nincs olyan, hogy ma elnéző vagyok, holnap meg ugyanazért bünti jár.

Hidd el, menni fog, ha az oviban nincs gond, akkor csak át kell venni néhány szabályt, és alkalmazni otthon is.

2016. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Otthon vagyok igen. Nem dolgozom gyesen vagyok
2016. okt. 21. 16:38
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Akkor szerintem így "büntet", amiért te otthon vagy a testvérével, míg neki mennie lekkl. Lehet úgy érzi kevésbé szereted őt, hisz nem lehet veled.
2016. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

De mielott a viselkedeszavar eszedbejutott, vegiggondoltad, hogy esetleg ti a ferjeddel mindent jol csinaltok-e? Ismerosom gyerekei ugyanilyenek, nincs semmi bajuk, csak epp 6an vannak tesok, 1-10 eves korig es egyszeruen nem jut nekik eleg figyelem. Egyutt voltunk nyaralni, es bevallom, baromi idegesitoek voltak, mert folyamatosan probaltak kiharcolni vegre valaki figyelmet. De ettol meg nem betegek vagy ilyesmi.

Fogadjunk, ha leulsz a fiaddal jatszani, de ugy tenyleg, nem ugy, hogy kozben mondjuk TVt nezel, akkor teljesen normalisan viselkedik es nem rohangal ki a furdoszobaba, hogy kiengedjen egy fel kadnyi vizet vagy nem rangatja ki kozben a szekrenybol a ruhakat.

2016. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok, a fiam figyelemzavaros hiperaktív.

Ha az oviban nincs gond vele, csak otthon, akkor nincs viselkedészavar a háttérben.

Ettől még el lehet vele menni gyerekpszichológushoz vagy a nevelési tanácsadóba, egyáltalán nem szégyen szakembertől segítséget kérni!

Ők ezt évekig tanulják, nekünk meg volt 9 hónapunk felkészülni.

2016. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!