Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is van olyan érzése,...

Másnak is van olyan érzése, hogy a védőnők többet ártanak néha mint használnak?

Figyelt kérdés

Olvasgatok itt pár hónapja és kiborít, amiket írnak a kismamák.

Nem hogy segítenék/támogatnák a kismamát meg az anyukákat, gyakran minden szakmai alapot nélkülözve megijesztik, bepánikoltatják, és az utolsó csepp önbizalmukat is elveszik, hogy képesek jól megoldani a gyerekkel/babával kapcsolatos teendőket.

Mégis mire képzik őket?

Tisztelet a kivételnek, akik biztos léteznek valahol.

Én a 9. védőnőt "taposom", pedig csak egyszer költöztünk.

Amikor az elsőt vártam, akkor elkelt volna a segítség, de egy olyan lány volt, aki akkor jött ki a főiskoláról, se tapasztalata, se saját gyereke nem volt. De azóta találkoztam nyugdíjas kor előttivel, ő a 30 évgel ezelőtti dolgokat mondta, meg olyannal is, akinem tudta, hogy szoptatás alatt teherbe lehet esni...



2016. okt. 28. 20:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%

En semmibe nem nezem oket. Nekem is mar a 4. vedonom van, de soha semmiben nem tudott még egy sem segiteni.

A netrol tobb mindent meg lehet tanulni/ tudni kezdo anyukakent, mint toluk.

Akinek nincs gyereke, az azert nem jo, honnan is tudhatna, hogy mit kell gyakorlatban kezdeni egy kisbabaval. Akinek meg van gyereke, az meg már erdektelen, hozzam pl. ki sem jart, talan akkor volt csak, amikoe hazajottunk a korhazbol es egyszer csak a kapuig, mig atadta az oltasi papirt...

2016. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Én nem gondolom így. Biztos van, aki nem ért a munkájához és nen segítőkész, hiszen mindenhol vannak hülyék, de én nekem csak pozitív tapasztalatom van. 4 védőnőt "fogyasztottunk" eddig el, minddel meg voltam elégedve, az egyikük kifejezetten tündér és hihetetlen aggyal van megáldva (mindenre emlékstik, tudja a fiunk születési idejét, súlyát, milyen szülésem volt, terhességem, bármit meséltem, emlékszik ra stb) és minddn gondozottjáról tudja ezeket az adatokat, én már mondtam neki, hogy esőember. Nah ő az, aki 25 év után otthagyja a pályáját és kimegy Ausztriába, hogy legyen pénzük és a sérült fiának több lehetőséget tudjon biztosítani. Bátran állítom, hogy szegényebb lesz az ország nélküle... 😓
2016. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Én nagyon szerencsés vagyok. Nagyon jó védőnőm van!!!

Sajnos a környezetemben is sokan panaszkodnak a védőnőjükre 😞

Én teljesen jól kijövök a miénkel, sokat segített eddig. Első babàs vagyok

2016. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Én is sokat köszönhetek a miénknek, egy tündér, nem tudtam eddig tőle olyat kérdezni, amire ne tudott volns válaszolni, és sok hasznos tanácsot is kaptam tőle.
2016. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk 3 védőnők volt. Mindhárom sokat segített és nagyon kedvesek mindemellett.
2016. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Nekem első terhességem így első védőnőm én meg vagyok vele elégedve. Igyekszik mindenben segíteni, mindent tud a terhességemről fejből. Figyelmes és bármikor elérhető telefonon ha olyan gondom lenne.
2016. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Snorri ***** válasza:
74%
NEkem is nagyon jó! Bármikor bármivel hívhatom. Attól miért kevesebb egy védőnő mert nincs gyereke? Minden gyerek más, tehát nem lehet ebből kiindulni. Gondolom az meg nem jó szülésznő, aki nem szült...
2016. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Nem kevesebb egy vedono, ha nincs gyereke, csak nincs olyan jellegu tapasztalata, amit csak ugy tud valaki elsajatitani, ha azokat at is eli, "a sajat boren tapasztalja meg" es nem csak par gyakorlati oran mutattak meg neki a foiskolan.
2016. okt. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%

Másodikat fogyasztjuk.

Az első kiment Németországba mosogatni. Nem kár érte.

Csak pletykálni tudott, a gyerekre szinte rá se nézett. Betrappolt sáros cipővel és a kézmosásra is figyelmeztetni kellett.

A második frissen végzett, mégis elavult tanácsokat ad. Ragaszkodott (volna) hozzá, hogy 3 hónaposan kezdjük a hozzátáplálást, mert "nagy a baba, majd attól lefogy". Kb. 5 kg volt ekkor, 3,5 kg-val született.

Orvossal egyetértésben 6 hónaposan kezdtük.

2016. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Ezek szerint en is szerencses vagyok,a harmadiknal tartunk éppen es mindharmukkal elegedett voltam..nem zaklattak allandoan,de ha kellett,barmikor hivhattam őket,jo tanacsokkal lattak el. Mondjuk en sem vagyok sem az az elveszett ember,sem pedig az,aki mindenben csak a rosszat keresi...azért szerintem sokszor amilyen az "adjon Isten..."
2016. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!