Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 28-éves özvegy férfi vagyok 2...

28-éves özvegy férfi vagyok 2 gyerekkel. A fiam 1 éves volt mikor az annya meghat. Azóta ugy érzem kicsuszott az irányítás a kezeim közül. A fiam most múlt 2 éves és úgy érzem túl akaratos, hisztis. Mit tegyek hogy jobban hallgasson rám?

Figyelt kérdés
Nem nagyon eszik,semmi új ízt nem akar kiprobalni,ha nem kapja meg amit akar kiabál üt,rúg,sír.

2016. okt. 30. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon nehéz ez a helyzet :( Hiszen a gyerekek elvesztették az anyjukat, hiába nagyon picik még.. de érzik, hogy valami nagy változás történt.

Csak egy dolgot tehetsz, hogy sokat foglalkozol velük, szereted őket, de ettől függetlneül tartod a szigort is, következetes maradsz.

Sok férfi (többek közt az én férjem is ) azt gondolja, ha túl következetes a gyerek nem fogja úgy szeretni, pedig ez hülyeség.

Az evést lehet motiválni, hogy leültök együtt enni, próbálj meg előtte enni jóízűen "hm, de finom, kérsz egy kis katonát belőle?" így megjöhet a kedve, hogy megkóstolja.

Sok erőt és kitartást kívánok neked!!

2016. okt. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 acelsziv ***** válasza:
87%
kétévesnél ez dackorszak. Benne van persze az anya hiánya is. Olvasd el Janet Lansbury: Nincs rossz gyerek c. könyvét. Rengeteg tippet ad az ilyen totyogó korúakkal való bánásmódra.
2016. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
69%

El sem tudom képzelni milyen nehéz lehet.

Nekem van két gyerekem leírom mi hogyan csináltuk a "kaja gondokat"

Amikor kezdtek hozzászokni a rendes ételekhez egyszerübbekkel kezdtük. Ha valamit nem szerettek akkor azt más formában csináltam.


Mondjuk nem írtad, hogy mit de ha a hússal van gond akkor én azt csinálnám, hogy vannak ezek a star wars dobozos csirkemell falatok. Hátha megjön a kedve. Másrészt igen a következetesség. Például én olyat sose fogadtam el hogy sose kostólta de nem finom. Ha egy falatot eszik és azt mondja nem ízlik rendben. Nekem is van egy k3t dolog amit nem szeretek.

A hiszti stb. következetességet kíván valóban és rengeteg türelmet. Én rend szerint úgy kezeltem a hisztit, hogy ignoráltam. És elmagyaráztam hogy a hiszti miatt meg végképp nem kaphatja meg/csinálhatja stb. Higgadtan, nyugodtan. Tudom, hogy nehéz. Egy fél órás hisztinél már majd felrobbant a fejem nekem is. De muszáj.

Egyébk3nt ha elmegy oviba bölcsibe egyrészt kénytelen lesz megenni amit elé raknak másrészt ha látja, hogy a társai, ovónéni is azt eszi meg fogja enni. És utána otthon is.

Néha egy egy új dolgot elé kell rakni, és kóstolja meg. Egy falat, ha nem ízlik ne erőltesd.


Mondjuk nem írtad, hogy mik azok a dolgok amik "kiverik a biztosítékot" a porontyodnál :)

2016. okt. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Nekem még nincsen gyerekem, de amikor dacoltunk anya úgy kezelte, hogy elénk rakta a kaját és nem akartuk megkóstolni sem, akkor elvette tőlünk és ha éhesek voltunk akkor már megettük. Ha valamit nem akarnak megenni, akkor ki kell "éheztetni" vagy ha nem eszik, akkor nem kap pl kakaót sem.
2016. okt. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval anya halála után kikoltoztunk n.o. -ba.oviban nincs vele semmi gond,legalábbis nem panaszkodnak rá.de itthon csak húst hajlandó,vagy almát enni.nem játszik,csak tv-t néz. Ha kiszerelés vinni a kertbe akkor azért üvölt mert ő menni akar sétálni.Ha sétálni megyünk ő inkább autóval szeretne menni.szóval úgy érzem mintha csak nekem mondaná ellent mindenben?Tanácstalan vagyok.
2016. okt. 30. 09:43
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Sajnálom, ami veletek történt.

Sajnos - vérmérséklettől függően és tragédiától függetlenül - természetes egy két évesnél, hogy akaratos és hisztis és félpercenként mást akar. Szeretni is kell és következetes határokat is kell szabni (pl. ütni, rúgni ne engedd, fogd le), de nem a te hibád következménye a viselkedése és a nevelésnek nem rögtön lesz hatása, csak kb. 3 éves korra növik ki. Olvasgass a témában, akár könyvet, akár neten cikkeket, akár tapasztalatokat arról, ki hogyan kezelte ezt az időszakot, a dackorszakot és hisztit. Vagy csak járjatok játszótérre, közösségbe és látni fogod a többi gyereket és szülőt küzdeni ugyanezzel, ami máris megnyugtató... Nekem az vált be, ha pár perc időt adok a tombolásra, aztán odaguggolok mellé és szépen elmagyarázom, ezt és ezt most nem lehet, de nagyon sajnálom, hogy szomorú és mérges vagy és megölelgetem. Persze erre sincs mindig lehetőség és marad a hónod alá csapod és viszed vagy a nem figyelsz rá.

Aztán meg nekem mind a két gyerekem extra válogatós volt ekkora korában: 1 kezemen meg tudtam volna számolni, mit voltak hajlandók megenni, pedig bölcsisek voltak, de ott sem ettek, inkább éheztek. Most a nagyobbik már iskolás, szép fokozatosan kinőtte. Így utólag visszanézve sajnálom, hogy annyit hadakoztam vele, egyszerűen hagyni kellett volna és nem annyit játszmázni meg erőltetni. A kicsivel én már nem izgulok annyit ezen, inkább pl. turmixba csempészem a húst, de apjával újra állandóan mennek a hatalmi harcok és alkudozások az asztalnál, ami mindenkit megvisel és újabb neurotikus "reflexeket" alakít ki.

2016. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Dackorszak.

Nálunk hasonló helyzet volt.

Én 2 dolgok közül engedtem választani ma megyünk sétálni vagy autóval mamához?

Melyik?

Vagy gyümölcsöt eszel ma vagy zöldséget.

Nem ő dönt te döntessz!

Ha nem választ akkor nincs tv aznap.

Nálunk ez volt a géppel. Allandóan ment a hiszti valamiért. Egyszer fogtam kikapcsoltam mondtam neki jó tudod mit nincs mese. Sirt de felfogta.

Mondtam neki majd ha nem mindent akarsz egyszerre akkor 2 mese közül választhatsz.

Következetesen. Erősen.

Anya fontos nem pótolható de most te vagy anya és apa egyszerre. Légy következetes adj neki lehetőséget a választàsra és kicsit alább hagy a dackorszak.

2016. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!