Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülöttnek Mária milyen név?

Újszülöttnek Mária milyen név?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenki mondja, hogy öreges, de nekünk nagyon tetszik. Gáz?
2016. okt. 30. 12:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
73%
A Mária sokkal szebb mint a Bora, véleményem szerint. Nekem arról a névről mindig a kinek a bora? mondat jut eszembe, bár én a normális, vállalható neveket szeretem, mindenki úgy nevezi el a gyerekét ahogy akarja.
2016. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%
Nekem tetszik. Mindenki ismeri, nagyon nemzetközi, de lehet magyarosan becézni, és mire felnő, alig lesz hasonló nevű az országban, legalábbis már a 2000-es statisztikában sincs benne a 100 leggyakoribb között, tehát még különleges is lesz - kivéve, ha addigra újra divatba jön :)
2016. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 rrrrrreennnnn ***** válasza:
90%

Ha Nektek a Mària név tetszik,akkor az legyen a neve!

Nem a divat utàn kell menni,hanem amit Ti szivesen adtok Neki!

Azért,mert most mindenki Milla,Nilla,Norina,Lara,meg hasonlò,nem kell figyelembe venni.

Legyen Mària,ha ezt szeretnétek!

Személyes véleményem: nem gàz,nekem tetszik. Régi nevek közül különösen ezenkívül: Klára,Zsuzsanna...

2016. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy gondolom, a név önmagában szép, bár valóban öreges. A becézései, Mari, Marcsi főleg. Ez ugyanaz, mint hogy pl nekem nagyon tetszik a Kata, de nem adnám, mert tudom, hogy Katinak hívná mindenki.
2016. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"Ennyi erővel német név is lehet a Mária, Anna. Ők is régóta használják."


Igen, akár lehet. És az mit von le az értékéből? (Bár továbbra is úgy vélem, hogy azokat a névváltozatokat, amiket több, mint ezer éve használunk, bátran nevezhetjük magyarnak. A magyar nyelv már csak ilyen. Halom jövevényszavunk van különböző korokból különböző népektől. Ettől én még az almát és a diót magyar szónak tartom. Sőt a kedvencemet, a bojtorjánt is). Bunkónak lenned meg teljesen felesleges, attól nem fog a véleményem megváltozni.

2016. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
56%
Kedves nekem, mert mamámat is így hívták. Ettől még öregesnek tartom és hangzásra sem a legszebbnek. Én maximum második névnek adnám. De a ti gyermeketek lesz, így ez csakis a ti döntésetek.
2016. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
72%
Sokkal inkább adnám, mint a Zoé, Zselyke és Natasa neveket, amik ma divatosak.
2016. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Minden második kislány Kiara, Klarissza (véletlenül sem Klára), vagy Helén (véletlenül sem Ilona), Szuzi (véletlenül sem Zsuzsa) stb. A fiúneveknél még rosszabb a helyzet. Ha már nyomorúság van, rossz házban dideregnek, legalább a mezitlábas kicsi neve legyen "külföldies".

A kettős keresztnév nem rossz ötlet, csak az a bolond Facebook úgyis megfordítja, így aztán pl. az Anitából Dézi Anita lesz, mindenki Dézizni fogja.

2016. okt. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
67%
Az a bolond facebook pont úgy írja ki a nevedet, ahogy szeretnéd és beállítod.
2016. nov. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!