Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önbizalom hiányos a gyerekem....

Önbizalom hiányos a gyerekem. Mivel lehetne felturbózni az önbizalmát?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Csernus Imrének vannak videói,amiben az önbizalomról beszél. (youtubeon)

Az remélem segiteni fog.

2016. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Kell keresni valamit, amiben sikeres.

A sport az nagyon jót tesz az önbizalomnak, főleg a küzdősportok. Én is jártam boxolni és teljesen megváltoztatott pozitív irányban. Társaságban is lesz, szerez új barátokat.


Ha a suliban sikertelen, akkor kell keresni különtanárt, aki elmagyarázza a sulis tananyagot és segíti a felzárkózásban.


Ha mondjuk a külseje zavarja, akkor az ellen is lehet tenni.

Pl pattanásos a bőre, akkor kozmetikus pár alkalommal kitisztítja, utána otthon is tudja ápolni a bőrét, ha a hajával van baj, akkor egy jó fodrász azzal is csodát tud tenni. Az öltözködés kicsit más, mert az tényleg nem 2 fillér, de olcsón is lehet jó ruhákat venni. Nem is kell valami ultradivatosra gondolni, pár alapdarab is elég lehet, amit jól lehet kombinálni.

2016. okt. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyeterten az elozovel. Attol fugg, h mi a problema. A sport mindenkeppen jot tenne, az mindenre jo. :)
2016. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hány éves gyerekről van szó?
2016. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) 12 éves
2016. okt. 22. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel az én gyerekeim fiatalabbak csak saját tapasztalatot tudok írni.

A sport vagy más közösségi program jót tesz az önbizalomnak. Pl a lányom táncol (6éves) egyesületben minden hónapban van fellépésük vagy versenyük. Nagyon szereti és nemcsak mi hanem mások is elismerik a szorgalmát. Látom rajta hogy ez sokat segít.

Én 12 évesen kezdtem rajzolni szakkörben. Volt lehetőség kiállítani vagy eladni a képeket és nagyon jól esett ha az enyémet vették meg mert azt éreztem hogy valamiben jó vagyok. Nehéz mondjuk mert a kiskamaszok alapból érzékenyebbek. Szóval sokat beszélgetnék a helyedben vele és kideríteném minen ügyes mit szeret csinálni és mindent megtennek hogy ezt a képességét fejlesszem/gondozzam.

2016. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Ezt elsosorban plane hogy csak ennyi idos ti rontottatok el. Mar kezdetektol kell a gyerek onbizalmat erositeni es akkor nem lenne ilyen problema. Vagy nem dicsertetek egyaltalan vagy nem eleget, vagy sokszor voltak szidasok, tiltasok a jajj ezt meg azt ne csinald, a vigyazz mert ez meg az lesz stb..stb.. kezdetu mondatok pl eleg stresszt indukalnak es onbizalmat vesznek el es a gyerek egy ido utan elbizinytalanodik. Persze nem arrol van szo hogy ne szaladjon ki az auto ele meg hasonlo fontos dolgok hanem minden hulyesegert ha raszolnak meg jajongnak amikor nem is kene. Rengetegen ezt csinaljak.

De legalabb eszrevetted es segiteni akarsz rajta ez dicseretes.

Biztasd, dicserd, ha valami rosszat csinal ami nem eget rengeto nem kell a torkanak esni, latod hogy mi az erossege barmilyen keszsegrol is van szo affele tereld ha van kedve hozza a sikerelmeny nagyon sokat ad es dob az emberen es elobb vagy utobb megjon majd az onbizalma

2016. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!