Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki segítsen hogyan kezeljem?

Valaki segítsen hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Üdv. Van egy 5 éves fiam. A viselkedése felháborító számomra nem birom tovább. Szóval a következő a helyzet. Az óvodában semmi gond nincsen vele. De itton annál inkább. Elindulnánk az oviba szétpakol ordibál a ruháit dobálja. Aztán engedi nekem a csapot végtelenségig. Hiaba szolok akkor is. Elindulunk az oviba rohan mint akit puskábol löttek ki hiaba szolok rohan. Aztan beérünk a földön fetremg ugyanez van amikor érte megyek.Szemtelen orditozik beleröhög az arcomba. Az apját sose haggya meg telefonálni sem. Ha itt van valaki akkor sem hagy senkit megy magyaraz ugrál szóval mindent elkövet. Nem bírom mar a hugat is piszkalja az meg visitozik niatta ezt élvezi. Valaki segitsen.
2016. okt. 21. 16:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem árt ha nevelési tanácsadótól kérsz segítséget. Ők egyrészt jobban értenek hozzá, másrészt élőben látni a problémát egészen más.


A figyelem hiány meg olyan dolog, hogy sokszor pont az ellenkezője a baj. A gyerekek mostanság túl sok figyelmet kapnak, aztán amikor elvonja valami más a szülőt, pl. kistestvér, munka vagy akármi, akkor megy a balhé. Hiszen eddig járt, most miért nem. A szülők meg kifinganak mert nem győzik állandóan biztosítani a figyelmet. A végén nem marad energia a megoldásra sem...amiről amúgy fogalmam sincs, de a gyerek tegyük fel így harcol a figyelemért, akkor valószínűtlen, hogy abbahagyja ezt a viselkedést, ha ezáltal meg is kapja. Szerintem így a logikus. Csak megerősítjük ezt a viselkedést benne.


Off. Ahol meg 6-an vannak testvérek ott az is gáz, hogy a testvérek egymástól sem kapnak figyelmet. Pont az lenne a jó, hogy sokan vannak, remekül elfoglalhatnák egymást. Gondolom a szülő annyira akarta mindenkinek EGYENKÉNT biztosítani azt a fene nagy figyelmet, hogy kimerültségében aztán senkinek sem maradt már. (Ezt hívják individualista felfogásnak. Újabban mindenki egy egyéniség, és minden csak külön, egyedül jár neki. A többiektől megkülönböztetve, kiemelve kell a gyerekkel foglalkozni. Rém káros a társadalmi életre nézve.)

2016. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%

Megjegyzem még, hogy régebben a nagyobb testvérek segédkeztek a kisebbek ellátásban. Manapság már ez annyira nem jellemző, hogy külön lélekápoló foglalkozásokat kell tartani a nagyobbaknak és a szülők kétségbe esve igyekeznek mindenben kárpótolni őket a kisebb testvér megszületése miatt.


Holott ha bevonnák a nagyobbat, már amennyire lehetséges, a kisebb ellátásba, pl. segít fürdetni, etetni, akkor a nagyobb sem érezné kirekesztve magát. Nem kéne folyton külön figyelemadaggal bombázni, fontosnak és hasznosnak érezhetné magát. Ahogy látja, hogy a tesója némiképp rá is van utalva és így nem az ellensége, akkor csökkenne a féltékenysége, és a fene nagy figyelemigénye.

2016. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek kedves utolsó egyetértek veled. De még mindig tanácstalan vagyok abban hogyan kezeljem. Most itt volt az egyik ismerösöm nem lehetett vele beszélgetni mert megjelent a gyerekem. Arrébb ültette butaságokat beszélt. Mindent elmondott ami itthon van beleszolt. Szoval emlékszem mi ilyer gyereknek megsem mertünk tenni. Aztan ha rászoltam vigyorgott a vég amikor belenevet a képembe. Nem tudom mi hol rontottam el. Rászolni nem lehet mert az van hogy verem őt. Ezt állitja. Szoval seggre suhintáson kivül nem igen volt max hogy a kezét fogtam meg de azt is már idegembe. Nem értem nyanitom az ovoda is közrejátszik.
2016. okt. 21. 19:07
 14/14 anonim ***** válasza:
Féltékeny a kicsire. Megbeszélted vele, hogy őt ugyanúgy szereted attól, hogy kistesó van?
2016. okt. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!