Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülöttnek Mária milyen név?

Újszülöttnek Mária milyen név?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenki mondja, hogy öreges, de nekünk nagyon tetszik. Gáz?
2016. okt. 30. 12:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
35%

"Katalin, Ilona, Judit, Éva, Irén, Zsuzsanna, Ágnes tb. ma már alig fordul elő a mindenáron idegen nevet adni bolondéria miatt."

Bármilyen meglepő, de ezek közül egyik sem magyar név. Mind import. Régebben ugyanolyan megbotránkoztatók voltak, mint most a Kiara, Amira, stb.

2016. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
Szép név. Ma nem divatos, de nem kell mindig a divat után menni. (Amikor 26 éve a fiúnak Máté lett, mi is megkaptuk, hogy hogyan lehet így hívni. Aztán pár év múlva divatba jött, ma rengeteg Máté van). Ha nektek tetszik, ne másra hallgassatok. Egy nagyon kedves ismerősömnek a kislányait Évának és Katinak hívják pont azért, mert régi szép nevek, és a kislányok korosztályában kifejezetten ritka).
2016. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%

szép - és nagyon ritka név! Egy gyönyörű kislány(7) úgy mutatkozott be, hogy a teljes nevét büszkén és szépen mondta - azóta nagyon tetszik ez a név. Nyugodtan adjátok, ha tetszik, nem öreges, nem "gáz". Felüdülés lesz a sok Kitti, Vivien, Hanna, Nóra, Dóra, Dorina közt.

Itt vannak a leggyakoribb nevek:

[link]

2016. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"Bármilyen meglepő, de ezek közül egyik sem magyar név."


Dehogynem. Nem ősmagyar, de a bibliai neveket a kereszténységre való áttérés óta használjuk. A többi, nem bibliai nevet is évszázadok óta használjuk, a Katalin pl. már az Árpád-korban is népszerű volt.

2016. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
75%
Én ismerek 5, 10, 20 éves Máriákat is, szóval nekem nem öreges :) Szerintem szép hangzású név.
2016. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon szép név, sokkal szebb mint a ma divatos túlcifrázott nevek. Ismerek egy 6 éves Mériát, őt mindenki Riának, Riusnak becézi, így szerintem nagyon vagány.
2016. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
25%

"Dehogynem. Nem ősmagyar, de a bibliai neveket a kereszténységre való áttérés óta használjuk. A többi, nem bibliai nevet is évszázadok óta használjuk, a Katalin pl. már az Árpád-korban is népszerű volt."

Ennyi erővel német név is lehet a Mária, Anna. Ők is régóta használják. Ezek nem magyar nevek. Importált görög, héber nevek. Ha felfogod, ha nem.

2016. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Máriát
2016. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
66%
A Marina szebb
2016. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
9%

nekem se tetszik,szerintem öreges

bár én se szeretem a tömegneveket pl.:Hanna,Lili

Az én lányom Bora

2016. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!