Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is van olyan érzése,...

Másnak is van olyan érzése, hogy a védőnők többet ártanak néha mint használnak?

Figyelt kérdés

Olvasgatok itt pár hónapja és kiborít, amiket írnak a kismamák.

Nem hogy segítenék/támogatnák a kismamát meg az anyukákat, gyakran minden szakmai alapot nélkülözve megijesztik, bepánikoltatják, és az utolsó csepp önbizalmukat is elveszik, hogy képesek jól megoldani a gyerekkel/babával kapcsolatos teendőket.

Mégis mire képzik őket?

Tisztelet a kivételnek, akik biztos léteznek valahol.

Én a 9. védőnőt "taposom", pedig csak egyszer költöztünk.

Amikor az elsőt vártam, akkor elkelt volna a segítség, de egy olyan lány volt, aki akkor jött ki a főiskoláról, se tapasztalata, se saját gyereke nem volt. De azóta találkoztam nyugdíjas kor előttivel, ő a 30 évgel ezelőtti dolgokat mondta, meg olyannal is, akinem tudta, hogy szoptatás alatt teherbe lehet esni...



2016. okt. 28. 20:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%

az én védőnőm jönni sem akart. max kipipálni, hogy letudta a kötelező látogatást, volt, hogy útközben véletlen találkoztunk, kérdezett pár mondatot és le is tudott ezzel még egy kötelezőt, közölte is hogy így már nem jön megint.


engem megrémisztett, mi lenne ha nem lenne rokonom, barátnőim akik segítenek első gyermekes anyaként, mi lenne ha totál buta sötét lennénk eegy újszülött mellett tele aggódással. mert ha csak a védőnőre számíthattam volna, a gyerekem biztos megsínyli. (már a kezdet kezdetén, hogy D, K vitamin kötelező, sem tőle tudtam meg..vagy nem tudom meddig éhezett a gyermekem, mire leesett, hogy kevés a tejem...meg sorolhatnám)

2016. okt. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Én a sajátommal elégedett vagyok, de hallok néha olyat, amitől a hajam égnek áll... Mesélte egy ismerősöm, hogy náluk a védőnő minden kismamának azt mantrázza (a gyerekorvossal karöltve), hogy ne vesződjenek a szoptatással, a tápszerben úgyis több vitamin van, mert az direkt a babáknak van összeállítva, a tej minősége meg nem megbízható.
2016. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%

Én a 6.-iknál járok, vagyis csak fogok, mert nemsokára fog kezdeni, és még csak másfél éves a fiam. Hát, nem nagyon tudok róluk mit mondani, mert gyakorlatilag 1x voltak nálunk, így csak a kötelező orvosi ellenőrzésen találkozunk. Aranyosak, meg minden, de inkább csak mosolygok és bólogatok, aztán elfelejtek mindent amit mondanak.

Mikor megszületett a fiam és kijött a védő meglátta, hogy a másfél hetes fiam, hogy kinyomja magát hason, azt mondta, milyen ügyes, már ezt tudja? Aha, fél éves koráig hordtuk dévény tornára, oxigénhiány miatt. Köszi... Én inkább nem hívom őket.

2016. okt. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Én a városunk jóformán összes védőnőjével találkoztam már. Volt akin látszott, hogy több szakértelemmel bír, volt aki kevesebb, de mind nagyon jó indulatú. Akikkel többször volt dolgom, szerencsére mind szoptatás és természetesség pártiak. Pont a gyerekorvosnál, nőgyógyásznál tapasztaltam elavult nézeteket.
2016. okt. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én és a barátnőm egyszerre voltunk terhesek.Az én védőnőm az egy angyal, segítőkèsz, kedves, bármi kérdésem van bármikor felhívhatom szóval csak jókat tudok róla mondani.Na barátnőm már nem volt ilyen szerencsés 1 terhessége alatt 3 védőnővel volt dolga...azt mondta egyik butább volt a másiknál, nem igazán segítettek neki semmiben.Szóval van ilyen is és olyan is.Szeintem nem lehet általánosítani.
2016. okt. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak jó kedves,segitökész védönöink,és olyan aki nem ért hozá ,mostani olyan semilyen ,az előző kedves normális mindenkin segitő volt de nyugdijba ment az utodja semilyen nem rugalmas,semivel nem törödik.
2016. okt. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok a saját tapasztalatotokat, akár pozitív, akár negatív.

Azt gondolom, hogy az emberi oldal olyan, amilyen, orvosból, tanárból és mindenből van kedves meg bunkó. Mondjuk aki kifejezetten emberekkel foglalkozik vmilyen segítő szakmában, annak bizonyos szint alá nem szabadna menni ebben sem, de ez egy másik kérdés. (Az én "tapasztalatlan védőnm pl. kifejezetten nagyon kedves és igyekvő volt!)

Engem konkrétan az bosszant fel, aikor kárt okoznak a "munkájukkal".

Nesze semmi fogd meg jól-nak érzem ezt a szakmát, mert ők mindenből tanulnak egy kicsit (babagondozás, gyermekgyógyászat, nőgyógyászat stb.) De egyik területen sem képzezttek alaposan (Ez egyébként logikus is, mert nem tanulhatnak minden szaktetületen egyetemi szinten 5 vagy több évet)

Ehhez képest egy csomó szituációban úgy osztják az észt, hogy a kismama/anyuka vagy összetörik lelkileg, vagy beparázik, vagy szakember bevonása nélkül (vakon bízva) megfogad egy tanácsot, amiből aztán nagyobb baj kerekedik.


Ha én lennék a helyükben, és bajra gyanakodnék, akkor azt mondanám, hogy ezzel vagy azzal feltétlenül érdemes elmenni szakemberhez...

2016. okt. 29. 10:27
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét(költözés miatt) védõnõm rendes. Bàr nem nagyon van szükségem ràjuk. Sok gyerekkel voltam körülvéve, nem vagyok buta, utàna tudok nézni annak is amit nem tudok.... Persze, volt hogy segítséget kértem, kérdeztem. De nem azért volt, mert valamit nem tudok, hanem a sok különbözõ infó miattt bizonytalan voltam. Az elsõ idõben, az volt nagy segítség, hogy adott kölcsön egy hétre mérleget és pàr vizeletgyüjtõ zacsit, mert a fiam besàrgult, nem lehetett ébreszteni és keveset szopizott és a pelusban sem làttam, hogy pisilne. A másodiknál a hozzàtáplàlàsnàl konzultáltam.Persze nem mindent úgy csinálok ahogy mondja, de van amiben rà hagyatkoztam. Ezeket nagyvonalakban beszéltük meg. De igazából làtja hogy a baba megfelelõ körülmények között van, nem zaklat. Persze nekem is vannak hiànyossàgaim, amit nem úgy csinalok, mint ahogy a legjobb lenne, de be is vallom a gyengeségeimet. :D Illetve ezek nem olyan dolgok, amivel veszélyeztetek, csak magammal cseszek ki. :D
2016. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
41%

Az en vedonom munkaido lejartaval kikapcsolja a ceges telefonjat, hetvegen se kapcsolja be egeszen hetfo reggelig. (magan szamot nem ad meg)

Tobbek kozott mikor megszuletett a kislanyom es szolni akartam neki, akkor sem tudtam elerni, (pedig tudta, hogy szulni fogok) masnap kapta meg az sms-t, miutan mar hazajottunk a korhazbol. Igy a hazajovetel napjan hiaba is vartam volna, amikor ugye kotelezo lenne a latogatas...

Amikor pedig nem mult az ujszolottkori sargasaga a kislanyomnak es bekerultem vele a korhazba 2 hetesen, ami engem nagyon melyen erintett, azt orommmel csamcsogta ki a falubeli kismamaknak...


Errol ennyit...

2016. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
28%
Nyugi, 19-es, mindjárt le leszel pontozva, mert itt csak jót lehet írni. Ha nem vagy elégedett, a te hibád. Rosszul álltál hozzá. :(
2016. okt. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!