Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tud tenni egy felnőtt,...

Mit tud tenni egy felnőtt, akit irányítani próbálnak a szülei?

Figyelt kérdés
Milyen pszichoterápiás, kommunikációs technikák vannak,amivel egy felnőtt ki tudja védeni azt, hogy a szüle uralkodjanak felette és irányítsák. Itt egy manipuláló apáról és egy menekülő anyáról van szó, akik elnyomják az egyik gyereküket és képtelen függetlenedni pedig akar. A gyerek szereti a szüleit és nem gyűlölködik, de szenved. Törvényszerű-e, hogy a szülők ha több gyerek van csak az egyiket nyomják el.

2016. jan. 15. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
gondolom, azt nyomják el, aki hagyja. Nálunk is ez van, ketten vagyunk, a tesóm sokkal jobban el van nyomva. nekem sok küzdelmembe került, hogy kitörjek. mikor felnőtt lettem, még dolgozni sem engedett anyukám. nagyon nehéz volt, mert cirkuszolt mindenért, kikészített, és nem tudtam pénzt keresni, hogy előbbre lépjek. aztán nagy nehezen sikerült. de a tesóm nem tudott elszabadulni.
2016. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen esetben szerintem egyetlen megoldás van, a menekülés. Tökmindegy, milyen terápiát alkalmazol, ha a másik nem vevő rá.
2016. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
A Mérgező szülők című könyvet ajánlom, talán találsz benne hasznosítható dolgokat.
2016. jan. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elozo Nagyon jó a könyv, nagyon köszönöm. A telefonon rosszul csúsztattam és negativ kezet kaptal. Kommentelj kettöt és azokat felertekelem.
2016. jan. 16. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!